Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te elneveznéd születendő...

Te elneveznéd születendő kisbabádat az újszülött korában meghalt kistestvéredről a szüleid iránti gesztusként?

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 10:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%
A szüleim miatt nem. azért mert tetszik a név, már igen.
2014. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
96%

Nem, engem apám halott testvére után neveztek el, igaz nem újszülött volt 19 éves és öngyilkos.

Hát had ne mondjam gyerekként milyen összezavaró volt a temetőben, hogy a nevem van a síron. Majd miután elmagyarázták és később felfogtam, még kellemetlenebb, hogy egy halott után vagyok elnevezve.

Engem zavar, ezért nem tenném a gyerekemmel. És nekem morbid is lenne.

Lehet a szüleid nem is örülnének neki, hisz ha ránéznek az unokájukra lehet a saját meghalt gyerekük jutna eszükbe. Velük kellene először megbeszélni.


Én maximum 2. névnek adnám, ha nagyon szeretnétek. És akkor a gyerek dönthet akarja e használni, és a szüleid is dönthetnek, hogyan hívják.

Az én dédim pl a 2. nevén szólítja az egyik unokát, mert az ő anyukáját is úgy hívták.

2014. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Eleg morbid lenne.
2014. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
66%

Érdekes gesztus. A halott gyeremeküket úgysem tudja egy unoka pótolni, viszont valahányszor a nevén szólítják, ez a borzasztó emlék fog eszükbe jutni.

Szerintem ez olyan dolog, amit nyugodtan meg lehet tőlük kérdezni:

"Anya, apa, szeretnénk a kisbabát Petikének hívni."

Vagy azt mondják, jó, vagy azt hogy nem jó. De szerintem nem örülnének neki.

2014. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
A szüleim kérték. Szép névről van szó, ez nem lenne akadály, de nekem is furcsa lenne.
2014. nov. 17. 11:03
 6/37 A kérdező kommentje:
Szóval nem a saját ötletem, és nem tudom, mit kellene mondanom. A férjem rám bízta.
2014. nov. 17. 11:04
 7/37 anonim ***** válasza:
56%

Te onkentesen akarod adni a meghalt kistestvered nevet, vagy szulok kerik?

Ha szulok kerik, talan masodik nevnek, ha nem kerik, csak te akarsz kedveskedni, ne tedd. En nem adnam azt a nevet.

2014. nov. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
88%

Én egyértelműen nem, mert bennem rossz érzést keltene.


Egy szülőnek az elképzelhető legnagyobb tragédia a gyermekét elveszíteni, de a testvéremet se vissza nem hozhatja, se nem pótolhatja az én gyerekem.


Remélhetőleg sok örömöt és szeretetet hoz majd a nagyszülők életébe is, de ő egy másik gyerek, másik sorssal, másik névvel.

2014. nov. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Es ilyet nem kernek se a lanyomtol, sem a fiamtol.

Ez egy kicseszes a gyerekkel szemben. + Nekem kicsit olyan mintha ,a sajat meghalt babajukat akarnak viszontlatni a te gyermekedben. Morbid.

Ha nem tetszik meg a nev sem, vegkepp nee add.

2014. nov. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%
Ne hagudj, de nem normalisak a szuleid. Ha pici eszed van, mas nevet adsz a gyereknek.
2014. nov. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!