Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te elneveznéd születendő...

Te elneveznéd születendő kisbabádat az újszülött korában meghalt kistestvéredről a szüleid iránti gesztusként?

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 10:55
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég "érdekes " a szüleid felfogása, ha ilyet kérnek tőled. Én nem tenném. Olyan nyomasztó lenne.
2014. nov. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. De a szüleim se kérnék ezt.
2014. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
85%
Az én anyósom is a baba korában meghalt nővéréről kapta a nevét. Annyi, hogy anyósomnak van egy 2. neve is, és felnőtt korában inkább azt használta illetve használja jelenleg is. Baromi morbid és nem normális sztem.
2014. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, alighanem maradunk az általunk kigondolt névnél. Már csak azt kell kitalálni, hogyan utasítom vissza finoman a szüleimet. De lehet, én is majd ezt mondom, hogy ha valami történne, örökké hibáztatnánk magunkat, hogy hátha ezért...
2014. nov. 17. 12:42
 25/37 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne feltenned magadnak azt a kérdést, hogy a gyereked mit érezne, amikor azzal szembesülne, hogy egy halott kisbaba nevét adtátok neki.


Nekem őszintén szólva még felnőttként is lelki teher lenne ezzel a tudattal élni. A helyetekben elgondolkoznék azon, hogy egy kisgyerek hogyan tudná ezt feldolgozni.


Lehet, hogy furcsa, amit írok, de én még a fiatalon elhunyt testvéreddel, az ő emlékével szemben is inkább azt érezném "gesztusnak", vagy a tisztelet jelének, ha az a név csakis az ő sajátja maradna a családotokban.

2014. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
86%

# 24


Ha ilyen helyzetben lennék, én valószínűleg azt mondanám a szüleimnek, hogy átgondoltam a kérdésüket, sokat fontolgattam, és végül arra a döntésre jutottam, hogy szeretném megőrizni azt a nevet a testvéremnek, iránta való tiszteletből.


És nem lenne füllentés, vagy kegyes hazugság, mert én tényleg így érezném.

2014. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
84%

Neee...

1. beteg és morbid dolog

2. az a pici gyermek megérdemli, hogy saját identitása legyen - egy "halottról" elnevezni olyan, mintha a gyerek csak valami póteszköz lenne, amely segíti a trauma feldolgozását; én biztos, hogy nem mennék bele

2014. nov. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
82%

Nem. Bár nálunk más volt a helyzet. Mikor terhes voltam kerestünk fiú és lány neveket is. Lány nevet könnyen találtunk, a fiú nevek valamiért már nehezebben mentek. Végül volt olyan név, ami nagyon tetszett, de: mivel anyósom unokatesóját, aki pár hetesen nem ébredt fel többet, szintén így hívták, ezt a nevet elvetettük. Végül találtunk olyan nevet, ami hasonlított is a mi kedvencünkre, mégsem tépett fel sebeket senkiben.

Aztán végül kislányom született...

Szerintem ne vállalj ekkora terhet magadra és a babára! Ő nem egy emlékmű egy elvesztett babáért/babának, hanem egy új, önálló kis élet!

2014. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Nekem picit az jön le ebből, hogy nagyszülői szeretet helyett inkább szülői szeretettel fordulnának majd a Te gyermeked felé, mintha egyfajta be nem teljesült vágy eszközének tekintenének rá. Induljon az a kis jövevény tiszta lappal, azaz a saját nevével, amit a szülők gondolnak neki. Mindenkinek egészségesebb helyzet, szerintem.
2014. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
37%
nem nem is szabad, bele gondoltál a szüleidnek hogy esne hogy az egyik legfájdalmasabb időszakára emlékeztetnéd öket
2014. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!