Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Friss vacsora minden nap:...

Friss vacsora minden nap: igen vagy ne? Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés

Három gyerekünk van, nemrég mentem vissza dolgozni. Úgy gondoltam, minden este főzni fogok. Sajnos az oviban/suliban elég szar a kaja, a gyerekek mindig farkaséhesen jönnek haza. Fontosnak tartom, hogy itthon egyenek frisset, egészségeset.

De sok ismerősnél, barátnál ez nincs így. Ők a délutánt a játszótéren, játszóházban, más kisgyerekes ismerősökkel töltik.


Eléggé elbizonytalanodtam, hogy talán nincs igazam, és ezek a délutáni élmények fontosabbak lennének a gyerekeknek. De azt is nagyon fontosnak tartom, hogy egy nap legalább egyszer rendeset egyenek.


Nálatok hogy van? Mit csináltok hétköznap munka/iskola/ovi után?


2014. nov. 16. 14:30
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is meg kell találni az egyensúlyt.

Jó dolog a finom, egészséges házi koszt, de ha munka után állandóan a konyhában álldogálsz a közös játék helyett, az a gyerekeknek sem jó. A gyerekek is élvezik a barátokkal töltött délutánokat.


Persze lehet közösen főzni, de ez egy-egy alkalommal működik és nem mindennaposan, mert a gyerekek is elunják ha minden nap a konyhában méricskélnek. Első nap érdekes, második nap már úgy ahogy, harmadik nap már oda se mennek. Na meg én sem minden nap bírnám elviselni, hogy ülnék már le, végeznék hamar a szeleteléssel, de a gyerekek még ott téblábolnak és lassítják a főzést.


Ahogy előttem is írták, ha főzöl csinálj nagyobb adagot és fagyaszd le, esetleg ha van közeli jó kifőzde, akkor néha rendelhettek onnan is.

2014. nov. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!