Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Friss vacsora minden nap:...

Friss vacsora minden nap: igen vagy ne? Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés

Három gyerekünk van, nemrég mentem vissza dolgozni. Úgy gondoltam, minden este főzni fogok. Sajnos az oviban/suliban elég szar a kaja, a gyerekek mindig farkaséhesen jönnek haza. Fontosnak tartom, hogy itthon egyenek frisset, egészségeset.

De sok ismerősnél, barátnál ez nincs így. Ők a délutánt a játszótéren, játszóházban, más kisgyerekes ismerősökkel töltik.


Eléggé elbizonytalanodtam, hogy talán nincs igazam, és ezek a délutáni élmények fontosabbak lennének a gyerekeknek. De azt is nagyon fontosnak tartom, hogy egy nap legalább egyszer rendeset egyenek.


Nálatok hogy van? Mit csináltok hétköznap munka/iskola/ovi után?


2014. nov. 16. 14:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha egy rendszert kialakitasz, és azzal midenki egyet ért, akkor mindenki jól jár.

Pl. Két naponta főzöl meleg ételt, a másik napokon meg esznek szendvicset, tojásrantottát, könnyen és gyorsan elkeszitheto ételeket. És azokon a napokon mentek játszóhazba is. De például ha egy héten egyszer mentek játszani a többi gyerekkel az se nagy hátrány, hiszen az oviban végig játszanak és alsótagozatban sincs vasszigor azért. Ha jobbat nem tudsz, rendeljetek ételt, de szerintem a gyerekeknek legtöbbször az is elég ha anya apa ott va , közösen elkeszitizek a vacsit, majd játszotok, tarsasoztok stb. :)

2014. nov. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt eszem ebédre, mint amit az oviban/suliban tálalnak. Itt változatos, és (többnyire) finom, az adaggal sincs gondom.


Nem főzök mellé még klasszikus vacsorát. Általában valami könnyű hideget eszünk. Hét elején pedig a hétvégiből melegítek.

2014. nov. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én többször szoktam nagyobb mennyiséget főzni és a feleslegeset lefagyasztom. Később nagyon tudok örülni ha csak a fagyiból kell kivenni és felmelegíteni az ételt főzőcske helyett.
2014. nov. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a vacsora a főétkezés, mindig van meleg étel. De ez nem azt jelenti, hogy minden nap főzök is, általában két napra szoktam.


Nem értem a kettő hol üti egymást? Nálunk 6-7 körül van meleg vacsora. Addig nyugodtan lehet játszóterezni, tanulni, szórakozni, ez 2-3 óra. Addig a másik fél főz. Nálunk pl. tegyük fel hétfőn én főzők, akkor a férjem tud a gyerekekkel foglalkozni. Kedden melegítjük az ételt, szerdán a férjem főz, és így tovább :)


Ha nagyon éhesek, amikor hazaérnek, egyetek friss gyümölcsöt, zöldséget uzsonnára, az 10 perc és ráadásul egészséges is.

2014. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ebédre egyszer már volt főtt étel én nem főznék külön. Vacsorára jöhet a saláta, esetleg egy kis natúr hús, felvágott, tojás, stb. Ezek gyorsan kész vannak, egészségesek és laktatóak. A főtt étel és az egészséges kaja nem szinonim fogalmak, főzés nélkül is lehet egészségeset enni.
2014. nov. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%

"De inkább egyenek néha valami előrefagyasztottat vagy zacskós/üveges kaját, mint hogy azt csináljam , amit sok ismerősöm, hogy adok nekik pénzt mekire, pizzára vagy hasonló junk foodra "


Mert szerinted a gyorsfagyasztott és a konzerv kaja mi a fene, ha nem junk food? Te észlény...

2014. nov. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
35%
Köszönöm a beszólást, értelmezd a mondatot: NÉHA! Nem napi szinten ezeket egyék.
2014. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
92%

Én nem fözök minden este, de amikor igen, akkor háromszoros adagot és a fölösleget lefagyasztom.

Ezt már régóta így csinálom, és minden este rendes fött ételt tud mindenki enni, de csak hetente 2-3-szor van fözöcskézés. Akkor viszont a gyerekkel együtt, közös program, és közben sok mindent meg tudunk beszélni is.

A nemfözös napokon meg csak elöszedünk valamit a fagyasztóból és elötte-utána van idö más programokra is.

2014. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem főzök mindennap. Heti kétszer főzök én, egyszer a férjem. A legtöbbször meleget eszünk vacsorára, mert nem egy napra főzünk,de van, hogy hideget. Nem áldoznánk be minden délutánunkat, ahhoz túl lusták vagyunk.
2014. nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

okosan kell szervezni.

Levest lehet két napra. Egyik nap pörkölt tarhonyával, másnap a maradék pörihez valami főzelék. A maradék főzelékhez következő nap fasírt, aztán a maradék fasírthoz pirított krumpli... és akkor nem kell minden nap több dolgot összahozni.

2014. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!