Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez nem undorító most nem...

Ez nem undorító most nem azért? Mire jó ez neki vajon?

Figyelt kérdés

Menyasszonyomnak panaszkodott anyám,hogy én régen ilyen meg olyan voltam,vagyis tiszta negatív dolgokat mondott rólam.

Tény voltak hülyeségeim,de nem olyan ami ne férne bele egy 20 éves férfi életében.Nem voltam börtönbe nem ilyesmi,annyira azért nem voltam hülye,és éppen ez az.Úgy állított be mintha valami feketebárány volnék,ráadásul,akkor a menyasszonyommal pont nem voltunk annyira jól,én is ő is stresszes voltam abba az időszakba.Anyám meg tetézte a hülyeségeivel.Az igaszság az hogy 2.5 évig évig munkanélküli voltam és a menyasszonyomnak is elmondtam,csak annyit mondtam hogy 1-1.5 évig voltam az.Nem szégyenlem,de kicsit muszáj volt füllentem.Majd anyám előjött ezzel és elkezdte mondani,nagyon kiakadtam,mert egy az,ez a múltam,nem mellesleg én ezzel nem ártottam senkinek,nem bántottam ezzel senkinek,még is úgy beszélt róla,mintha valami utolsó bünöző lennék.Azóta a menyasszonyom bizalmatlan velem,mert azóta megváltoztam és teljesen más ember lettem.Most is úgy beszlek róla,mintha valami nagy bűnt követtem volna el.Akkor amikor munkanélkül voltam,a családom sokat bántott ez miatt,ami még inkább tetézte hogy csesztettek ezért,én olvastam valahol,hogy aki munkanélküli,azt nem bántani kell,persze a buksiját sem simogatni,de hogy csesztettésel állítólag még jobban magába fordul ilyenkor az ember.Aztán nagy nehezzen kilábaltam belőle és fél év után amikor elkezdtem dolgozni,megismerkedtem a menyasszonyommal.Azóta sinen van az életem és boldognak érzem magam,visszjött a önbizalmam stb.De amióta anyám ezt elsütötte a manyasszonyom nagyon bizonytalan lett velem,pedig nagyon harmonikus volt a kapcsolatunk,most is az,de azértlátom és érzem hogy amit anyám mondott neki az zavarja,vagy is mondta konkrétan,hogy miért hazudtam neki.Mondtam neki,más titkom nincs elötte,de nem akartam ezzel hencegni hogy annyi ideig nem volt munkám,és egy kicsit szépítettem rajta.Ettől függetlenül mindent tud rólam.Szóval anyámnak miért kell fenyhánytorgatni a múltat?Miközben nem is olyan dolgot tettem?Irigy vagy féltékeny?


2014. nov. 11. 14:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem hazudnal nem lenne gond. Inkabb orulhetnel neki hogy ilyen viszonyban van anyossal hogy oszinten tudnak beszelgetni.
2014. nov. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én örülök,de minek a múltat hánytorgatni??
2014. nov. 11. 14:42
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
A hazugsággal van itt a gond, nem a munkanélküliséggel. Ezt most te szúrtad el, ne akard másra kenni.
2014. nov. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem értek egyet az anyuddal.En nem tudtam volna ezt megtenni.Es mi van ebben,hogy munkanélküli voltál?Az anyud inkább féltékenykedik és szeretné széjjel szedni a kapcsolatotokat.A menyasszonyod,ha ezért bizonytalan lett, lehet még mást is mondhatott neki.
2014. nov. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

14:43


Ez egy ártatlan füllentés volt, hogy 1 évvel kevesebbet mondott, mégis miért, mert szégyelte bevallani.

2014. nov. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Ja és még annyit,ha elárulja az anya a fiát,akkor mit lehet várni mástól.
2014. nov. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 csabika1971 ***** válasza:

Minden ember más. Haveromnál őt fényezték őt a szülei a reménybeli haza hozott lányok előtt.

Engem faterom égetett hasonlóan mint most téged anyád, csak vicces sztorikat mesélt rólam faterom. Ami igaz engem nem érintett hátrányosan, de néha azért kellemetlen volt.

2014. nov. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem a párom, ma már férjem, mindent elmondott a múltjából, akármennyire is szégyellte.

Hogy néha már közel járt az alkoholizmushoz, zugivó volt munka mellett, mert a munkája kikészítette. Azt, hogy milyen sok frusztrációja volt, milyen nyugtatókat szedett.

Hogy volt öngyilkossági kísérlete, mikor bevett egy halom altatót, és 2 napig nem tért magához (szülei nem mertek hozzá orvost hívni).

Ezeket az együtt járásunk első heteiben megtudtam. Jócskán súlyosabbak, mint a te dolgaid.

Ha most tudnám meg, miután 4 éve együtt vagyunk, és a felesége vagyok, ideges lennék. Mert arra gondolnék, okkal hallgatta el, gyanakodnék, hogy titokban él a szerekkel, vagy bármi.

De nem, mert ő mindvégig őszinte volt.

2014. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senki nem büszke rá, ha évekig munkanélküli, ráadásul ha a családja még cseszteti is emiatt, persze hogy fél bevallani a barátnőnek. Főleg, hogy az égvilágon semmi tétje nincs. Kérdező, te nem bíztál eléggé a lányban ahhoz, hogy a teljes igazat mondd neki, de én ezért nem hibáztatlak, miután azok, akik a családodnak mondják magukat, szépen visszaéltek a helyzetükkel és utolsó szemétként kezeltek a munkanélküliséged miatt. Szerintem kérj bocsánatot a menyasszonyodtól, ha eddig nem tetted, és meséld el neki, pontosan miért is nem merted neki bevallani az egészet úgy, ahogy történt.

Anyád nem tudom, hogy lehet ilyen minden lében kanál. Elvesztette feletted a kontrollt, de nem békél meg a helyzettel, azért még büntetni és manipulálni akar, ha máshogy nem, a menyasszonyodon keresztül. Én mindenesetre nagyon durva dolognak tartom, hogy befeketíti a gyerekét a párja előtt. Biztos, hogy nem anyai szeretet áll a dolog mögött, inkább az a típus, akinek csak azt tartja szinten az önbizalmát, ha mindenkit, akit egy kicsit is jobbnak érez magánál, lenyomja maga alá bármilyen eszközzel.

2014. nov. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Én nem várom hogy engem fényezzenek vagy ilyesmi,egyszerűen csak beszélgessenek,de ne arról hogy milyen f..sza gyerek vagyok,se arról hogy milyen hülye vagyok.Egyszerűen nincs erre szükség,nem gondolom hogy ezt érdemlem.A menyasszonyom szüleiről meg nem is beszélve,ők sem kedvelnek,legalábbis az anyja nem mindig.Szóval marha jó hogy mindenki szemébe én vagyok a feketebárány.Felemelő érzés elhihetitek...

Amikor a családom unatkozott még régebben,akkor is mindig én voltam a téma.Szánalmas...

2014. nov. 11. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!