Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3gyerekem van a csaladi...

3gyerekem van a csaladi potlekon kivul kaphatok mas penzt? Gyesen vagyok vagy mi az a dupla csaladipotlek ?

Figyelt kérdés

2014. nov. 11. 08:43
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

de az a gond h nincs munka

esnem dolgoztam merrt suliba jartam

2014. nov. 11. 10:15
 12/28 anonim ***** válasza:
51%
Hány éves vagy?
2014. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
21
2014. nov. 11. 10:29
 14/28 anonim ***** válasza:
88%
Komoly...21 evesen harom gyerek.fraszt akarsz te dolgozni.csak az allam nyakan eloskodni.ilyenkor kifejezetten partolom az otletet hogy vegyek el a cspt.ne errr szuljenek mar a primitivek...
2014. nov. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
az ilyenek keruljenek
2014. nov. 11. 10:49
 16/28 anonim ***** válasza:
88%
Középiskolából az iskolapadból mentél el szülni, szültél három gyereket, a mi (munkánk után fizetett) adónkból kapod a gyest, meg a csp-t. És ez még nem elég???? Mit szeretnél még? Te mennyit raktál már a "közösbe"? A párod mennyit visz haza? Hány éves? Megfelelő körülmények közé vállaltátok a három gyermeket?
2014. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
72%
Istenem, ilyenkor komolyan kinyílik a bicska a zsebemben!!! 23 éves vagyok, 17 éves korom óta dolgoztam suli mellett is és már jópár éve főállásban. A párom szintén dolgozik. 5 éve együtt vagyunk minden vágyunk már egy gyerek, de mégsem vágunk bele, mert mindig aggódunk mindenen, hogy albérletben lakunk (amit amúgy simán kifizetünk, még félre is teszünk mellette), hogy keveset keresünk, hogy kevés lesz a GYED, hogy mi lenne ha a páromat kirúgnák, hogy pici a lakás.... Ilyen okokból eddig nem mertünk bevállalni 1 azaz EGY DARAB babát. Erre feljövök erre az oldalra, és minden nap olvasok egy kérdést, amiben tinilányok 3 vagy több gyerekkel vergődnek, vagy éppen terhesek a nagy semmire, sírnak nincs hol lakni. Ilyenkor komolyan felmegy bennem a pumpa mert mások meg küzködnek, dolgoznak és mégis éveket vagy évtizedeket várnak rá hogy meglegyenek a megfelelő körülmények hogy végre családot alapíthassanak. Ez felháborító!! Szerintem add örökbe a gyerekeidet, annyi meg annyi nő van akinek mindent megadnánk egy kisbabáért, és mégsem lehet nekik, talán ott jobb helyük lenne és nem 12.000 forint jutna rájuk fejenként havonta.
2014. nov. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
74%
A családi pótlékon kívül tőlem még 2 k**va nagy pofont kaphatsz ha szeretnél.... Más nem jár. Szegény gyerekek.
2014. nov. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
igen van 1hazunk 2kocsink meg gazdag csaladbol vagyok csak .........9 0ezretkeres csak ado stbbb...
2014. nov. 11. 11:13
 20/28 anonim ***** válasza:
84%

Én se tartom korrektnek, hogy valaki iskolapadból menjen szülni. Egyrészt 3 gyerek, egy dolgozó emberre? Miért? Ha itt kérdezősködsz gondolom pénz szűkében vagytok, nem lehetett volna meggondolni ezt? Szerintem intelligens ember nem szül a semmire vagyis legalább biztos anyagi háttér legyen. Értem én hogy egy nő életében nehéz összeegyeztetni a munkát és a családot. Azt is, hogy sokan már ilyen fiatalon vágynak a gyerekre de szerintem ez nagyon elkapkodott ötlet volt. Mindegy utólag könnyű okoskodni, de előbbre nem visz.


Tehát, GYED-re és TGyás-ra nem vagy jogosult ezek szerint. Marad a családi pótlék és a családi adókedvezmény (ha nem beteg valamelyik gyerek).


Esetleg a helyi önkormányzat lehet ad valamilyen szociális támogatást ezt a polgármesteri hivatalban vagy nem tudom nálatok hogy vannak az intézmények meg tudod érdeklődni. Sokszor vannak ilyen egyszer igénybe vehető támogatások és hasonlók, de ez ugye településenként változhat ha rendelet szabályozza.


Gondolom nem mondok újat vele, hogy sürgősen munkát kéne találnod. Ahogy azzal se, hogy kisgyerekes anyaként nem fognak utánad kapkodni. Diszkrimináció ide vagy oda a munkaadó szempontjából nagyon rossz üzlet vagy. Gondolom nincs felsőfokú végzettséged, valószínűleg munkatapasztalatod se, ellenben bármikor beteg a gyerek vagy baja van neked kell táppénzre menni, szabadságot kivenni stb.

Nem rossz indulatból, de tényleg érdemel hogy gondoltátok ezt? A gyerekek csak nőni fognak és velük a kiadások is.

2014. nov. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!