Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Szerintet...

Mit gondoltok erről? Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit hosszú lenne itt leríni mindent, szóval csak a lényeget fogom nektek leírni.

A családommal a veszekedés egy ajándékon történt,mivel anyum kinézett magának egy elég drága ajándékot,amire most nekünk nem igazán futja. Múltkor,szülinapjára kapott egy nagyobb ajándékot,akkor jobban álltunk,de jelenleg nem annyira jól és jön a Karácsony is hamarosan stb. Mi a férjemmel meg sem lettünk kérdezve,hogy oké-e az ajándék,hanem csak a húgom utólag közölte,hogy akkor ebbe kellene ennyit és ennyit beleadni. Azt tudni kell,hogy én már közös számlán vagyok a férjemmel és nyilván meg kell ezeket már vele is beszélnem,hogy mire mennyit adunk ki,főleg ha egy nagyobb ajándékról van szó.

A férjem egy csöppet kiakadt,hogy mi ez már megint,hogy ennyiért vár anyum tőlünk ajándékot és azt mondta nekem,hogy ne hagyjam magam,mert ez így fog menni és hogy max csak 5000 ft-ot tudunk beleadni.

Felhívtam a húgomat,hogy mi a helyzet,mire Ő kiakadt és nem igazán értette meg,hogy nincsen rá most annyi pénzünk amennyit Ő szeretne hogy beleadjunk.

A fejemhez vágta a telefonban,hogy a férjem miért nem lép feljebb a ranglétrán és én meg miért nem nézek mást állást és akkor több pénzünk lehetne.

Mikor pontosan tudja,hogy kb egy évig kerestem állást suli befejezését követően és már nem válogathattam. A párom meg az átlag felett keres és nincs mit szégyelnünk. Csak annyi volt,hogy mondtam neki,hogy szeretnénk végre mi is félretenni,mert így sohasem lesz lakásunk/házunk.

Itt befejeztük a beszélgetést,letettük a telefont és én sírva fakadtam,hogy hogy lehet ilyen a húgom,akinek fogalma sincs még az életről, otthon lakik el van tartva és nem tudja milyen saját lábon megállni.

A férjem látta,hogy sírok és kérdezte mi a baj és ezt elmondtam neki,mire anyumat felhívta,hogy tegye már helyre a húgomat és ne mondjon már ilyeneket,mert nincs mit szégyellnünk.

Erre anyum húgomat védte,hogy hát szeret minket stb,tehát nálunk ez a szokásos.

Úgy volt,hogy ma átmegyünk,de semmi kedvünk nem volt és a férjem is mondta,hogy köszöni de nem megy át ebédre ezek után,így este én is felhívtam anyumat,hogy elmondjam neki,hogy nem megyünk át,inkább jegeljük a témát,ráadásul én dolgozom is.

Anyum azt mondta nekem a telefonban,hogy miért kellett elmondanom a páromnak,hogy mit mondott a húgom,meg hogy nem akarom hogy nekik jó legyen a kapcsolatuk,szóval az volt kihozva a végén,hogy én vagyok a rossz kb.

De látta a párom,hogy bőgök és nyilván megkérdezte hogy mi a baj én meg nem bírtam magamban tartani és elmondtam neki ezt.

De kivel beszéljem meg,ha nem a férjemmel ezt?

Ő legalább megért. De ha ezt anyummal beszélem meg Ő vakon a húgomat védi úgyis.

És ráadásul a húgom azt mondta,hogy már így sem jó a kapcsolata a férjemmel,na de ez meg nem az én hibám,nem is próbálja meg hogy jobb legyen,könnyű rám kenni.

De nem kell mondanom semmit sem a férjemnek,tudja hogy anyum nagyon el van vakulva a húgommal kapcsolatban.

Nagyjából ennyi a történet.


Mit gondoltok? Hiba volt elmondanom neki,hogy mi a bajom? Csak benne bízom meg és tudom,hogy Ő megért. Csak a férjem néha már nem bírja azt nézni,hogy hogy viselkednek velem és eddig is tűrte.


2014. nov. 9. 19:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, így is elég hosszú lett,de próbáltam úgy leírni hogy érthető legyen és minden benne legyen ami fontos.
2014. nov. 9. 20:00
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

1. Neked van igazad, hogy meg kell beszélned a férjeddel a kiadást, és ti döntitek el, hogy mennyit tudtok beleadni.

2. A húgodnak nincs igaza, nincs joga beleszólni, hogy a férjed előrelép vagy nem, és hogy te mit dolgozol.

3. A férjednek ezt kár volt elmondani, mert ebből jön a negyedik pont:

4. Nagy hiba volt a férjednek a te anyukádat felhívni és kiosztani őt.


A családi béke többet ér ennél. Nem kell mindig mindent elmondani a férjednek sem.

2014. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
A férjed az első. A többiekkel szóba se állnék ekkora pofátlanság után.
2014. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2014. nov. 9. 20:07
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
A húgod elkényeztetett, és nem kicsit pofátlan. Anyukád sem egyszerű eset. Nehogy már emiatt te érezd rosszul magadat!
2014. nov. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Igazad van, de a férjednek kár volt a családot felhívni mert neked kellett volna ezt személyesen megbeszélni.
2014. nov. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Neked van igazad kérdező. A férjed és te már külön család vagytok és egymással kell megbeszélnetek mindent. A közös pénz beosztását is. Hugidat hívd el egyszer hozzátok és beszéljetek vele. Először is hogy ajándékot nem kényszerìtünk ki,pláne túl drágát mint anyud. Aztán meg ELŐRE megkérdezni, mennyit tudtok adni hozzá. És főleg, NEM kritizáljuk a családtag munkáját, előmenetelét, ha ő nem tud többet felmutatni -ha igen,akkor sem- . Közöljétek hugival és anyuval hogy ezután 5ezret szántok minden ünnepen ajándékra tehát úgy gondolkodjanak max az ünnepelt egészítse ki a pénzt. Persze nektek se költsenek többet rá. Ez nem az az eset hogy nem tudnak megélni azért segítitek őket. Jobb a szabályokat mielőbb lefektetni. Ha meg húgod nem is kedveli a sógorát azért moderálja magát ha néha találkoznak, vagy kerülje el. Sok emberrel találkozik még az életben akiket nem bír de muszáj egy légtérben legyen velük. Nem árt ha gyakorol :-)
2014. nov. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat.

Azért tényleg kíváncsi voltam külsős véleményekre is.

Mindenkinek ment a zöld kéz.

2014. nov. 9. 20:26
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

Abban igazat adok neked, hogy a férjed is tudjon meg mindent, és ha valami bánt akkor igenis eltud neki panaszolni.

De én téged nem értelek. Férjed van, külön élsz, miért nem tudsz a sarkadra állni?

Miért nem mész át (akár a férjeddel együtt, hogy támogasson), és mondom meg anyádnak, húgodnak az egész családnak, hogy idén karácsonytól kezdve befejezted a nagy ajándékozásokat. Innentől kezdve te kiszállsz ebből. Harag nincs, szívesen meghívód őket az otthonodba vagy átmentek egy ünnepi ebédre de egy üveg bor és egy bon-bonon kívül semmit ne várjanak tőletek.


Tudod elég szomorú, hogy nálatok semmiről nem szól a családi összetartozás csakis a pénzről.

Szakíts a régi dolgokkal, és kezdj újra ajándékozások nélkül. Így nem kell állandóan bőgni a semmiért.

2014. nov. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Ne törődj velük. Örülj, hogy ilyen jó férjed van, aki helyetted is kiáll melletted.
2014. nov. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!