Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a párom,...

Miért nem érti meg a párom, hogy sajnálom magamtól a pénzt?

Figyelt kérdés
Minimálbért keresek, anyóséknál lakunk. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy fizetnem kell az ott lakásért. Annyit eszek amennyit akarok, nem sajnálják az ennivalót. Szóval, a párom mindig nyaggat, hogy vegyek magamnak ruhákat (sajnálok 6000 forintot kiadni egy farmerért) vegyek Adidas cipőt magamnak (régi álmom egy, de 12000 forint a legolcsóbb) de havi 60000 forintból egyszerűen sajnálom kiadni annyi pénzt. Inkább elköltöm másra, vagy tesómnak adok belőle, hogy segítsek rajta. Ti mit tennétek a helyemben?
2014. nov. 8. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Pszichológushoz fordulnék.
2014. nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
A lepontozásért is! :) (persze tudom, tudom, pénzbe kerül, így nálad szóba sem jön. Pedig.... )
2014. nov. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%

Te vagy a fiú vagy a lány? Mennyi idősek vagytok?

Szerinted mire fogod vinni ezzel a hozzáállással az életben? Ha semmire nem költesz, mire megy el az a havi 60ezer? Ha a szüleid meghalnak, akkor hogyan fogod magad eltartani? Miért nem érted meg, hogy a párod nem olyan igénytelen mint te? Akkor te most ugyanazokat a ruhákat hordod, amiket évekkel ezelőtt megvettek neked a szüleid?


Összegzem: ha a párodat ez zavarja, keressetek magatoknak azonos társadalmi rétegből származó társat. Mert így örökös elégedetlenség fog uralkodni felettetek.

2014. nov. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Akinek az idipta válaszok adása a hobbija, annak van szuksége pszichologusra, szerintem. Amúgy meg probáld meg megértetni Vele, hogy ennyi pénzből nem nagyon tudsz kolteni magadra. Esetleg beszéld meg vele, hogy mire vágysz igazán, hátha valami unnepre megkapod. Én is kb két éve halogattam, hogy okostelefont vegyek, kozben babát vártam, a nagymamámnak adtam a pénzt stb, én is sajnálom magamtol a pénzt. Erre tavaly karácsonyra kaptam egy olyat, amilyet szerettem volna..:-)
2014. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Vagy kereshetnél rendes állást.
2014. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a 3as válaszadonak is vannak problémái.. Amúgy most hogy megszuletett a babánk, hát szerintem lassan 1,5 éve nem vettem magamnak ruhát a kismama ruhákon kívul. És nem vagyok igénytelen egyáltalán, sőt.
2014. nov. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én 25 éves vagyok, a párom 37 és nem dolgozik. A szüleim már nem élnek.
2014. nov. 8. 20:00
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Kedves #4-es, pedig ezen csak pszichológus tud segíteni. Abból fakad, hogy nem értékeled magad eléggé, az meg valószínűleg valami gyerekkori traumából. Persze lehet, hogy erre minden okod megvan.


De adidas cipőben nem muszáj járni. Új farmerben sem, árulnak a turkálóban is. Mindenkinek olyan színvonalon kell élni, amilyet megengedhet magának.

2014. nov. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
De értékelem magam eléggé, csak inkább én a gyerekre koltom..:D A kérdezőnél meg csak azt nem értem, hogy a párod miért nem dolgozik???
2014. nov. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Hát, neki még gyereke sincs. Mondjuk 60 ezerre nem is kell csinálni.
2014. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!