Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivancsisagbol kerdezem!?...

Kivancsisagbol kerdezem!? Meg, hat sajnalom az ismerosomet!? Kerhet tobb gyerektartas!? Hogyvan ez!?

Figyelt kérdés

Az ismerosommel beszelgettem. Meselt par dolgot.

Nos, a parjanak van gyereke fizet 20ezer ft gyerektartast. A no aki dobta anno es utana kozolte gyereke lesz azt mondta kovetelni fog meg tobb gyerektartast + anno elvarta volna ,hogy szaladgaljon vele uhra meg stb... en csak pislogtam nagyokat. En nem ertem miert kellett volna!?

A masik , hogy babat var az ismeros es mondjuk az ex birosagra megy , mert tobb gyt akar akkor figyelembe veszik , hogy van masik gyermek es megnezik mindketto fizeteset!?

Azert kerdezem, mert ezt hallottam.

A parja a gyerek erdekeit nezi az ismeros pedig nem erti mit akar meg az ex...az exnek csaladja gondoskodik a gyerekrol o nem is dolgozik.


2014. júl. 10. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Gondolom azt persze természetesnek tartja majd az ismerősöd, hogy vele uh-ra fog szaladgálni???
2014. júl. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnalom ot mert az anyosa is nem ugy viselkedik ahogy nem kene , de nem akarok itt reszleteket irni. A lenyeg, hogy kerdesre kapok e valaszt. Tenyleg csak kivancsi vagyok ra. En nem is ertem miert szul valaki a semmire? Miert jo az , hogy szul de mas valaki tartja el de legdurvabb tobbet kovetel???!!!
2014. júl. 10. 11:23
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Nagyrészt irreleváns a gyermektartás összegénél az, amiket leírtál.


A gyermektartás összegét vagy bírósági ítélet alapján kell fizetni vagy a szülők megállapodnak. Ezt a történetből nem tudjuk. (az általad leírt helyzetben valószínűsítem az elsőt)


Amennyiben a bíróság megítélte a tartásdíjat, akkor a férfinek annyit kell fizetnie. Pont.

- ha az anya nem ért ezzel egyet, kérheti újabb keresetben a "felülvizsgálatot", kérhet mást vagy megítélik, vagy nem (és fizeti a perköltséget, de legalábbis megelőlegezi nagy valószínűséggel)

- ha az apa nem ért egyet vagy lényegesen változtak az anyagi körülményei, akkor ő terjeszt elő keresetet


A bíróság ami alapján EGYEDILEG mérlegel:

- az apa jövedelme- esetlegesen vagyoni helyzete (extrább esetekben)

- apa által eltartottak száma


Tehát ELMÉLETILEG ha az apa változatlan összegű fizetéséből két gyermeket kell majd ezentúl eltartania, akkor csökkenhet az első gyermekre jutó GYT, de valljuk be, hogy ez a 20 eFt egy általános összeg, hacsak nem segélyből vagy minimálbérből él az apa, akkor nem nagyon fogják érdemben csökkenteni.


A jelenlegi feleség/élettárs jövedelme szintén irreleváns a kérdésben.


A leírás alapján egyértelműen kijelenteni semmit nem lehet, az információk hiányosak, de akit a történetben az érintettek (!) vagyis apa vagy anya közül zavar a fennálló helyzet, az tud bírósághoz fordulni. Ennyire egyszerű.

2014. júl. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem egészen világos a fogalmazásod.


A párjának a saját gyereke után (az extöl) gyerektartást kell fizetni, ez normál esetben a nettó fizetése 20%-a körül szokott lenni, viszont akárhány gyerek van, összesen maximum 50% lehet. Ha több gyerek van, akkor az 50% egyenlöen oszlik egy az összes gyerek között, függetlenül attól, hogy melyik kapcsoaltban született.


A gyerektartáshoz az újabb barátnönek semmi köze, az ö jövedelmét nem vehetik figyelembe.


Az exnek akkor van esélye emelésre, ha az apa jövedelmének 20%-a jelentösen több, mint a jelenlegi 20000 Ft.

2014. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

A kérdés más szemszögből:

Minek csinált a férj gyereket, ha nem tudja eltartani?

Miért egy olyan nőnek csinált a férj gyereket, akit semmire se tart?

Minek csinál a férj második gyereket, ha az elsőre is alig jut 20ezer Ft?

Mi köze az ex családjának a tartásdíjhoz, miért nekik kéne átvenni a gyereknevelés költségeit a férjtől?

Szerinted elég húszezer Ft egy gyerek fenntartására, ha az anya is ennyit tesz hozzá?

2014. júl. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolso!!! Anno az ex kozolte szakitas utan h terhes. A masik dolog a gyerekkel nincs bajuk hanem az exxel. Az ex csalad tartja el meg a gyereket mert nem dolgozik. Erted? Kovetelozni az tudd!!! A bnom volegenye imadja a gyereket. Tudjuk , hogy 20 ezer ft nem eleg egy gyerekre. Szerintem mindenki tudja.
2014. júl. 10. 11:42
 7/7 A kérdező kommentje:
3 es 4 valaszolo koszonom az ertelmes valaszt.
2014. júl. 10. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!