Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Téged vajon mikor adunk már...

"Téged vajon mikor adunk már férjhez? " Hogy lehet az ilyen kaliberű kérdéseket megszűntetni, leállítani?

Figyelt kérdés

Ezt ma a nővérem kérdezte, amikor arról beszélgettünk épp, hogy egy ex osztálytársam férjhezment. Nagyon elegem van már a témából, mintha nem tudnám jómagam is, hogy mi a helyzet...

26n


2014. okt. 26. 12:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Van barátod? Együtt élsz valakivel? Úgy érzed, hogy megtaláltad az igazit?

Szerintem a házasság nem korfüggvénye, hanem az, hogy megtaláltad e azt az embert, akivel el tudod képzelni az életed. Valakinek ez 20 évesen összejön, valakinek pedig 30 fölött. Ez nem lóverseny :)

2014. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
79%
Én azt mondanám,amint bemutattok egy normális,kedves,jóképű férfinak,szívesen házasodok!
2014. okt. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
És kinek képzeli magát nővéred, hogy azt gondolja, hogy neki bármi szerepe van/lesz majd ahhoz, hogy te férjhez mész? Úgy vágnám szájon, hogy csak úgy csattanna.... arról nem is beszélve, hogy a 21. században, még Magyarországon is elfogadott dolog, hogy egy nőt nem "adnak férjhez" 20 éves korában, hanem majd Ő talál magának valakit és külső segítség nélkül hozzámegy, akkor is, ha elmúlt 30-40. Fú, de fel tudnak idegesíteni az ilyen dolgok :(((
2014. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, hogy a "válásotok előtt vagy utána szeretnél férjhez adni"?
2014. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 vagyok, de én is hallgattam egy jó darabig itthon. Ráadásul mérhetetlenül a lelkembe tapostak többször is, én meg csak nyeltem.

Fél éve lett végig egy viszonylag komoly kapcsolatomnak, ahol már az egész család elkönyvelte, hogy mi együtt fogunk meghalni. Hát nem így lett és mindenkitől jött a döbbent sokk, majd néhány hétre rá, az "akkor sosem fogsz férjhez menni?" típusú megjegyzések. De, egyszer majd biztos, de így is éppen elég szar a lelkem még fél év távlatából is, nem kell b*sztatni is a nyomorommal. Egyszer elegem lett és elmondtam a családnak, hogy ez nekem fáj és pontosan tudom mekkora balfácán vagyok kapcsolatok terén, nem kell még lépten-nyomon a képembe is dörgölni. Azt hiszem talán akkor értették meg, hogy ez számukra lehet, hogy poénosnak tűnik, de én ezt valójában úgy élem meg, mintha belém rúgnának egyet.

Talán annyit tudok javasolni, hogy légy őszinte te is!

2014. okt. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell válaszolni, hogy február 30-án.
2014. okt. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nos, kedves #15, pontosan tudom, mirol beszelsz. 3 eve az akkori parom csunyan elbant velem, aztan egy ideig kerultem a parkapcsolatokat. Iden ev elejen lett valakim, erre az ismerosok, persze a noveremmel az elen: "Na vegre mar, ideje volt, blablabla"... Aztan vege lett, ami nekem pont ugy fajt, mint 3 evvel korabban, persze itt is ugy reagaltak, mint nalad. Most meg ez...
2014. okt. 26. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!