Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apás hétvége. Hogyan változtat...

Apás hétvége. Hogyan változtathatnék rajta?

Figyelt kérdés

Férjemnek is (12éves), és nekem is (8éves) van az első házasságunkból gyerek, és van egy közös pici lányunk.

Az a problémám, h a férjem nem igazán szereti a fiamat, alig beszélget vele, nics hozzá egy jó szava sem, vagy legalábbis nagyon kevés. Bezzeg mikor a fia itt van, kinyalja a fe..két is. Ezt a fiam érzi, és már egy szobában sem akar aludni velük, menni sem akar sehova. A fia vele alszik, akkor az enyém velem akar....és állandó vita már a két gyerek. Bele vagyok fáradva, h miért nem tud egyenlően bánni a két gyerekkel, miért esik nehezére?

Ja persze, ha kicsit is szeretné....

Mindig megmondom neki, ha bajom van, megbeszéljük, és mégis, mindig van valami. Ez már igy marad? Van valaki hasonló helyzetbe? Mit tettél, h ezen változtass?

Én már kifogytam az ötletekből. Most azt mondtam, h az apás hétvégéit töltség a nagymamánál, mert én ebbe már nagyon beleuntam.


2010. jan. 23. 17:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szóval kéthetente van ott pár napot a férjed fia és még ezt is irigyled tőlük.

Mi lenne,ha nektek kellene nevelni,vagy napi kapcsolatban lennétek.

A te fiadat nem fogja soha úgy szeretni,és miért is kellene egyenlően bánni velük?Te sem teszed.

Én mintha inkább azt látnám,a te fiad csinálja a feszkót"menni sem akar sehová"...Itt az idő,elmagyarázni neki,hogy ezzel csupán azt fogja elérni,hogy egyáltalán nem fogják szeretni.Ekkora fiúk mi az hogy ezzel meg azzal alszanak?Nincs szobájuk?Valahogy mintha nálatok minden rendszer nélkül működnének a dolgok...

2010. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a kedves választ.

végül is igazatok van, el kell, h tűrjem, ha fiamat levegőnek nézze, ha szól a fiam neki, mintha nem is hallaná, meg ilyenek, egy jó szava sincs hozzá, mintha idegen lakótársak lennének, és ez szerintetek egészséges, és nem baj.

igenis van szobájuk, csak az ő fia is csak az apjával tud aludni.

na de mind1

2010. jan. 24. 20:25
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem mindegy.

Lehet haragszol,de direkt nem írtam,milyen szar neked,mert attól jobb nem lesz.

Bizonyos szabályokat kell hozni a férjeddel,amit mindkét gyereknek be kellene tartani(aludni saját ágyban egyedül,oké nem kell együtt játszaniuk,de amikor a férjednek segíteni kell neked,akkor üljenek el egymás mellett)azonkívül,hogy kéthetente a másik fiú a kiskedvenc meg kell értetni a fiaddal...hogy annak a fiúnak más az apja,mint az övé.Talán meg kellene próbálni a fiadat is a saját apjához közelebb hozni...

Vistont ebből semmi nem lesz,amíg a férjeddel le nem tudsz ülni,megbeszélni és úgy is cselekedni...és hiába haragszol közben bárki másra..attól csak rosszabb lesz.

2010. jan. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Megbeszéltem ezt a férjemmel, már legalább 100-adjára.

Megmondtam neki, h az ő fia lakna velünk, és én ugy viselkednék vele, mint ő az enyémmel, annyi figyelmet, érdeklődést, beszélgetést kapna tőlem, mint a fiam tőle, hát már réges régen elköltözött volna a gyerekkel.

És erre nem mondott semmit, mert ugye tudja, h ez igy van.

Én tudom, h foglalkozni kell a gyerekkel, amikor itt van, nem is vagyok ellenére, tegye, de akkor sem tehet akkora különbséget.

A fiam apjáról pedig annyit, h nem lehet közelebb hozni az apjához, mert az nem foglalkozik vele, csak néha elviszi, és ennyi.

Mondtam is magamban, két apja van a fiamnak, mégsincs egy se.

Tudod ,amikor ugy döntöttünk, h össezkötjük az életünket, megbeszéltük, h a gyerekek javára kell forditanunk sok mindent. Aztán mikor terhes lettem, mindenki a férjem fiát sajnálta, féltette, óvta, nehogy lelkileg valami baja legyen, amiért kistestvére születik.

És tudod, mégis az én fiam sínylette meg lelkileg. Ilyen is van. Mind1, ezen már tulvagyunk.

Megmondtam a férjemnek, h ez igy nem mehet tovább. Ha nem tud annyi figyelemességet magába sajtolni a gyerekem iránt - ha másért nem, hát értem - akkor nem sok jövője marad a kapcsolatunknak.

Mert nekem fontos a gyerekem.

2010. jan. 25. 21:19
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha sokszor átbeszéltétek és mégis minden úgy maradt,akkor sajnos a férjed nem tekint partnernek.

Jó neki,hogy ellátják,társasága van,lám egy gyereket is szültek neki a fiú"helyett".Van olyan nő,aki még ezt el is viseli...

Szerintem egy házassági tanácsadó jót tenne ,elsősorban neki.

Viszont azt akkor is neked kell lerendezni a fiaddal,hogy a sajátja az első neki kéthetente.Ha nagyon nem bírja a fiad,akkor azokon a hétvégéken próbálj külön programokat szervezni neki(nagyszülők,osztálytársak,barátok)bár ez csak tűzoltás,mindenképpen a közös egyezségre jutás lenne a legjobb,ha együtt akarsz maradni a férjeddel.

Én megpróbálnék segítséget kérni a fiú anyjától is,mondjuk néha hétköznapi programmok a két fiúnak,anyákkal,apa nélkül...

2010. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Azt mondod, az exfeleséggel menjek dumcsizni??DDDDD

Viccelsz????Nem ismerem a nőt, majdnem 5 év alatt összesen 5 mondatot beszéltem vele. Csak nem neki fogom elmesélni a bajom.

De mint irtam, beszéltem a férjemmel, és képzeld, 2 napja rendesen beszélget a fiammal, és ő is vele. Érdeklődik, kérdez. Ugye akkor csak nem hiába téptem a szám.

2010. jan. 27. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!