Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apás hétvége. Hogyan változtat...

Apás hétvége. Hogyan változtathatnék rajta?

Figyelt kérdés

Férjemnek is (12éves), és nekem is (8éves) van az első házasságunkból gyerek, és van egy közös pici lányunk.

Az a problémám, h a férjem nem igazán szereti a fiamat, alig beszélget vele, nics hozzá egy jó szava sem, vagy legalábbis nagyon kevés. Bezzeg mikor a fia itt van, kinyalja a fe..két is. Ezt a fiam érzi, és már egy szobában sem akar aludni velük, menni sem akar sehova. A fia vele alszik, akkor az enyém velem akar....és állandó vita már a két gyerek. Bele vagyok fáradva, h miért nem tud egyenlően bánni a két gyerekkel, miért esik nehezére?

Ja persze, ha kicsit is szeretné....

Mindig megmondom neki, ha bajom van, megbeszéljük, és mégis, mindig van valami. Ez már igy marad? Van valaki hasonló helyzetbe? Mit tettél, h ezen változtass?

Én már kifogytam az ötletekből. Most azt mondtam, h az apás hétvégéit töltség a nagymamánál, mert én ebbe már nagyon beleuntam.


2010. jan. 23. 17:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2,5 évig semmi probléma nem volt, vagyis nem vettem igy észre.
2010. jan. 23. 17:10
 2/16 anonim ***** válasza:
Töltsétek négyesben a hétvégét, vagy pedig, mivel a két fiú hasonló korosztály, csináljatok olyan programot, amit ők ketten csinálhatnak, pl. mozi, gokart, hátha összebarátkoznak és ezáltal a férjed is megszereti.
2010. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szinte minden második hétvége igy telik. Együtt vagyunk.
2010. jan. 23. 17:30
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

szia

ha azt mondod, hogy ennyi ideig nem volt semmi probléma, akkor első sorban azt kell kiderítened, hogy mi változott meg. Kérdezősködj mindkettejüktől, hogy történt-e valami. Ha nem jutsz semmire, akkor el kell döntened, hogy van-e olyan súlyos a helyzet, hogy a te gyerekednek rossz élete legyen. (a szeretethiány súlyos következményekkel járhat, és erősen kihathat a felnőttkorra )Ha igen, akkor (véleményem szerint) változtatnod kell. Ha szép szóval nem tudod elérni, hogy jobban bánjon a gyermekeddel, akkor mondd meg neki, hogy addig, míg nem tér jobb belátásra, és át nem értékeli a dolgokat, addig te elköltözöl valahova a gyerekkel. Ha elég fontos vagy neki változtatni fog. Az is lehet, hogy nem is kerül sor rá, hogy elköltözz, beijed, és egyből megígéri, hogy változtat. Ha nem hajlandó rá még így sem, akkor el kell gondolkodnod, hogy szeret-e e téged elégé vagy érdemes-e vele maradnod...

remélem minden helyre jön, és segíthettem

2010. jan. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A francba! Én teljesen veled érzek, és teljes mértékben igazat adok neked. Ebbe mocskosul be le lehet fáradni. Hat évig csináltam a férjem két fiának kinyaltam a valagát, ott voltak minden második hétvégén. Nekem olyan a munkám, egy telefon és menni kell. Ők meg kiszolgáltatták magukat. De a férjem sem akarta megbántani őket. Végül egy hatalmas családi vita után azt mondtam elég volt, vagy én vagy a már felnőttkorú gyerekeid. Elegem volt. Nekem kellett alkalmazkodnom, amikor ott vihorásztak, röhencséltek, megjegyzéseket tettek a kajára amit készítettem. Három éve vége lett, de ha nem emelem fel a hangomat, én mentem volna bele teljesen idegileg. Egy percre sem bánom, hogy úgy cselekedtem, sőt, elvettek az életemből 6 évet.
2010. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
beszétem vele erről, tudja, h a fiam lelkileg amugy is kivan, mert az apja nem foglalkozik vele, és ez mennyire megviseli. Ezerszer átbeszéltük, mégis mindig az ő fiára figyel. Az enyém mintha levegő lenne néha. És ez rettenetesen fáj nekem.
2010. jan. 23. 17:40
 7/16 A kérdező kommentje:

17.37-es, megértelek. de nekünk van egy közös lányunk.

Ha vitakozunk, mindig a fiukon veszünk össze.

Azért is fogom javasolni neki, hogy menjen az apás hétvégén az anyjához, legyenek ott. Már egyszer megbeszéltem vele ezt, de ő arra jutott, h ez igy nem jó, mert akkor a lányával sincs...szóval nem könnyű a helyzet.

De én már rettegek ezektől a hétvégéktől.

2010. jan. 23. 17:44
 8/16 anonim ***** válasza:

A te fiad nem jár az apjához?

Mert ha igen miért nem csináljátok úgy, hogy mikor a 12éves jön hozzátok akkor megy a tiéd meg az apjához. És így a két fiúnak nem kéne egymást kerülgetnie otthon.

Amúgy szerintem sosem fogja annyira kényeztetni a fiadat mint a sajátját, ezt onnan veszem, hogy nekem négy gyerekem van, ebből kettő közös a mostani férjemmel és ő is jobban odavan a sajátjaiért mint az én előző házasságomból való másik kettőért.:-(

2010. jan. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A fiamat kéthetente viszi az apja, de nagyon ritkán alszik ott.

Már én is gondoltam erre, de sosem jön össze, nem tudom összehozni igy a hétvégét. Az exem rendőr, és ő hétvégén is dolgozik.

Nem kell amugy , h kényeztesse, csak ne kivélezzen ennyire.

2010. jan. 23. 17:52
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj az, ha kivételez az ő fiával, ezt el kellene magyarázni a te fiadnak, hogy ez így természetes, az ember a saját gyerekét akaratlanul jobban szereti. Te pedig kivételezz a tieddel, kicsit jobban kényeztesd, de olyankor, amikor ezt a többiek nem látják. És hagyni kellene, hogy mindenki tegye amit jónak lát, amit érez, nem vitázni. Nálunk kamasz lányok vannak, nekem kettő, páromnak egy. Nem nagyon csípik egymást, de ez a féltékenykedés szerintem tök természetes és nekem is nehéz egyenlően bánni mindannyiukkal, persze azon vagyok. Sőt nyaraláskor kénytelenek vagyunk összezárni hármójukat:) Ráadásul a férfiaknak van egy tudatalatti bűntudatuk amiatt, hogy nem a saját gyerekükkel élnek, hanem másikkal, és ezt nagyon nehéz elnyomniuk, egyszerűen el kell fogadni ezt. Amíg nem nehezíti meg a fiad életét nagyon, nem kéne beleavatkozni a kapcsolatukba. Szerintem nem kell egyenlően bánni a gyerekekkel, én erre sosem törekedtem, mert mások az igényeik is, a természetük is. Ne erőltesd, hogy szeresse. Biztos, hogy te sem tudnál tökéletesen egyenlően bánni velük, úgy érzem, te sem csíped a párod fiát. Ez mindig nagyon nehéz dolog.
2010. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!