Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítél mindenki a külső...

Miért ítél mindenki a külső alapján?

Figyelt kérdés
Kezd elegem lenni abból, hogy mindenki rosszakat feltételez rólam a külsőm miatt. pl. h szexmániás, pedig nem is öltözöm úgy..erre megkapom, hogy nem kell nekem ahhoz úgy öltözni.. és amikor megtudják, hogy "könyvmoly" vagyok, akkor teljes letargiába esnek:) Így mindig megtámadnak a "degyereanyukám" szerű pasik, akik pedig tetszenének, azok még csak közeledni sem mernek. Voltatok más hasonló helyzetben?
2010. jan. 23. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerű - közeledj te.
2010. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Mégis mi alapján ítéljen? Azt látja először, akárki akármit mond valami úgyis megjelenik a fejében, ha meglát valakit. Ha tényleg nem vagy olyan, akkor majd megismernek és rájönnek.


És közeledj te, azokhoz, akik téged érdekelnek.


Vagy várakozz a szűziesség rózsabokrában a hercegre, aki majd magától közeledik, pedig tisztában vagy vele, hogy akik téged érdekelnek, azok nem fognak.

2010. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
a külső alapján igenis lehet ítélni. nem véletlenül néz ki/öltözik úgy senki, ahogy. miért, te hogy öltözöl, hogy nézel ki,h. ezeket gondolják rólad? lehet,h. okot adsz rá...
2010. jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
hány éves vagy és hogy öltözködsz?
2010. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Engem is a külsőm alapján ítélnek, tetkók, piercingek, de aztán rájönnek, hogy olyan ártatlan és szelíd vagyok. :)

Plusz én is könyvmoly lennék. :)))

20/N

2010. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert így védekezünk. Mikor még ősemberek voltunk, pillanatok alatt el kellett dönteni, hogy a szembejövő idegen támad-e vagy sem. Most, hogy ruhát hordunk és stílusunk van, tévesen vonunk le következtetéseket.

A húgom (19) death metal-os, úgy is öltözködik, én lánykás egyberuhákat hordok (22), úgyhogy alapból megnéznek, mikor együtt sétálunk.

2010. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
azért mert ha szembejön valaki veled az utcán,nem azt látod először,hogy kedves-e vagy sem,hanem azt hogy hogy néz ki stb..
2010. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki külső alapján ítél, hisz ha nem tud adott személlyel beszélni, akkor hogy állapítja meg, hogy milyen ember? Mert valamilyen benyomást mindenki tesz a másikra, ami pár másodperc alatt dől el. Szerintem valami oka csak van, hogy ezt többen is mondják neked, mert nekem ilyeneket még soha nem mondott senki. Ha nem az öltözködésed, akkor a mozdulataid, gesztusaid, viselkedésed, szóhasználatod ösztönözheti őket arra, hogy ilyet gondoljanak rólad. De lehet, hogy amit te nem tartasz kihívó ruhának, azt más már annak tart.
2010. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát a külső is sok mindent elárulhat,a kort, anyagi (társadalmi) helyzetet, stílust (elegáns,laza,rocker,üzletember,stb), foglalkozást (fizikai,szellemi), egészségi állapotot,személyiséget (mosolygós,szomorú,önbizalomhiányos)

+egyéb metakommunikációs jelek

2010. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok idő kell ahhoz h jobban megismerjünk vkit,de ha vki jó emberismerő, tudja mik azok a jelek,pl 1. pillantásra láthatod ki a karizmatikus ember(egyből elvarázsol),ki a jó nő, jó pasi. A foglalkozása is sokat elárul vkinek a személyiségéről,életmódjáról.
2010. jan. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!