Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért keres mindig mindenben...

Miért keres mindig mindenben mindenki külső viszonyítási alapot?

Figyelt kérdés

Ezerszám íródnak ki kérdések: "nem ciki, ha...", "mit kéne csinálnom, hogy...", "hogy kellene helyesen cselekednem, ahhoz..." stb stb. Ennyire mindenki követésre született? Követni akar egy NORMÁt? Ilyen szinten nincs az emberekben SAJÁTOS ötlet, csak a megfelelnivágyás?

Nekem annyi a filozófiám, hogy "élni és élni hagyni", illetve soha nem ártani.

Kit érdekel, hogy más mit szól ahhoz, hogyha szeretem a szandált zoknival, (mondjuk nem, de ez egy jó megosztó téma:-)), vagy akárhány évesen a szülőkkel élek, ha nekem és nekik nem gond. Vagy 3x évesen nincs gyerekem, vagy mert ki merem mondani, hogy kispénzért gebedés helyett az otthon tespedés jobb lehet? Vagy ha engem nem akaszt ki, ha valaki megcsalja a másikat és nem lepődök meg a tizenéves gyerekek szexualitásán(nem szimpatizálok egyikkel sem, csak nem megyek neki annak, aki az átlagostól eltérően gondolkodik). Ha nem szeretek képmutató és álszent lenni.

Ezek a fenti dolgok nem feltétlenül a saját állásfoglalásaim, csak szándékosan "kényes" témákat írtam be példának.

Szóval a lényeg, ha valakinek sajátos véleménye van, annak nem hiszem, hogy szüksége van külső normákra.


2011. máj. 28. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért vannak társadalmi normák és szabályok. Ezen belül nagy a mozgástér. De azért véleménye mindenkinek lehet és az különbözhet a tiédtől. Attól az még normális. Az is normális, hogy esetleg te nem értesz vele egyet. Egyébként ettől szép az élet. Nem egysíkú, unalmas.
2011. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek gyengék, a csorda ösztön pedig erős. Nekem is javarészt az élni és élni hagyni a filóm, bár ha célom van, ez deformálódik.

A saját ötleteimmel az a gond, hogy itt hevernek egy kupac papíron és mindenki lesz@rja. :)

2011. máj. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 eNerdzsy ***** válasza:

Egymagában az ember könnyen elsorvadhat.

A csordaösztön azért ennyire erős mert születésünk pillanatától befolyásolt bennünket a világ.

Egyrészt; ha olyat tettünk ami másoknak tetszett akkor megjutalmaztak (vagy legalábbis nem vágtak nyakon), ha pedig olyat ami sértette mások érdekeit akkor azt hamar tudtunkra adták.

Másrészt pedig ehhez a játszmához az is kell, hogy az egyén abban lássa a boldogulásának a lehetőségét, hogy mások "szeressék" valamilyen formában.

2011. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 eNerdzsy ***** válasza:

17:29-nek


Milyen témakörbe tartoznak azok az ötletek?

2011. máj. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

17:49


Többnyire filozófiai, pszichológiai rálátások és nem túl pozitívak, de teljesen bebizonyíthatóak, ha rá tudok koncentrálni az adott témára. Ez csordaösztönben pl nem megy..


Ja, és 15 éves korom óta nem voltam kíváncsi igazából senkire mégsem sorvadtam el, hanem pont, hogy ekkor jöttek a jobbnál jobb gondolatok. Mostanában viszont társasághiányom van ez igaz. A csordaösztön max a természetes szelekcióhoz kell.

2011. máj. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ezek az együttélés szabályai. ahhoz hogy szabályokat szegj, bátorságra és erőre van szükséged. ahhoz viszont meg kell ezeket szerezned (munka, pénz, kaja, lakás...), ahhoz pedig a leghatásosabb, ha megjátszod magad. paradox


18:04

magában mindenki el tud filozofálni. ráadásul amellett, hogy 2magányos" vagy, a társaság illúzióját adja a net, hogy itt beszélgetsz.

érthető hogy nem bírod egyedül. pár évig elmegy, hogy bebújsz a házba, aztán jön az élet, és teljesen aszociális, vagy életképtelen leszel. vagy tele leszel elméletekkel, és 0 gyakorlattal.

2011. máj. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!