Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20ezerért szalagtűzős kölcsönz...

20ezerért szalagtűzős kölcsönzött ruha. Bövebben lent?

Figyelt kérdés

szóval 20000ért/fö kölcsönzünk ruhàt az osztàlyban. nem sok ez egy kicsit? nektek a szüleitek kifizetnék?szülök ti nem sokallnàtok?

nekem öszi szünetben muszáj lesz dolgozni hogy ki tudjam fizetni mert a szüleiknek nem telik rá. nem parasztság a többiektöl hogy ilyen drágàt kell vàlasztani?

kis vidéki középiskolában tanulok, nem jómódùak a többiek sem. sokak egyik naprol masikra elnek..

el vagyok keseredve hogy végig dolgozhatom pedig pihenni akartam a szünetben..

mit gondoltok?

17Lány


2014. okt. 7. 23:38
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

En vagyok a lany aki tobbet irt az elozo oldalon, es nem akart volna resztvenni ebben az egeszben, de nem lehetett nemet mondani.


A mi szalagavatos tancunk tudjatok hol volt? A NEPSTADIONBAN!!!

A 12. evben ez a sok hulyeseg nekunk 100.000 forint felett vitt el, mivel mindenert penzt kert az iskola. :/ Soha mashol nem hallottam ilyenrol. Orulok is, hogy vege van... Nagyzolas volt az egesz!

2014. okt. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nálunk 8 osztály volt egy évfolyamon és fixen egy osztály keringőzött. (nem mi voltunk azok) Ott volt ismerős, így tudom, hogy ők esküvői szalonból rendelték a ruhájukat, és mivel sokan voltak és csak egy táncra kellett, ezért az egyébként menyasszonyi ruhákat átminősítették keringős ruhává. Elsősorban azokat, amik egyébként is kissé már divatja múltak voltak vagy volt egy apróbb pecsét rajtuk (messzebbről nem látszott így táncolni jó volt). És mivel majd 20 lány vitt tőlük ruhát 10 ezer/db áron kapták ezelőtt 5 évvel megyeszékhelyen.


De pl nálunk minden osztálynak varratnia kellett kosztümöt és öltönyt, vagy valahol venni. A lényeg az volt, hogy az egész osztály ugyanolyan színben legyen és két ugyanolyan színű osztály ne legyen .(így pl mi sötétszürke világosszürke csíkosak voltunk fehér blúzzal, és óriási kiakadás volt, hogy egy másik osztály sötétszürke fehér csíkos de narancssárga ingben volt, mert az már majdnem hasonló....)


Viszont! A szülők beszélték meg a keretet a szalagtűző, ballagásra szülőin és már 11.-ben ezért emelték az osztálypénzt 2 ezerről 3 ezerre, hogy előre spóroljon az osztály ezekre a kiadásokra, és így egyszerűbb volt kigazdálkodni, mint akkor hirtelen kiadni rá. 14 volt a lányoknak, 25 a fiúknak az öltöny, kosztüm, ebből 12-t állt az osztálykassza (az anyagárat, a fiúknál gyorskölcsön volt pár családnak, hogy osztálypénzből fizettük, de ők egy évig magasabb osztálypénzt adtak, 3 helyett 4-et.) A táncruhánk 5 ezer volt, fiúknak 1 ezer a nyakkendő (a többit maguknak otthonra megvették). Mi rocky-ra táncoltunk. Pörgős színes ruha, a fiúknak fekete ing, nadrág(ugye otthonról) és a ruháinkhoz illő nyakkendők. A meghívók 500 ft és maximum 8 meghívót kérhetett egy ember. A meghívó ára igazából a csarnok bérlés volt. A sulinak nem volt akkora tornaterme, hogy beférjen minden család, mivel 8 osztály, osztályonként 30-35 ember, lehet számolni a családtagokat. A városi sportcsarnok kellett. Valamennyivel támogatta a suli, de nem bírta a teljes bérlés pénzt egyedül kinyögni, így senki nem borult ki rajta. Sőt, még boltoltunk az osztályban, hogy na kinek nem kell a max 8 darab? Eladná nekem?


És egyébként nekünk élmény volt a szalagavató. A tűzés után volt egy gyertyás rakjuk ki a gimi rövidítését "játék" aztán voltak az osztálytáncok és amennyire a hátunk közepére se kívántuk annyira jó volt ott előadni, mert minden szülő büszke volt, rengeteg tapsot kaptunk és először élveztük, hogy na előadunk valamit. A keringős osztály meg egyszerűen gyönyörű volt. Marhára irigyek voltunk rájuk.

2014. okt. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!