Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20ezerért szalagtűzős kölcsönz...

20ezerért szalagtűzős kölcsönzött ruha. Bövebben lent?

Figyelt kérdés

szóval 20000ért/fö kölcsönzünk ruhàt az osztàlyban. nem sok ez egy kicsit? nektek a szüleitek kifizetnék?szülök ti nem sokallnàtok?

nekem öszi szünetben muszáj lesz dolgozni hogy ki tudjam fizetni mert a szüleiknek nem telik rá. nem parasztság a többiektöl hogy ilyen drágàt kell vàlasztani?

kis vidéki középiskolában tanulok, nem jómódùak a többiek sem. sokak egyik naprol masikra elnek..

el vagyok keseredve hogy végig dolgozhatom pedig pihenni akartam a szünetben..

mit gondoltok?

17Lány


2014. okt. 7. 23:38
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Én is el tudnàm màshova költeni. egy db cipöm van, téli kabàtom vagy 4éves,és idén se lesz ùj...

de mondom hogy az osztàlyban se àllnak túl jòl, ùgyhogy nem is értem.

menyasszonyi ruhàért tényleg nem lenne sok, de nem hiszem hogy olyan sok menyasszony hàzasodna szalagtűzös ruhàban. mert làtszik azért a különbség.

plusz ilyen fura vàlla is van, elég csùnya.

2014. okt. 8. 06:10
 12/22 anonim ***** válasza:
Egy felesleges hajcihő az egész, én az enyémen nem is táncoltam, de ettől függetlenül azt tudom, hogy Pesten, ha valaki talál ennyiért szép ruhát, akkor már a földhöz verheti a fenekét.
2014. okt. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Hú, hát nálunk a szalagtűzős ruha az "sima" matrózblúz (mindenkinek volt, mert eleve kezdettől abban kellett lenni minden ünnepségen), és sötét alsó (nadrág vagy szoknya, még ez sem volt megszabva).

Szóval erre nem kellett külön fizetni senkinek.


Persze nálunk is csillagászati árakon kölcsönöztek sokan keringőruhát, meg az osztálytáncos "jelmez" sem lehetett két fillér, de ezek engem nem érintettek, mert én egyiken sem akartam részt venni. Engem ugyanis az egész szalagavató nem hatott meg.

Vendéget sem hívtam a szüleimen és testvéremen kívül (asszem, hogy három jegy az ingyen járt, vagy kettő legalábbis biztosan, és csak a többiért kellett fizetni), úgyhogy mondhatjuk, hogy én kvázi ingyen megúsztam az egészet.


Nem bánom, számomra az egyetemi avatás volt fontos, nem a középiskolai. És ezt már akkor is tudtam, úgyhogy nem foglalkoztam ezzel az egésszel.


29/N

2014. okt. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 tánc volt, így csak egyet táncoltam, mert oda nem kellett fizetni, nekem sem fért bele

Magán a tűzésen mi matrózblúzban voltunk..

Egyébként nekem nemrégen volt az esküvőm,így látom, hgy a 20 annyira nem sok..:(

2014. okt. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Szalagtűzős ruhát bérelni? Minek? Főleg 20 ezer forintért? Mert ha ennyiért csináltattok egy komplett kosztümöt, amit évekig bármire fel tudsz használni, az oké, de kölcsönözni? Esküszöm, hogy nem értem.

Nálunk annak idején 12 ezer forintot fizettünk egy szoknyáért, blúzért és mellényért, nem volt olcsó az sem, de örökre az enyém marad, és egy elegáns összeállításra mindig szükség van (bár a mellény elég idétlen). Bérelni a táncos menyasszonyi ruhát béreltük.

2014. okt. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező gondolom nem a kosztümre gondol, hanem a keringős ruhára. Szerintem sok érte ennyi, de ezt könnyen lehet orvosolni:

- szülők megmondják az osztályfőnöknek, hogy vagy a tehetősek kifizetik mindenkinek az egyforma ruhát, vagy mindenki saját maga bérel olyat, és annyiért amennyiért akar

2014. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én is úgy értelmeztem a kérdést, hogy a keringős ruhát kérdezi.

Nálunk volt ebből egy kis katyvasz. Aki keringőzött, az nem tudott nyilván 5 perc alatt átöltözni, így azokat a fehér ruhában/frakkban tűzték, a többieket meg az estélyiben/öltönyben. Visszanézve a képeket kicsit fura volt, de a lényeg azért megvan. :)

Amúgy 8as, már előtte válaszoltam a kérdezőnek. Beszéljen az osztályfőnökével, az a legtisztább. Ne a többi lánnyal, ha eddig lehurrogták, ezután is lefogják.

2014. okt. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Jaj, utólag elolvasva tényleg én értelmeztem félre a kérdést, nem is kicsit. Csak a szalagtűzősről én kapásból arra gondoltam, amiben tűzik a szalagot :)

Viszont így is eléggé sokallom. Nálunk annak idején (4 éve) egy művészeti sulitól bérelt az ruhát, aki nem akart szalonból, 5000 forint volt, igaz, nem a legújabb modelleket, de olcsó volt, és millió giccses strassz sem díszítette. Akiknek meg gazdagok voltak a szülei, azok egy csomó pénzt otthagytak az esküvői szalonokban.


Te nem tudod máshonnan kölcsönözni a ruhát, olcsóbb helyről? Nem hiszem, hogy meg lenne szabva hogy X helyről kötelező bérelni, bár ki tudja...

2014. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nálunk a kosztüm sem volt jobb. Ocsmányul nézett ki. Szerintem soha nem fogom hordani. Esetleg ha újra elkezdik forgatni a Miami Vice-t, és a Don Johnson-nak kell egy extra fehér blézer, amit mintha a kanapéhuzatból varrtak volna, elküldöm neki.


Egyik tánc sem volt kötelező. Mindig kiakadok, mikor olvasom, hogy az osztályfőnökök követelik, hogy táncoljanak a diákok... nekem pont ő mondta, hogy ha nem akarok, nem muszáj.


Azt tudom, hogy egy csapat lány fejenként kedvezménnyel 30 ezerért bérelt menyasszonyi ruhát.

2014. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem 15 ezer volt 2010-ben, de mondjuk szerintem az a bunkóság, hogy mindenkinek ugyanazt kell. Nálunk mindenki saját magának intézte.
2014. okt. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!