Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20ezerért szalagtűzős kölcsönz...

20ezerért szalagtűzős kölcsönzött ruha. Bövebben lent?

Figyelt kérdés

szóval 20000ért/fö kölcsönzünk ruhàt az osztàlyban. nem sok ez egy kicsit? nektek a szüleitek kifizetnék?szülök ti nem sokallnàtok?

nekem öszi szünetben muszáj lesz dolgozni hogy ki tudjam fizetni mert a szüleiknek nem telik rá. nem parasztság a többiektöl hogy ilyen drágàt kell vàlasztani?

kis vidéki középiskolában tanulok, nem jómódùak a többiek sem. sokak egyik naprol masikra elnek..

el vagyok keseredve hogy végig dolgozhatom pedig pihenni akartam a szünetben..

mit gondoltok?

17Lány


2014. okt. 7. 23:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%
Mi a ballagasi ruhankban voltunk a szalagtüzön,egy szep koreografiara bevonultunk-egy lassu szam szolt,es gyertya Volt a kezünkben.Ennyi.Nem tudom manapsag miert olyan nagy szam egy szalagtüzö?
2014. okt. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

A szalagavató volt a legjobb ami 12.ben történt, sajnálom ha valakinek a sajátja nem volt maradandó élmény.

Őszintén megmondom neked kérdező, ez a 20000Ft, nem olyan sok egy menyasszonyi ruháért. Viszont az igenis figyelembe kéne venni, hogy nem mindenki bírja.

Amúgy hh meg van szabva? Mindenki ugyan olyat vesz fel?

Nálunk anno mindenki onnan hozta ahonnan akarta. A tánctanárunk is hozott saját készletet, azokat fillérekért adta. Szerintem beszélj az ofő-vel, hogy neked nincs ennyi pénzed rá, és szeretnél egy olcsóbbat keresni máshol.

2014. okt. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Nalunk mindenki annyiert berelt amennyiert akart.

Az enyem vmi 12-14E volt.

Anyukam fizette, meg en nyaron meg suli elso par honapjaban vegig dolgoztam iskola utan 3-4 oraban szorolapozas. (emellett is kituno maradtam)


Amugy egy nagy f4szagnak talalom az egeszet. Egyaltalan nem volr nagy elmeny, viszont annal nagyobb penzkidobas. En es egy baratnom nem akartunk menni, de nagyon felduhiettuk a tobbieket, meg az osztalyfonokot es valoszinuleg a tanaraink se vettek volna jo szivvel, ha nem tancolunk "nekik" mert ez kb. ilyen diszparade volt, meg a par idiota gyerek szuleinek...


Nalunk meg a meghivoert is penzt kertek! Sot ballagasi meghivoert is sulyos penzeket kertek 1000-1500 forint!! Gondolhatod!!!

En laptopot/ mikroszkopot akartam volna inkabb abbol a sok penzbol ami erre a x8rra ment.


Egy fos volt. Tancoltunk par 10 percet, aztan elmentunk bulizni, mint barmikor maskor, csak ez az este k2rvadragan indult :(


Ja, a hetvegi tancprobakrol nem is beszelve. Utaltam oket. Hetkoznap vegig suli, munka es meg a szombatomat is elvettek.


Annyira orulok, hogy ezutan viszont kiszakadtam az ilyen iranyito jellegu intezmenyek kotekelebol, egy egyetemen se mondjak meg igy mit csinalj az iskolaj kivuli idodben/ extra penzeddel... szoval orulok, hogy vege. Habar sose fogom fel, minek kapott az ofo kozel 100.000 forintos ajandekot, amikor minden evben osztalypenz mellett ra kellett fizetni az osztalykirandulasra, es dragabbnak mondga az utat mint amennyi...

2014. okt. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Egyebkent en budapest kulvarosaban bereltem es eleg koran, igy szep volt a ruha, szerintem az egesz osztalybol az enyem volt a legszebb.


Ja, nalunk meg fizetni kellett az iskolavideost, meg az osztalyfotost, mindketto iszonyat szar kepeket csinalt. Nekem nincsenek is meg, mert amit odaadtak- kulon megvetett irott xar CD/dvd- azt nem olvasta eddig egyetlen gep, dvd olvaso sem xD xD


6 eve volt es mar alig emlekszem ra, talan arra legjobban hogy tanc elott ott kinalgattak a palinkat a fiuk, es mindenki ivott belole- szanalmas volt. "lampalaz ellen".


A ruha amugy szep volt, de mint irtam ezerszer ertelmesebb dolgokra is tudtam volna kolteni azt a penzt...

2014. okt. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fizetnék ennyit érte. Unokatesómat nemrég vittem el ruhát próbálni, 8 ezret kér a varrónő. Sőt, hogyha legalább 5-en mentek volna hozzá az osztályból, adott volna kedvezményt is. De persze ez a többieknek nem felelt meg, mert látatlaban rávágták, hogy "az biztos silány". Na, akkor fizessék a dupláját, meg többet is, arra az 5 percre, aztán meglátjuk mennyire ragyogják túl egymást a ruhák. Az biztos, hogy a rokoné nagyon szép.
2014. okt. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem olcsø de nem is dràga alltalaban draga a szallagavato os manapsag. Bar nalunk ugy volt hogy az osztalypenzbol lett fizetve pont ezert hogy senkinek se legyen ciki ha valaki nem birna kifizetni es teljesen mas*szegenyebb*kategoriaban lett volna 1 osztalytarsunk.


Eleve szerintem sz@r az osz.f. hisz miert nem beszelte ezt meg a szulokkel???hogy mennyi az az ar kategoria amit minden szulo kitudna fizetni!!

2014. okt. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
32%

Hű, fura nekem ez a sok negatív tapasztalat.

Nálunk úgy kellett megverekedni a belépőkért, meg a vacsora jegyekért, meg azért hogy táncolhassunk. Teljesen természetes volt az is, hogy a belépőkért és a vacsoráért fizetni kell. December környékén már a 11.eseknél is azon megy mindig a harc, hogy ki az az osztályonként 3 szerencsés aki mehet szalagot tűzni.

Meg ez remek alkalom ahova drága ruhát lehet fölvenni.

Nálunk ez egy elég nagy esemény, de hát ezek szerint nem mindenhol.

2014. okt. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7. Valaszolo!

Itt nem ertelmezed a kerdest *draga ruha* nem mindenki teheti meg hogy 20.e.ft ruhat kolcsonozzenek plusz a tobbi kiadast is alljak!!!!!itt nem panasz megyen hogy jajjj minek a szallagavato... hanem arol szol ha draga es ninca mibol akkor is kolcsonozek ki a ruhat a nincsbol???

2014. okt. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

En vegul nem táncoltam, amit a mai napig nem bántam meg.

Akinek az a par perc megeri a sok penzt, hat csinalja, akinek nem, hat nem.

En nem szeretem a felhajtást, ezert is dontottem igy.

2014. okt. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Igen, drága a 20.000 forint! Ezt is rendezni kéne a '"reformok" során, hogy mit lehet kérni szülőktől (hiszen a gyerek eltartott) és mit nem. Az iskolák egymást akarják túllicitálni külsőségekben, a megrendezés helyszínében és így tovább. Az "esemény" már rég nem a szalag kitűzése, hanem a flanc, és magamutogatás. A szülőin meg ha valaki megemlíti, hogy drága, akkor lehurrogják, meg egyszer van szalagavató megjegyzéseket tesznek, közben a leghangosabb leugatóknak ugyanolyan nehéz kifizetni, mint a kevésbé tehetőseknek.
2014. okt. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!