A párommal, ha nem élünk együtt, de a nevére veszi a
kicsit csak látogathatja az elején vagy el is viheti? Vagy
van valami törvény erre? Ha esetleg nem fizet utána
gyerektartást, akkor azt a gyám ügyön vagy a
bíróságon keresztül kell intéznem?
Figyelt kérdés
Röviden és tömören leírom a történetem. Kismama vagyok, már lassan szülök. A férjemtől az ősszel elváltam és a baba már az idő közbeni új páromtól születik. A baba a volt férjem nevét kapja, mivel nem akarok hozzámenni a jelenlegi páromhoz. Viszont a mostani párommal nem vagyok benne biztos, hogy együtt maradunk, mert sok probléma van közöttünk. Ő szeretné a nevére venni a kicsikét, de nem tudom, h mi is a valós szándéka, mivel már tett rá kijelentést, h elvenné tőlem, h ő nevelje és én ebbe bele mennék-e? Mondtam neki természetesen, h nem!
úgy tudom,hogy 3 éves korig nem vagy köteles kiadni,akkor sem ha fizet.De lehet hogy változott már e,6 évvel eelőtt igy volt
2010. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
2/14 anonim válasza:
Elvenni nem tudja,ahhoz nagyon rossz körülményeidnek kell lennie,meg neked nagyon felelőtlennek kéne lenned,hogy legyen esélye elvenni.
2010. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
3/14 anonim válasza:
Szia. Érdekes kérdés. Szerintem a volt párod nevét felesleges adni neki, mivel nem tőle van, viszont az új párodban sem bíznék meg azután a kijelentés után. Semmi joga elszakítania tőled a gyermeked, anya kell neki, ez nem kétség. Van egy barátnőm, aki az édesanyja vezetéknevét kapta, mivel az apa elhagyta őket. Ha úgy alakulnak a dolgok, hogy nem maradtok együtt a pároddal, akkor vedd a saját nevedre. Tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, mert apaként lenne beleszólása, de ha erőszakosan magához akarja venni a kicsit, akkor azt nem lehet figyelmen kívül hagyni.
2010. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
4/14 anonim válasza:
én is azt mondom h vedd a saját nevedre.sőtt az apuka nevére is csak ugy irják ha van apasági nyilatkozat.a volt férjeddel kötött házasságit meg ne vidd megaddal.sztem ez a legegyszerűbb...
2010. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
5/14 anonim válasza:
Én már azt sem értem, hogy egyesek miért ragaszkodnak az ex-férjük nevéhez válás után, de azt már végképp nem, hogy nem csak elválsz, de mással felcsináltatod magad, és az ex-férjed nevét akarnád a gyereknek? Te gondolkodtál már ezen? Ez több mint gusztustalan.
2010. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
6/14 anonim válasza:
Valóban undorító vagy, hogy a volt férjed nevét akarod adni a kölyködnek..
2010. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
7/14 anonim válasza:
Ahhoz, hogy a volt férjed nevére vetesd a gyereket kell bevinned egy vadi új házassági anyakönyvi kivonatot, amiben látszik, hogy HÁZASOK vagytok. Ennek hiányában, illetve apasági nyilatkozat hiányában a Te nevedre kerül a baba. Mivel már elváltatok, nem fogsz tudni felmutatni olyan iratot, ami azt bizonyítja, hogy az exférjed a férjed. Ahhoz is apasági kell, hogy a nem férjed új párod legyen hivatalosan is az apja. Na, a lényeg, hogy így a te nevedre fogják anyakönyvezni a babát.
2010. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
8/14 anonim válasza:
Ha a fogantatás idején az anya házasságban élt, akkor automatikusan a (volt) férj nevére anyakönyvezik a gyereket. Ez nem az anya döntése, hanem jogszabály írja elő. Ha a szülésig elválnak, és van a vérszerinti apától apasági nyilatkozat, akkor őt jegyzik be apának. A gyermek születése után is a nevére veheti, lényegesen egyszerűbb, ha önként teszi, mint ha a volt férj indítana pert az apaság vélelmének megdöntése miatt. Először az apától próbálj meg gyermektartást kérni, ha ez nem megy, akkor fordulj a lakhelyed szerint illetékes bírósághoz, hetente többször van fogadónap. Nem veheti el tőled, de kapcsolattartási joga van. Ha az új párod nem akarja a nevére venni, akkor te tudsz pert indítani a gyermek családi jogállásának rendezésére.
- egy jogász -
2010. jan. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
9/14 anonim válasza:
-jogász-
A szülészeten 3 hónapnál NEM régebbi házassági anyakönyvi igazolást kell felmutatni,hogy valóban házas az anyuka,vagy időközben elvált,csak nem vette le a férjezett nevét..
2010. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
10/14 anonim válasza:
Kedves utolsó, akkor itt van a kedvedért a családjogi törvény hatályos vonatkozó része. Szó sincs benne 3 hónapról.
35. § (1) A gyermek apjának azt kell tekinteni, akivel az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak legalább egy része alatt házassági kötelékben állott. A házasság érvénytelensége az apaság vélelmét nem érinti.
(2) A vélelmezett fogamzási idő a gyermek születésének napjától visszafelé számított száznyolcvankettedik és háromszázadik nap között eltelt idő, mind a két határnap hozzászámításával. Bizonyítani lehet azonban, hogy a gyermek fogamzása a vélelmezett fogamzási idő előtt vagy után történt.
(3) Ha a nő házasságának megszűnése után újból házasságot kötött, az újabb házasságának fennállása alatt született gyermeke apjának akkor is az újabb férjet kell tekinteni, ha a korábbi házasság megszűnése és a gyermek születése közt háromszáz nap nem telt el. Ha azonban ez a vélelem megdől, a gyermek apjának a korábbi férjet kell tekinteni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!