Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi családmodellről?

Figyelt kérdés

2014. Apa dolgozik, anyagi javakat teremt, a nő otthon dolgozik, vagy részmunkaidős állásban és otthon is. Az otthoni munkán a gyereknevelést, háztartást, otthonteremtést értem.


Leírnátok a nemeteket és a korotokat, kérlek!


2014. szept. 29. 15:24
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
38%
én csak annyit mondtam, hogy most gond nélkül kiadok 10 ezret egy ruhára, de ha a férjem tartana el, akkor nem lenne ehhez arcom.
2014. szept. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
21%
Hát, a férjem meg akkor ásná el magát, ha nem tudna venni nekem gond nélkül egy 10 ezres ruhát, függetlenül attól, hogy van-e munkám vagy nincs.
2014. szept. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
76%
3. vagyok. még annyival kiegészíteném, hogy én munkaterén az isten lábát megfogtam. napi 6 óra, úgy hogy teljes a munkaidő nem részmunka, mindent fizetnek utánam, a fizetés a pótlékokkal együtt azért megüt egy(most még) elfogadható szintet, úgyhogy emellett nekem simán beleférne ez a családmodell.
2014. szept. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
35%
22: éppen erről beszéltem, hogy apa vesz neked ruhát, nem pedig te magadnak. a felnőtteknek nem más veszi a cuccaikat, épp ezért jó és egyben felelősségteljes dolog felnőttnek lenni, nem?:)
2014. szept. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
56%

24: Egyetértek!

Én is akkor kezdtem pl. minőségibb cipőket venni magamnak, amikor már nem a szüleimtől kértem, hanem a saját fizetésemből vettem. Pedig a szüleim is biztos adtak volna drágábbra is....

2014. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nekem mindegyik hasznos volt. Azt nem szeretem csak, ha valakinek nem normális, ami másnak igen és ezért fikázza a másikat.


Én a férj vagyok és elég sok beszólást kapunk mostanában,(a legkisebb gyermekünk 2 éves) hogy a feleségem nem "dolgozik", csak pár tanítványa jön házhoz. Nem bántó a véleményük, csak emiatt kérdeztelek benneteket is, foglalkoztat, mások hogy gondolkoznak.


Persze mi hasonló elképzeléssel indítottuk az életünket, mikor megkértem a kezét, tudtuk, hogy ha csak nem üt be a krach, így fogunk élni. Nekünk ez a normális és totál el tudom fogadni, hogy más párok máshogyan vélekednek és élnek. A baráti társaságunkban is sok példa van erre és mindegyik házasság működik, legalábbis, amennyit én látok belőle.


Egyébként ha mindkét fél így vélekedik, már más az a szitu, ha vesz a feleségem egy 10.000 forintos ruhát. Az a közös pénzünk, nem én veszem neki. Nem jutottam volna idáig, ha ő nincs nekem. Eszem ágában sincs elválni soha életemben, de ha válnánk, akkor is fele-fele lenne minden és igen, akkor is így fogom gondolni, ha egy 20 éves fasziért hagy ott. (Ezt vágták a fejemhez nemrég)


Szóval nem, ez nem a napi provokatív kérdés, nem jött be.

Csak érdekel a véleményetek és intelligens, értelmes emberek vannak itt, tudjuk mind, hogy sokan más véleményen vannak, de aki megtalálja a párját, aki ugyanúgy vélekedik mint ő maga, akkor minden működni fog.


Köszönöm, hogy írtatok!

2014. szept. 29. 17:17
 27/41 anonim ***** válasza:

Ha nekik így jó, akkor ideális.

Nekem nem lenne,

Ha mindig nekem kellene vinnem a háztartást beleőrülnék, inkább mennék látástól vakulásig dolgozni.

Én azt tartom ideálisnak ha a gyerekeket ketten nevelik, hiszen etten vállalták.

Egyébként korrekt, ha a férfi nem vezsi kia brészét a munkaból, akkor a nő csak részmunkát vállal, hisz egyedül 4 emberre nem kevés rendben tartani mindent. Persze ezt sok helyen nem tehetik meg anyagilag.

Sokan vsinálják így egyébként.

Nalunk egyformán kivesszük a részünket a házimunkaból, de mg nincs gyerek. Ha lesz, már előre rettegek, hogy osszuk be, hiszen az én vállalkozó vagyok, nem hagyhatom cserben az ügyfélköröm, nem utolsósorban 2szerannyit keresek, mint a férjem.

27/n

2014. szept. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Akit ez kielégít, hogy otthon takarít és gyereket nevel, annak bizonyára ideális. Nekem nem lenne az, jól érzem magam a munkahelyi légkörben, szeretem a munkám, és még fizetnek is érte. Ellenben utálok főzni, takarítani, így inkább dolgozom és takarítónőt fizetek, kaját rendelek, mint hogy nekem kelljen ezeket csinálni.
2014. szept. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
51%
Szuper! Így kéne mindenkinek. Jó lenne, ha minden férfi annyit keresne, hogy simán eltarthatná a családját... 29/nő
2014. szept. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Nők! Ennyire nincs fantáziátok, otthon csak takarítani lehet?:) Hát engem nagyon nem elégít ki a banki szakmám, legszívesebben otthon vezetném a háztartást, kertészkednék, kézműveskednék, művelődnék/tanulnék.. Esetleg elindítanék egy online vállalkozást, amire jelenleg nincs időm.. Szakkörökre járnék a gyerekekkel, hogy fejlesszem a kreativitásukat.. lenne időm felnőtt társaságra, gondolok itt a barátokra, nem pedig a kollégákra, akik a legtöbb helyen valljuk be, beszürkültek a munkába. Én élvezném! Ha a párom is, akkor szó nélkül vállalnám.
2014. szept. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!