Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi családmodellről?

Figyelt kérdés

2014. Apa dolgozik, anyagi javakat teremt, a nő otthon dolgozik, vagy részmunkaidős állásban és otthon is. Az otthoni munkán a gyereknevelést, háztartást, otthonteremtést értem.


Leírnátok a nemeteket és a korotokat, kérlek!


2014. szept. 29. 15:24
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
76%

Nem feltétlenül szükséges, hogy a férfi keressen pénzt és a nő vezesse a háztartást.

És ez a két részre felbontott munkakör is csak gyereknevelésnél kell. Sima együttélésnél elég beteges.

2014. szept. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ez így ideális. Mi úgy szeretnénk,ha majd lesz gyerekünk,hogy én 2-3 éves koráig otthon maradok vele,de utána én is visszamegyek dolgozni.
2014. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

12-es voltam:


25/N

2014. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
42%
Napi provokatív kérdés.
2014. szept. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 enigmapont válasza:
54%

Nekem az a velemenyem, hogy egyszeru emberi buszkeseg a "nehogyma a ferjem tartson el" hozzaallas. Ha gyerekek vannak, igen is szukseges, hogy legyen valaki, aki menedzseli oket es a haztartast is, mert a no sem robot, hogy teljes allas utan meg a gyerekek is es aztan mikor mar mindenki alszik, nekialljon a hazimunkanak. Szerintem ha nem tehetik meg, h otthon maradjon, vagy o nem akar, a reszmunkaido es gyerek/haztartas a legidealisabb.

Egy hazassagban a no nem alsobbrendu, h zsebpenzt kapjon, mindketten megteszik a maguket, csak a ferfinek ezert fizetnek, a nonek viszont senki, pedig nem biztos h kevesebbet tett. Ertelmes, erett felnottek felfogjak ezt es nem a buszkeseg hajtja oket.

2014. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
89%

8 Én soha nem kérek a férjemtől pénzt, továbbá nem is hívom őt apunak, ez még akkor is beteges, ha van gyerek, nekünk pedig nincs. A kérdésre válaszoltam, hogy szerintem mi az optimális.

Amúgy én egyáltalán nem dolgozom, nálunk a férjem dolgozik napi 8 órában szép fizetésért, én pedig a befektetéseimből élek, ez van. Kinek lenne kedve dolgozni, ha máshonnan megszerzi a havi jövedelmének megfelelő összeget? Természetesen most is gondolkozom egy vállalkozáson, több továbbképzésre is járok, ráadásul hamarosan külföldre költözünk. A férjem még soha nem mondta azt, hogy dolgoznom kellene, őt ez nem érdekli, pedig még közös kasszán is vagyunk.

2014. szept. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
45%

"Napi provokatív kérdés."


Ha provokatív dolog az, hogy egyes családokban felnőtt értelmes emberek úgy döntenek, hogy a nő nem dolgozik, és az nekik jó, az nagyon szomorú.

2014. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
57%

Sose szeretnék ennyire kiszolgáltatott állapotba kerülni. Nekem fontos, hogy megtudjak állni a saját lábamon is, ha valami történik (válás, betegség, munkanélküliség stb.)

Voltam én is itthon egyhuzamban több mint fél évig (bár én akkor is megkaptam a teljes fizetésem), nagyon élveztem (sokkal nagyobb tisztaság volt itthon, minden nap meleg kaja volt, itthon lehettem mire jött a gyerek és emelett még volt időm a barátnőimmel is eljárkálni ), de már akkor megjegyezte a párom (minden rosszindulat nélkül), hogy a gondolkodásom kicsit beszűkült, unalmas és lényegtelen dolgokról beszélek hosszadalmasan. És igaza volt. Úgyhogy nekem az az ideális mikor egy nő igenis kimozdul és nem csak háztartást vezet, meg gyereket nevel, és megtud állni a saját lábán is.

33/N

2014. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
A hazimunkat a parommal kozosen munka mellett ellattjuk.Szerintem az a normalis ha valaki onallosagra torekszik munkat keres ha a gyerek ovodas lesz. Sohasem szeretnek ilyen kiszolgaltatott helyzetben elni.25/N
2014. szept. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk még nincs gyerek, de előfordult, hogy huzamosabb ideig a párom nem talált munkát, és az is, hogy én. Amelyikünk felveszi a fizetését, lerakja egy fix helyre a lakásban. Soha nem kell kérnünk, mert az mindkettőnké. A költségeinket megbeszéljük. Furcsa, hogy egyeseknél enyém-tiéd van. Egyébként teljesen ideális lenne a fent leírt családmodell. Az én párom amiatt zavartatja magát, mert egyáltalán dolgoznom kell, nem elég a fizetése mindenre. És emellett nem uralkodó hajlamú, sőt, házias és abszolút egyenrangú partner. Van ilyen is.. Ettől függetlenül nem szeretek huzamosabb ideig haszontalan lenni. 30N
2014. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!