Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi családmodellről?

Figyelt kérdés

2014. Apa dolgozik, anyagi javakat teremt, a nő otthon dolgozik, vagy részmunkaidős állásban és otthon is. Az otthoni munkán a gyereknevelést, háztartást, otthonteremtést értem.


Leírnátok a nemeteket és a korotokat, kérlek!


2014. szept. 29. 15:24
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
43%
Ideális - nekem. 34/N
2014. szept. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 enigmapont válasza:
42%

30/N

Sztem ez a legidealisabb...

2014. szept. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
54%
ha apának van azért ideje foglalkozni a családjával(nem nagy dolgokra gondolok, csak időnként egy teljes hétvége, vagy esténként megkérdezni mi volt velük stb) akkor teljesen ideális. 22L
2014. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
57%

Nekem ez lenne az ideális, főleg, amíg kicsik a gyerekek. Később nem elégítene ki az otthoni munka, de egy részmunkaidős munkával már jól el lennék, így maradna idő rendesen a családra is.

31/N

2014. szept. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
47%

NŐ létemre nekem pofámról lesülne a bőr ha nem tudnék dolgozni és magam megvenni a dolgaimat, és folyton a férjeimtől kuncsáérogni.

Nem , számomra ez igy nem normális, sajnálom :)

2014. szept. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem mindenképp az az ideális, hogy mindkét fél dolgozzon. 1-2-3 gyerek után is vissza lehet menni dolgozni. Hosszútávon közös érdek, nyilván akinek megfelel az, amit leírtál(van ilyen ma is, persze, csak nem mindenhol engedhetik meg maguknak) akkor éljenek úgy, ahogy nekik jó! Szomszédaink így vannak, apuka keres 200.000 körül de úgy, hogy 2 munkahelye van, alig van itthon, anyuka gyereket nevel és nincs ambíciója, nem akar dolgozni, inkább szül. Teljesen elfogadom, ha valaki így érzi teljesnek az életét, de én nem tudnám a példámban leírt asszony szerepét nyugodt szívvel csinálni, miközben tudom, hogy a férjem belegebedne a munkába- neki meg valószínűleg jót tesz a 'távolság'. Az megint más kérdés, hogy ha anyagilag bőven belefér 1 bevétel kiesése.

Ma ezt bárki megteheti, hogy akkor otthon marad, 'otthont' teremt, de inkább humánusabb megoldás, ha mindketten dolgozunk, és munka után találkozunk, kiegyensúlyozottak vagyunk, együtt vagyunk/játszunk/jövünk/megyünk a gyerkőccel.

2014. szept. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
36%
A lehető legjobb, örülök ha van olyan férfi, aki felfogja, hogy a háztartási munka, gyereknevelés is munka és nem merő szórakozás, éppen ezért teljesen indokolt, hogy a nő részmunkaidőben dolgozzon, vagy otthon. 33/L
2014. szept. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó kettővel azért értek egyet, mert már 8 éve nem kértem aputól pénzt, és nem akarok új aput, aki keresi a pénzt, én meg "jaj, ezt magamnak vettem", míg a férjem azt gondolja: "de aranyos, azt hiszi, magának vette a zsebpénzéből". 27N


De ettől még van biztosan olyan, akinek annyira rossz a munkája, hogy annál még otthon lenni is kielégítőbb szellemileg, bár kereshetne másik állást is. Na, a lényeg, hogy az én munkám szerencsére jó:)

2014. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
73%
Nem merném bevállalni, hogy egyáltalán ne legyen munkaviszonyom és ne keressek pénzt. Jelenleg kényelmesen megélnénk a férjem fizetéséből, de mi van, ha bármi miatt az egyetlen kereső kiesik? Ha valaki évekig háztartásbeli, akkor nem könnyű hirtelen elhelyezkedni, amikor a férje lelép, beteg lesz, elveszti a munkáját, vagy még rosszabb.
2014. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
56%

41 éves férfi vagyok.


Amíg nincs gyerek: abnormális.


1-2 gyerekkel, GYES leteltével: 4-6 órás munka OK, ha a férfi 8 órában keresi meg a kenyerüket, nem 12-14 órai munkával.

Ha kertes ház van, gyümölcsfákkal, szőlővel, veteménnyel, pláne állatokkal, és azt nagyrészt a feleség csinálja, akkor az otthon levés is elfogadható.


3 vagy több gyerekkel: elfogadható az otthonlét, ha a férj nem zsigereli ki magát érte és nem fog 45 évesen infarktusban elhalálozni.

2014. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!