Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti melyikre gyűjtenétek...

Ti melyikre gyűjtenétek inkább, esküvőre és nászútra, vagy külföldre?

Figyelt kérdés

Sajnos mindkettőre nem tudunk. Mi házasságban képzeljük el az életünket, mind a ketten családot szeretnénk alapítani még a 20-as éveinkben.


Párom (24F) hozakodott elő vele, hogy ő olyan 26-27 évesen bele szeretne vágni a gyerekcsinálásba.


Viszont mi külföldön szeretnénk élni, és nem a kolbászból nem lévő kerítés miatt, hanem mert egy adott országban képzeljük el az életünket. Na most eddig erre gyűjtünk, viszont a fejembe ékelődött az a gondolat, hogy akár az esküvőre is költhetnénk a pénzt. Ti mi mellett döntenétek? Logikus hogy maradjunk a tervnél, de mivel kis esküvőt tervezünk a legközelebbi rokonokkal és legjobb barátainkkal megünnepelve, beleférne egy nagyobb nászút is, ami már nagyon ránkférne. Légyszi segítsetek eldönteni, melyik utat válasszuk. Ugye hülyeség az esküvőre költeni?


Beszólogatók kíméljenek, nem hiszem hogy itt senki sem volt még tanácstalan. És nem várok "ha ennyit se tudsz magadtól blabla" szöveget sem. Viszont az építőjellegű és normális válaszokat nagyon köszönöm.

Az esetleges hibákért bocsi, először írok telefonról erre a honlapra.

24N


2014. szept. 27. 15:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
42%

"Gyűjteni pedig az okos és fontos dolgokra kell"


Van akinek fontos az esküvő van akinek nem. De nem kell egymást meggyőzni főleg nem te elveidet igaznak beállítani.

Azért senki sem arra vágyik, hogy Pistike tizedik élettársa legyen.

2014. szept. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
95%

Így csinálnám:


- ha még nem adott a nyelvtudás, akkor most elmennék tanfolyamra. 1 év után költöznék külföldre. Ha a nyelvtudás adott, akkor azonnal, amint a kaució és a 2 havi lakbér összegyűlik valamint egy-két havi tartalék.

- nem tudom melyik országba terveztek útnak indulni, de itt Németországban, ha mindkét fél dolgozik, nem probléma még gyári munka mellett sem fenntartani egy kis 2-3 szobás lakást és mellette szépen félretenni. Tehát miután már kint vagytok, rá 1-2 évre 100%, hogy lenne elég pénzetek hazamenni és tartani egy kis esküvőt, majd pedig elutazni nászútra.

- miközben dolgoztok, járhattok tovább nyelvtanfolyamra, és szakmai továbbképzésre is.

- ha most mondjuk 25 évesen kiköltöztök, 2-3 éven belül tényleg reális lehet a gyerekvállalás-téma.

2014. szept. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%

Utolsó vagyok: bocsi későn olvastam végig.


Tehát ha nagyon rátok férne a kikapcsolódás nászút keretein belül, akkor inkább nászútra és a közös jövőre kezdenék el gyűjteni. Nem tudom milyen vágyaitok vannak, de belföldi olcsóbb wellness szállók is tudnak hihetetlen kikapcsolódást nyújtani! Vannak már kuponos megoldások, amiket olcsón meg lehet úszni. Ha még viszonylag közel mennétek, akkor Prágától elkezdve Berlinig,Párizsig is nagyon jó kis akciók vannak. Mi a párommal 18.000 ft-ért mentünk 3 napra Prágába, ebben reggeli és szálloda volt benne :) Igaz csak 2éjszaka volt és egy fél nap az utazás miatt, de megérte az biztos. Szóval ez pénzfüggő. Találjátok ki hova szeretnétek elmenni, mennyi pénzt gondoltatok ki rá. Ha valamiről úgy gondoljátok már túl sokba kerül, nem éri meg, akkor arra ne költsetek. Egyébként voltunk tengerparti nyaraláson is busszal, Görögországban,Bulgáriában is. A buszutat igaz nem sokan bírják,de mi kibírtuk. 20.000 ft volt fejenként a buszjegy, és kb 30.000 ft az apartman. Tehát ha az utazást nézem, kettőnknek egy százas volt, plusz a költőpénz 10 napra. Én úgy gondolom, hogy elég luxus volt a felszerelés, tiszta újépítésű volt minden, légkondi, lcd tv, kényelmes francia ágy, gyönyörű fürdőszoba mind a két helyen. Persze még repülőjegyet is ki lehet fogni jó áron, ha időben foglaltok :)


Plusz ha egy esküvői dátumot is kitaláltatok, akkor relatíve még könnyebben tudnátok kalkulálni. Elkezdhettek nyugodtan számolgatni nagyjából, hogy mennyibe kerülne az esküvőtök a 35 főre, mennyit lenne érdemes erre áldozni. Nagyon jó kis kalkulátorok vannak a neten, és havi bontásban akár már tehettek rá félre, ahogy lehetőségetek és időtök engedi.


Remélem hasznos volt a válaszom.

2014. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%

Soha nem gyűjtenék pénzt esküvőre, lakodalomra. Felesleges pénzkidobás. Lehet, hogy még a vendégeidnek is gondot okoz a nászajándék megvétele.

Miért hiszik sokan, hogy nem lehet összeházasodni felesleges pénzkidobás nélkül?

Az sem igaz, hogy a vendégek együtt örülnek az ifjú párral. Mi okuk lenne az örömre? A jó kajának, a jó zenének örülhetnek,de annak nem, hogy valakik összeházasodtak.

2014. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó miért te nem tudsz együtt örülni egy családtag vagy barát boldogtalanságának,mert az elég szomorú, irigy emberre utal.
2014. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
78%
Boldogságuknak akartam írni.
2014. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Vagy az előző kommentre gondolsz? Ha igen, akkor azt arra értettem, hogy oké kimegyünk mert pl. talál az egyikünk munkát /párom a valószínűbb, jobb a szakmája/ és ha nem bírja? Vagy nem elég jó? Itthon még hagyjan ha kirúgják, vagy felmond, vagy bármi, de külföldön nincs segítség, akkor haza kell jönni. Viszont az, hogy hogyan akarunk kimenni még képlékeny, első sorban ismerős által, már meglévő munkára, de ha az nem jön össze, akkor kimegyünk és kint keresünk. De pont ezért gyűjtünk, hogy ne bele a vakvilágba menjünk ki. De légyszi maradjatok a témánál, elnézést ha a felhördülésem visszatetsző, de mindig elkanyarodik itt a társaság a fő kérdéstől. Bocs a késői reakciót dolgom volt.
2014. szept. 27. 16:44
 18/23 anonim ***** válasza:
91%
Praktikus, pénzügyileg átgondolt tanácsot kérsz, vagy lelkifröccsöt?
2014. szept. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Atvaltok ekezet nelkulire mert ezer komment jon, mire lenyokogok valamit.


Mar azt se tudom kinek irtam az elobb, mert kozben dolgom van. Egy a lenyeg, az eskuvo nekunk fontos es mi is fontosak vagyunk a csaladunknak, baratainknak, es ok tudnak velunk egyutt orulni. Most nem a szazadik unokatesora gondolok, mert nem lesznek tavoli rokonok meghivva, hanem szulok, testverek, jobaratok. Nem ertem ezert miert kene magyarazkodjak :-)


Koszonom a valaszokat amugy, volt koztuk hasznos :-) most mar tenyleg este nezek fel ujra, mert ez igy hasznalhatatlan.


Ui. egy Gorog szigetet neztunk ki, sok jot olvastam rola. Marmint naszutnak.

2014. szept. 27. 16:58
 20/23 anonim ***** válasza:
67%

Elvileg esküvőre gyűjteni balgaság, mert vagy van pénz bulit csapni vagy nincs. Az az egy nap nagyon gyorsan elszalad.

Ha nem 24 éves lány lennél azt írnám hogy legokosabb dolog a nászúton összeházasodni romantikus körülmények közt, majd honosítani a házasságot itthon. Vagy ketten két tanúval elmenni az esküvőre és utána nászút.

Mivel ilyen fiatal vagy, lehet hogy a benned élő lánynak még ott az igénye a menyasszonyságra. Ilyen kicsi vendégsereggel lehet nagyon különleges esküvőt is csinálni. Akár egy grillpartival összekötve, fűzfák alatt megesküdve. A fotóson viszont nem spórolva.

Nagyon különleges alacsony költségvetésű esküvőket lehet csinálni egy kis fantáziával. Ha igényed van arra hogy a szeretteid előtt oltárhoz vonulj menyasszonyi ruhában akkor lehet ilyenen is gondolkodni.

2014. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!