Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti melyikre gyűjtenétek...

Ti melyikre gyűjtenétek inkább, esküvőre és nászútra, vagy külföldre?

Figyelt kérdés

Sajnos mindkettőre nem tudunk. Mi házasságban képzeljük el az életünket, mind a ketten családot szeretnénk alapítani még a 20-as éveinkben.


Párom (24F) hozakodott elő vele, hogy ő olyan 26-27 évesen bele szeretne vágni a gyerekcsinálásba.


Viszont mi külföldön szeretnénk élni, és nem a kolbászból nem lévő kerítés miatt, hanem mert egy adott országban képzeljük el az életünket. Na most eddig erre gyűjtünk, viszont a fejembe ékelődött az a gondolat, hogy akár az esküvőre is költhetnénk a pénzt. Ti mi mellett döntenétek? Logikus hogy maradjunk a tervnél, de mivel kis esküvőt tervezünk a legközelebbi rokonokkal és legjobb barátainkkal megünnepelve, beleférne egy nagyobb nászút is, ami már nagyon ránkférne. Légyszi segítsetek eldönteni, melyik utat válasszuk. Ugye hülyeség az esküvőre költeni?


Beszólogatók kíméljenek, nem hiszem hogy itt senki sem volt még tanácstalan. És nem várok "ha ennyit se tudsz magadtól blabla" szöveget sem. Viszont az építőjellegű és normális válaszokat nagyon köszönöm.

Az esetleges hibákért bocsi, először írok telefonról erre a honlapra.

24N


2014. szept. 27. 15:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Én logikusabbnak látom a normális élethez való anyagiak megteremtését elsősorban. Ha olyan terveitek vannak, hogy külföldre mentek, akkor én a helyetekben arra gyűjtenék. Persze az is érthető, hogy vágya az embernek a szép esküvő, de sajnos költséges is. Ha konkrét célotok van, tudtok kint dolgozni, akkor telni fog majd szép esküvőre is.
2014. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Én ebben a helyzetben inkább a közös jövőre gyűjtenék, főleg ha ez a közös jövő, amit terveztek, már nagyon közel van, úgyhogy ha külföldön akartok élni, én a helyetekben ezt tenném az első helyre.

Kisebb esküvőt tartanék, meg egy rövidebb nászutat választanék inkább, ha még belefér.

2014. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
Esküvőre gyűjteni a világ legnagyobb hülyeségének tartom. Soha nem fogom megérteni azokat az embereket, akik képesek gürcölni, kuporgatni csak azért, hogy egy nap mindent elköltsenek ételre-italra, hogy meghívhassanak akár olyan embereket is akiket nem is ismernek annyira, nem is tartják velük nagyon a kapcsolatot. Habos fehér ruha, megtervezett pompa és ruhák... hát nem tudom. Ha már valaki ragaszkodik ehhez a butasághoz akkor csináljon akkorát amit hamar ki tud fizetni. Gyűjteni pedig az okos és fontos dolgokra kell!
2014. szept. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Áá a kettő egyszerre nem fér bele. Ha minden jól alakul, akkor remélhetőleg találunk munkát külföldön, mert bevallom szerintem benne van a pakliban, hogy kidobott pénz lesz nem? Mármint oké Eu-s ország, de kitudja el tudunk-e helyezkedni. Amúgy tudom, hogy a terv a logikusabb :-)
2014. szept. 27. 16:11
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Hova szeretnétek menni, ha meg szabad kérdezni?

Akkor akartok majd nekiállni a munkakeresésnek, amikor ott lesztek?

2014. szept. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
De hát úgy meg hogy akartok külföldre költözni, hogy még nem is tudjátok lesz-e munkátok ott, vagy sem? Csak úgy bele a semmibe?
2014. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Hidd el kis esküvő lesz, ami miatt sok, az a nászút arról meg nem mondunk le. Még csak habos ruhám se lesz, mert nem áll jól :-) azt a kb. 35 embert meg igazán vendégül láthatjuk, akiket szeretünk, és meghívunk. De ezt nagy vonalakban leírtam a kérdésemben, és igazán nem szeretnék magyarázkodni a vágyaink miatt. Na meg szerintem semmi rossz nincs abban, ha gyűjtünk az esküvőre ÉS a nászútra. Jobb, mint hitelt felvenni rá, meg a rokonok pénzére apellálni. Fuuuuu egy év volt mire ezt telefonon lepötyögtem... lehet csak akkor reagálok már, ha hazaértem.
2014. szept. 27. 16:18
 8/23 A kérdező kommentje:
Ezt a bele a semmibe dolgot honnan vetted? Még sok idő mire a pénz összegyűlik, nem lehet hònapokra előre munkát lestipi stopizni. Ezért gyűjtünk. Még valaki egy hasonló kötekedő kérdést? Higgyétek el nem vagyunk idióták, nem fogunk a vakszerencsére bízni semmit, nem is értem hogy, miből jött ez le... na, csak írtam még.
2014. szept. 27. 16:23
 9/23 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ha előbb mentek ki külföldre, minthogy az esküvőt megtartanátok, akkor külföldön még elkezdhetnétek/folytathatnátok a pénz gyűjtést. Amikor lesz elég pénzetek az álomesküvőre,akár itthon akár külföldön megtarthatjátok :) A nászút szerintem már mellékes lenne ezekután, hiszen ha esküvőre lenne pénz,valahogy nászútra is kellene.
2014. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

Esküvőre akármilyen kicsi azért elégé hamar elmegy a pénz. Nem csak a vendég kerül sokba hanem a ruhák, gyűrű, hivatali költségek, stb.

Én mindegyikre sorba. Esküvő kis nászút, majd külföldre és gyerekre is spórolni kell. Nem akarlak megbántani nagyon sok ember vágyik hasonlókra de az önmagában még nagyon kevés-

2014. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!