Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekes anyák, Ti hogyan...

Gyermekes anyák, Ti hogyan éltétek meg a válást?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy olyan nők, akiket gyermekkel "hagyott ott" a férjük, hogy élték meg a mindennapokban. Mennyire volt nehéz egyedül mindent megcsinálni, dolgozni, gyermekkel érdemleges időt eltölteni...

#válás #egyedüli szülő
2014. szept. 18. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az én exem nem igen vette ki a részét válás előtt se az életünkből, mármint a gyerekek körüli teendőkből stb, így amit én észrevettem amikor elment.


- kevesebb lett a mosnivalóm

- kevesebb lett a vasalnivalóm

- kevesebb lett a mosogatnivalóm

- úgy osztottam be az időmet, ahogy nekem tetszett.

hát még sorolhatnám, de nem teszem. Azt hiszem a legjobb dolog volt, hogy elment. Egy percig se bántam. Mondjuk mi elhidegültünk már egymástól rendesen, és a gyerekek is 5 és 7 évesek voltak akkor.

2014. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Azok nem érdekelnek, akiket nem a férjük hagyott ott, hanem ők a férjüket? Mert nagyon sok az ilyen nő is.
2014. szept. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk én hagytam el a férjemet,de mivel a kérdés lényege nem ebben áll,hanem az egyedül boldogulásban,gondoltam írhatok ide.Én anyukámhoz költöztem,Ő segített abban,hogy eltudjak járni dolgozni,mondjuk már előtte is mindig ő vigyázott a gyerekekre,vagy hozta vitte őket,oviba iskolába,amikor én dolgoztam,de így sokkal könnyebb volt neki is a gyerekeknek is.Valahogy minden könnyebb volt,talán azért mert megkönnyebbül az ember,hogy végre véget ért egy rossz időszak.
2014. szept. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nálunk az a helyzet, hogy szülőktől nagyon távol vettünk lakást, gyermek 3 éves. Elhidegültünk, s most jutottunk arra a pontra, hogy 4 év után külön váljunk. Igazából a gyermekkel sokat foglalkozik a férjem, csak egymást nem tudjuk elviselni.

Így hát természetesen a másik oldal is érdekel, mármint az, hogy nem a férj lép le, hanem a feleség.

Én félek a magánytól is így ismeretlenül.

Tudom, hogy sokkal könnyebb lesz, hisz mint már írta valaki feljebb, kevesebb lesz a teendőm nekem is, az tuti, hiszem most mintha két gyermeket nevelnék, de akkor is félek kicsit. Ti is voltatok így?

2014. szept. 18. 09:57
 5/9 anonim ***** válasza:
A félelem teljesen normális,majd elmúlik ha beleszoksz az új életetekbe.
2014. szept. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze,hogy fél az ember,és igazából sztem akkor tudja legyőzni a félelmet,amikor már annyira pocsék otthon,hogy bármi jobb nála.Aztán amikor megteszi az első lépést,aztán a következőt,és éli az életét,akkor jön rá,hogy mennyivel könnyebb,hogy sokkal jobb a magány,mint valaki olyannal összezárva lenni,akivel már nagyon nem jó.Első időszakban sztem az ember nagyon élvezi az egész helyzetet,kialakítja a saját életét,életritmusát,és ha minden beáll talán utána jut eszébe csak,hogy jó lenne egy társ,van akinél ez évekig elő sem jön.
2014. szept. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
OFF: bocsánat, hogy belekötök a megfogalmazásba, de nem bírom szó nélkül. Mi az, hogy "gyermekes anyák"? Talán vannak gyermektelen anyák is? Nem attól lesz valaki anya, hogy gyereke van?
2014. szept. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az én ismerősöm amikor otthagyta a párja kisgyerekkel, a főnöke adott neki szabadságot, ő javasolta, az anyuka csupa szív lélek, de azt mondta a gyerektől is elhidegült akkoriban(de ezt nem éreztette vele) mert csak a párjára emlékeztette, amit láttam hogy a párja nőjének öntötte ki a lelkét és együtt sírtak, mert sajnálta az új nő, dehát szerelmes lett a srácba.

utána lett új férje.

2014. szept. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

*a 3 évről jut eszembe, amit írt kérdező, hogy valahol olvastam, hogy állítólag biológiailag csak eddig "kell"együtt maradni, szóval mert ekkorra az utód már életképes, vannak fogai, meg stb

meg érdkes hogy sokan "kisgyerekkorban" válnak

2014. szept. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!