Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit ad az embernek a család?

Mit ad az embernek a család?

Figyelt kérdés
2014. szept. 7. 09:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Ha erre magadtól nem jössz rá akkor a tiéd nem túl értékes...
2014. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Otthont, szeretetet, épülést, megnyugvást a megfáradtnak. Békét és sok örömet a nehézségeken felül.
2014. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Rossz beidegződéseket, rossz párkapcsolati mintát, önsorsrontó viselkedési reflexeket.
2014. szept. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
És a Don-hoz való feltétlen hűséget.:)
2014. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Miért kell reggel korán belekötni az emberbe? Én nagyon is jól tudom, de titeket kérdeztem meg, mivel érdekel a véleményetek.


A családunkat nem magunk válasszuk meg.

Ezáltal azt sem, hogy ki milyen családba születik majd bele.

Szeretetet, melegséget, biztonságot, s bizalmat ad.

Sajnos sok családban nincs meg a bizalom, s hiányzik a kommunikáció a tagok részéről.

Mai rohanó világunkban, sajnos sok családnál nincs meg az, hogy este leülnek, beszélgetnek, hanem mindenki el van foglalva a maga kis világával.

Rengeteg örömet, de olykor csalódást is okozhatnak.

Viszont ők azok, akikre mindig, minden körülmények között számíthatunk. Jó, ha az embernek van testvére is, mert ha már a szülők nem lesznek, akkor ő az, akire mindig számíthatunk.

A család a társunk az örömben, a bánatban,egészségben, boldogságban.

Sajnos nagyon kicsi koromban, nyolc évesen meg kellett tapasztalnom, hogy milyen anya nélkül felnőni.

A tudat, hogy ő már nincs többé. Ezt akkor még nem tudtam feldolgozni, de ahogy egyre nagyobb és nagyobb lettem, tudatosult bennem, hogy bár nincs velünk, s soha többé nem ölelhetem meg, akkor is itt van benn, a szívemben, s talán még lát is engem.

S megtanultam azt is, hogy a család akkor is család marad, ha valaki "kiszáll belőle", vagy elmegy, esetleg meghal.

Megnyugvást, megértést ami az élethez elengedhetetlen.

Sok gyerek, szülők nélkül nő fel.

Egy árvaház, vagy egy intézet nem tudja úgy pótolni a családot, mint a szülők.Nekik a nevelők a szüleik, őket tekinti úgymond "példaképnek". Borzasztó lehet.

De ezek a gyerekek a legerősebbek, mert megtanulták mi az élet, s korán megtapasztalták/megtapasztalják azt is, milyen az, amikor maguk vannak, s kikerülnek a nagybetűs életbe.

Család. Otthon.ahová este fáradtan hazatérsz.Ha valaki vár. Legyen az a párod, a szüleid, vagy a gyerekeid. De várnak.A béke, a megnyugvás.

S nem az a fontos, hogy az a család most nagy, vagy kicsi.

a a benne lévők örülnek egymásnak,szeretik s tisztelik a másikat, boldogok,az már hatalmas érték...

2014. szept. 7. 10:22
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Testvér, akire mindig számíthatunk? Nekem van egy testvérem, de már van 2 éve nem láttam.

A család nekem nem jelent semmit, mert az én családomban mindenki ott veri át a másikat, ahol tudja.

Szóval nekem a család az az azonos érdeklődésű embereket jelenti. Ott otthon érzem magam.

2014. szept. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze a mese szerint a család a szeretet, boldogság, összetartozás jele...sajnos a való világban ez nem így van.
2014. szept. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jajj kérdező, ugye te se hiszed el ezt a rengeteg sablonos maszlagot amit ide leírtál...ugye? Valami nemlétező ideális világban biztos így működik, de jelenleg bilibe lóg a kezed.
2014. szept. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Bilibe lóg a kezem? Vicces, mert 25 éves vagyok.

Sablonos maszlag? Saját szavaimmal fogalmaztam meg. Nagyon ismerhetsz.

S igen, meghalt az anyukám, s hamar meg kellett tapasztalnom, milyen csonka családban felnőni.

Az én szemszögemből írtam le, hogy milyen lenne egy olyan család, ahol megvan a bizalom a másik felé.

S igen,én a testvéremre bármikor számíthatok.

Az a szánalmas, ahogyan itt belekötnek az emberbe...

2014. szept. 7. 10:54
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerető családba születik, az tudja.

Aki nem, az pedig hiába kérdezi. Mert nem tudjuk rá a választ. Én sem tudom...

Okolom a gólyát. Mert jobb családhoz is dobhatott volna.

Felnőttem, családot alapítottam. De nem csináltam jól. Nem volt otthonról hozott jó példa. De ezért kár lenne az ősöket hibáztatni, csinálhattam volna jobban is. De nem ment..

2014. szept. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!