Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tulzottan Imádom öket?

Tulzottan Imádom öket?

Figyelt kérdés
Az van hogy van 2lányom 6éves és 2éves,imádom öket de az életemnél is jobban,annyira szeretem öket hogy mindenkitöl mint 1 anyatigris ugy védem.Ha meglátok 1 gyereket mindig automatikussan mondom magamba,az enyémek szebbek,okosabbak!!Mindent megveszek nekik és mindent rájuk hagyok.illetve mindent szabad,soha nemtudnám meghütni öket....ez baj????
2010. jan. 17. 20:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%
A férjed mit szól ehez, vagy a közeli hozzá tartozók, hogy viselkedik a nagyobbik a közösségben? Szeresd Őket, de okosan és következetesen mert később nagy bajok lehetnek ebből Pl.: nem fognak tisztelni, ha valamire netán nemet fogsz mondani, mert hidd el eljön az az idő is előbb vagy utóbb.
2010. jan. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%

nekik is meg kell tanulniuk megvédeni magukat. ha most is mindig megvéded őket anyatigrisként, akkor nagyobb korukban, mikor nem vagy ott mellettük minden percben nem fognak tudni kiállni magukért.

azzal meg, hogy mindent megengedsz megint nekik teszel rosszat. az életben alapvetően nem lehet mindent megtenni, ezt jobb, ha megtanulják időben. az életben sokszor kell lemondani és olyat tenni, amit nem akarunk.

úgyhogy ezzel nem az életre neveled őket. többet árt, mint használ az ilyen nevelés. ha igazán szereted őket, akkor nevelj értelmes, talpraesett, életrevaló, önálló lányokat.

2010. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

Igazuk van az előttem szólóknak. Én még annyiban egészíteném ki, hogy egy ilyen gyerek és anya nem túl szimpatikus a többiek számára sem.

Nagyon szeretem a gyerekeket, nemigen fordul elő hogy egy gyermek/serdülő ellenszenves legyen a számomra, nemrég viszont ez történt, és éppen egy gyermekét majomszeretettel szerető anyuka jóvoltából.

A kislány legalább 9 éves volt, de olyan műsort rendezett a buszmegállóban, mint egy 3 éves. Persze az anyja rá se szólt. A buszon a kiscsaj utat törve magának lehuppant egy ülésre az ablak mellé, én meg leültem vele szemben. Erre jön az anyuka, hogy adjam át a helyem, mert a gyerekkel szemben akar ülni. Én hülye! felálltam, és szó nélkül átadtam a helyem. Megjegyzem 4-es ülés volt, és a másik 2 ülés szabad volt. Nekem nincs még gyerekem, de ha lesz-és biztos, hogy nagyon-nagyon szeretni fogom- mégsem a felnőttet fogom felállítani, hogy adja át a helyét, hanem a kislányomnak mondom, hogy ülj ide, velem szemben. Ebből a gyerek tényleg azt látja, hogy idegen felnőttek ugrálnak az ő kénye-kedve szerint.

Megjegyzem, hullafáradt voltam, este volt, és nem volt kedvem vitatkozni, azért adtam át a helyem, egyébként biztos azt mondtam volna a nőnek, hogy ha szemben akar ülni a gyerekkel, ültesse őt szembe, ne másokat ugráltasson!

2010. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
csináld csak, szarba se fognak venni téged soha, pont úgy fognak veled beszélni mint a kutyával, és kötelességed lesz mindent megadni nekik, mert ha nem akkor durvább eszközökhöz nyúlnak. láttam ilyet. te tudod mit csinálsz, szeretni is ésszel kell tudni
2010. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon szép dolog, hogy ennyire szereted őket, és hogy nem tudnád a kezed emelni rájuk. De, ha mindent rájuk hagysz, és mindennel elhalmozod őket akkor annak rossz vége lesz. Nem tudom, mennyire szoktál bevásárlóközpontokba, iskolák környékére, buszmegállókba járni... De biztosan láttál már te is nagyszájú, nagyképű, lenéző, csúnyán beszélő, kihívóan öltözködő, dohányzó stbstb csitriket. Na kérlek szépen, azokat a lányokat úúúgy, de úúúgy kiskirálylány-porcelánbabának nevelték, hogy ez lett belőle. Szóval, ami nálunk (velem és a tesómml) bevált, az az, hogy tudni kell nemet mondani. Sosem szenvedtünk hiányt semmiben, mindent megkaptunk, amire szükségünk volt, de feleslegesen nem vettek meg nekünk dolgokat, és nem csinálhattuk azt, amit akartunk. A lényeg, hogy tanuld meg, bizonyos extra kívánságokra a legjobb válasz: NEM. Később még hálás leszel magadnak, hogy így cselekedtél. :)

20/L

2010. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
58%

az a bj, h már elcseszted...

a 6évessel pláne. egy 2 évesnek talán még nem olyan fura, h az anyukája kezd másképp viselkedni vele, és más dolgokat enged meg neki, de egy 6éves már sokkal több dolgot felfog, és akár még komoly személyiségzavarok is kialakulhatnak nála amiatt, hogy amit eddig megszokott, az most teljesen másképp van.

fokozatosan próbáld leszoktatni őket arról, h ők a kis királynők...


na, ezért mondom, hogy nem kell mindenkinek gyerek, mert vannak emberek, akik képtelen következetesen nevelni...

2010. jan. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Amit csinálsz az egyszerű önzés. Sok anya a saját érzelmi szükségleteit próbálja meg így kielégíteni. Ebben a kapcsolatban nem a gyerek a fontos, ahogy hiszed hanem te. Ha nem változtatsz nem fogod tudni elengedni őket. Ebből pedig két dolog következhet. Ha engedelmes típusú a gyerek soha nem megy el otthonról, mert anyuci megzsarolja érzelmileg, hogy akkor én milyen magányos is leszek. A gyerek élete innentől elég sz.r. Más már önálló életet él, férjhez megy/megnősül ő meg az anyját pátyolgatja.

Ha a gyerek lázadó típusú akkor meg menekülni fog otthonról jó esetben egyedül rosszban bele egy korai párkapcsolatba és te semmit nem tehetsz ellene.

A gyerekeidet nem kell imádni. Őket kölcsön kaptad kb. 20 évre, hogy felneveld őket, irányt mutass és segíts nekik elindulni a saját életükben. Ha majomszeretettel rájuk telepszel és elmennek úgy fogod érezni elvesztetted életed értelmét.

Az, hogy mindez nevelési szempontból mennyire rossz a gyerekeknek már bőven kifejtették mások is.

2010. jan. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mi a véleményed ezek tükrébe, kiváncsi vagyok légyszi írj!

Fogsz változtatni valamin???

2010. jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Utolso válaszolonak irok,hogy igen megfogok probálni változtatni,és igen igazatok van.Csak én annyira sajnálom öket ha pl:valamire azt kell mondanom hogy nem veszem meg.Meg igazábol én is/illetve én és a testvéreim is ebbe nevelkedtünk.Anyám egyedül nevelt négyünket,de olyanok voltunk mint a barátok.És mégis mindannyian normális családi életet élünk,dolgozunk...Egyszoval átlag emberek lettünk!!!!!
2010. jan. 18. 18:18
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ne sajnáld, hogy nem veszel meg mindent. ha mindent megkapnak semmit nem fognak értékelni. Mi pl. azt csináljuk, hogy adunk a gyereknek heti 500 Ft zsebpénzt (kb. 6 éves kora óta) Ha valami játékot vagy extra édességet akar ebből kell megvennie. Hamar rájött, hogy mindent nem tud megvenni, és elkezdte gyűjtögetni a pénzt. Viszont érdemes látni azt az örömöt, mikor egy-két hónapnyi takarékoskodás után megveheti amire vágyott. Szerintem a várakozás csak értékesebbé teszi a játékot. De olyan is volt már, hogy bóvlit vett, vagy olyat amivel utána nem tudott játszani. Szóltam ugyan, de mert erősködött hagytam hibázni. Szerintem ez is kell ahhoz, hogy megtanulja hogyan érdemes vásárolni. Azóta is mondja, hogy már bánja, olyat többet nem vesz.
2010. jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!