Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetném meg...

Hogyan beszélhetném meg szüleimmel?

Figyelt kérdés

Öszejöttem egy angol sráccal aki már csak alig 1 hétig marad itt.(jövőhét szerdán megy vissza) Nemrég fejeztem be az egyetemet és amúgy is valahol külföldön szerettem volna állást.

Barátom mondta, hogy amennyiben jönni akarok, akkor mehetek vele, de szüleim hallani sem akarnak erről. Nem a barátommal van bajuk, többször is hallottam tőlük, hogy kedvelik, csak egyszerűen nem szeretnék, ha elmennék innen. Pedig nem úgy mennék, hogy aztán soha nem látnánk egymást, hanem azért jönnék meglátogatni őket. Barátom mondta, hogy az se lenne baj, ha ők is jönnek Angliába.

Sokat mesélt a családjáról és a helyről(London belvárosától pár percre) ahol lakik. Plusz még vannak barátai akik szintén szívesen segítenek nekem ha kell.


2014. szept. 4. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy, mióta ismered a srácot, mióta vagyok együtt?
2014. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
23 vagyok, másfél éve ismerem és 1 éve jöttünk össze.
2014. szept. 4. 13:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Együtt laksz ezzel a sráccal?
2014. szept. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha az egyetemet fejezted, akkor már nem vagy éppen tini. felnőttként miért ne vághatnál bele? A kérdés, hogy lenne-e munkád kint? Segítenének-e munkát találni? És ha nem sikerül mindjárt munkába állnod, akkor a barátod gondoskodna-e rólad? Gondolom a barátodnál laknál, tehát a lakhatásod is meg lenne oldva. A nyelvet jól beszéled?

A szüleidnek az az egyetlen érve, hogy ne menj el egyáltalán otthonról (vagy Magyarországról), de esetleg ecsetelhetnéd nekik, hogy itthon milyen nehéz a helyzet és te szívesen megpróbálnál külföldön szerencsét próbálni.

Az megint más kérdés, hogy egy nyári kalandból összeszedett sráccal mennél vagy egy olyan valakivel, akivel már komoly a kapcsolat. Mert azt nem írtad, hogy mióta vagytok együtt. Biztos, hogy a srác nem fog átejteni és magadra hagyni, ha kimennél vele?

2014. szept. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Látom közben válaszoltál, míg írtam. Hát felnőttként, egy éves kapcsolattal én belevágnék.
2014. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is belevágnék, ha már pl webcamerán láttam a srác szüleit!


A szüleid nyugodtan kimehetnének hozzátok látogatóba,megismerhetnék a srác családját.

2014. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Odaallsz a szuleid ele es azt mondod: Anya, apa, megyek Angliaba, majd telefonalunk.


Ennyi. 23 evesen mit kell ezen parazni? Felnott ember vagy, azt csinalsz amit akarsz.

2014. szept. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

23 éves vagyok, két héten belül indulok Angliába, mert itthon nincs melóm, ott pedig lesz. (Igaz nem a szakmámban, de itteni minimálbér duplájáért). Az én szüleim ezt belátják, a nagyszüleim viszont hallani sem akarnak erről. Nos, az én életem, nem nekik kell megküzdeni azzal a ténnyel, hogy itthon frissdiplomásként senkinek sem kellenek. A nyelvet közepesen jól beszélem, a melóm nyelvtanfolyamot biztosít, pár hónap alatt anyanyelvi környezetben tökéletesen megtanulom majd a nyelvet. Szerintem már csak ezért is érdemes kimenni legalább fél évre, én egyedül vágok bele, neked legalább ott egy megbízhatónak tűnő barát, aki veled lesz. Szerintem nincs mit átrágni ezen, menj, mert a legtöbb kivándorló frissdiplomástól ezerszer jobb helyzetben vagy :)

Mellesleg, ha bármi gond lesz, kb 3 óra alatt repülővel itthon is vagy, a MÁV rosszabb napjain, nekem 7 órába telt, mire az ország egyik végétől (egyetem) eljutottam a másikba (szülő rezidencia).

2014. szept. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ne viccelj már, 23 évesen, 1 éves kapcsolattal a hátatok mögött nem szükséges a szüleid beleegyezése, jóváhagyása. normálisan ennek úgy kéne működnie, hogy bejelented hogy mi lesz, és ha kérdezed, akkor elmondják hogy örülnek neki vagy sem. ha ezt ők nem tudják normálisan kezelni (hallani se akarnak róla?? röhej...) akkor ezzel kapcsolatban nincs további teendőd/nem tudsz mit tenni, majd belenyugszanak
2014. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!