Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 évesen, mi (volt) számodra...

21 évesen, mi (volt) számodra a fontosabb, a szerelmed, vagy a családod?

Figyelt kérdés
Ha a 2-t folyton külön kellett volna választani. Pl. megígérsz valamit a szerelmednek de a szüleid richtig az ellenkezőjét akarják. Stb. (És ez a szerelem 2,5 éve tart.)
2010. jan. 17. 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
21 helyett 22 vagyok,de párom nem s az hogy fontosabb,de vele vagyok többet,vele akarok családot alapitani,szüleimtől elköltöztem joideje,beleszolásuk nincs semmibe,megmondtam az elején,ha jot akarnak,hagyják hogy éljem az életem,ugy ahogy én akarom...
2010. jan. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

Egyértelmű, hogy a szerelmem. 7 éve vagyunk egy pár :)

23/l

2010. jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a pasim.
2010. jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

23/L vagyok. Nekem is a Párom "fontosabb" a családnál.

Nem biztos, hogy a "fontosabb" a legmegfelelőbb szó erre, de ez most lényegtelen.

Szerintem ez így van rendjén, hogy amikor a gyerek "kirepül" a családi fészekből, onnantól kezdve már a Párja lesz az előtérbe helyezve, mivel vele fog majd az illető is családot alapítani, mint annak idején az ő szülei... És ha majd az ő gyerekei is felnőnek, akkor nekik is a párjuk lesz az első és így tovább...


Egyiket sem kell elhanyagolni a másik miatt, de a szülőknek meg kell érteni, hogy ilyenkor ez a dolgok rendje.


Kitartást neked!

2010. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan esetben, ha megígérsz valamit a szerelmednek, a szülők meg rászerveznek, mást akarnak, akkor szerintem a szerelmed az első. Ha időben a fordítottja történik, akkor meg a szülők. De nálam minden esetben így van, hogy aki előbb szól, akinek előbb ígérek valamit, az "nyert".

KIvételek viszont vannak, amikor muszáj megalkudni, de ahhoz nagyon indokolt esetnek kell történnie. Pl. ha megbeszéltem egy mozit valakivel, de közben valamelyik szülő megbetegszik, akkor a szülő az első. De gondolom, nem ilyenre gondoltál. :)

2010. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Úgy látom mindenkinek a párja a fontosabb, kivéve a barátnőmnek...

Mondjuk ő még nem repült ki, és amíg otthon van addig a szülei dirigálnak neki összevissza, de hogy folyton nekik legyen igazuk, sztem nem fair akkor sem.

2010. jan. 17. 12:56
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen ismerkedtem meg a férjemmel,őt választottam,gyorsan el is költöztem otthonról,mert apám csak áskálódott.

9 éve vagyunk együtt ,7 éve vagyunk házasok:)

2010. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 éves vagyok, és eddig szerencsére sosem kellett választanom a családom és a párom között. A mi kapcsolatunk másfél éves, ha a család keresztbe szervez valamit, akkor azt is megtudjuk beszélni, szívesen látják őt is családi programokon, ahogy bátyám barátnőjét is... Vagy jön ő is velünk, vagy utána találkozunk, másnap megyünk oda, ahova szerettünk volna. Akkor sem dől össze a világ, ha kötött programot ígértem páromnak és a szüleim keresztbe szerveznek. Velük is meg lehet beszélni, hogy tegyük át egy másik napra. Eddig még sosem fordult elő hogy emiatt vita lett volna, de a szüleimet tisztelem és a véleményüket nagyon fontosnak tartom, ettől függetlenül persze a párom is nagyon fontos számomra. Eddig úgy gondolom ebből nálunk sosem lesz probléma. Itthon élek, így azért még függök is tőlük. Ha olyan keresztbe szervezések lennének, amiket nem lehet átrakni, és mindig így lenne, én elbeszélgetnék a szüleimmel és a párommal is... (a te esetedben a barátnőmmel) Egy bizonyos fokig természetes hogy amíg otthon él vannak bizonyos kötelezettségei a család felé, pláne ha jó is a viszonyuk, de ez nem mehet egy kapcsolat rovására sem.
2010. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

22 éves vagyok.

20 éves hülye fejjel azt hittem, h a pasim a legfontosabb, vele kell lennem éjjel-nappal. a családom persze nem tiltott tőle, csak éppen szinte sosem látogattam meg a nagyimékat. azóta is bánom, hiszen tavaly előtt meghaltak.

akkor megfogadtam, hogy egy jöttment pasi sosem lehet fontosabb annál, aki egész életemben gondoskodott rólam és szeretett. anyukámmal szemben nem bocsájtanám meg magamnak, ha elkövetnék még egy ilyen hibát.

2010. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én nem várom el, hogy éjjel nappal velem lógjon, csak hogyha megbeszélünk valamit, akkor ne kelljen otthon maradnia, mert a drága szerető család rásózza a főzést, takarítást, stb amit ők lusták megcsinálni viszont élvezik h a lányuk úgy ugrál ahogy ugráltatják. És nem értem hogy ezek a "kötelességek" miért írják felül feltétlenül azt hogy velem megbeszélt valamit.
2010. jan. 17. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!