Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Annyira rossz ez...

Mit tegyek? Annyira rossz ez így nekem.

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt az átlag réteghez tartoztunk, most meg nem és ezt eléggé megérzem én is... kezdődik az iskola és egyszerűen nincs ruhám. Már régóta minden éven 1 nadrágot nyúzok és általában akkor veszünk másikat ha az amit hordok már szétment. Pulcsit is általában kettőt hordok. Ennek ellenére nem vagyok koszos és büdös sem, nem szoktak suliban megszólni (legalábbis személyesen sose mondták) de rosszul érzem magam miatta, szerintem nem kell kifejtenem, hogy miért. Pólóm valamivel több van de pólóban meg nem járhatok télen-nyáron. Mondtam anyukámnak, hogy ruhákat kéne venni, mondta, hogy tudja de tüzelőt is venni kell, kaját, a számlákat ki kell fizetni stb. Megértem ezt is, de már előre gyomorgörcsöm van, hogy mit fogok hordani. Kisvárosban élünk, itt nem nagyon lehet értelmes ruhát kapni de ha messzebb megyünk akkor meg benne van még az üzemanyag is. Van 4000ft spórolt pénzem de az szinte semmi, máshonnan meg sose kapok pénzt. Turkálóban meg sose fogok ki semmi jót. Szerintetek mit csináljak? :S

17/L


2014. aug. 29. 14:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egy átlag 17 évesnek valóban nem muszáj diák-munkáznia de ez esetben azt hiszem inkább muszáj, amúgy meg hasznos.


Senki nem azt tanácsolja, hogy az egész nyarat gürcölje végig a bányában, de nem fog leszakadni senkinek sem a kis keze ha pár hetet dolgozik nyaranta. Amúgy is több szempontból is előnyös az, ha valaki 16-17 évesen kicsit belekóstol a munkahelyek világába.


Kisvárosban is van diákmunka lehetőség, de általában 50 kilométeres körzetben sok helyen lehet szerezni az pedig nem olyan borzasztó távolság, diákkedvezménnyel nem olyan súlyosak az útiköltségek sem.

2014. aug. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Írtam privit, olvasd el!
2014. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Azért a diákmunka is egy kétélű dolog. Én 16 éves koromtól kezdve kerestem diákmunkát és amíg nem lettem 18, addig nem is adtak munkát sehol, mert nem dolgozhattam éjszaka. Arról nem is beszélve, hogy kisvárosban van, ott meg alig van meló.
2014. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is írtam neked :)

Dio

2014. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!