Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Annyira rossz ez...

Mit tegyek? Annyira rossz ez így nekem.

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt az átlag réteghez tartoztunk, most meg nem és ezt eléggé megérzem én is... kezdődik az iskola és egyszerűen nincs ruhám. Már régóta minden éven 1 nadrágot nyúzok és általában akkor veszünk másikat ha az amit hordok már szétment. Pulcsit is általában kettőt hordok. Ennek ellenére nem vagyok koszos és büdös sem, nem szoktak suliban megszólni (legalábbis személyesen sose mondták) de rosszul érzem magam miatta, szerintem nem kell kifejtenem, hogy miért. Pólóm valamivel több van de pólóban meg nem járhatok télen-nyáron. Mondtam anyukámnak, hogy ruhákat kéne venni, mondta, hogy tudja de tüzelőt is venni kell, kaját, a számlákat ki kell fizetni stb. Megértem ezt is, de már előre gyomorgörcsöm van, hogy mit fogok hordani. Kisvárosban élünk, itt nem nagyon lehet értelmes ruhát kapni de ha messzebb megyünk akkor meg benne van még az üzemanyag is. Van 4000ft spórolt pénzem de az szinte semmi, máshonnan meg sose kapok pénzt. Turkálóban meg sose fogok ki semmi jót. Szerintetek mit csináljak? :S

17/L


2014. aug. 29. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy hajóban eveztek. Gondolom anyukád sem tölti fel a ruhásszekrényét Donna Karan ruhákkal.


17 éves vagy, nyári munka? Mondjuk már lekéstél róla, de ha látod, szüleidnek nem megy és te szeretnél sokszínűbben öltözködni akkor legközelebb menj el egy hónapra nyáron dolgozni, abból lesz annyi pénzed amiből jó helyen egész sok mindent fogsz kapni.

2014. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%

17 éves koromban már dolgoztam iskola mellett 2-3 délutánt és minden második hétvégét, a nyarakat meg végig. Tedd ezt te is, akkor lesz pénzed amit magadra költhetsz.

Ha nincs álláslehetőség (bár csak az nem talál aki nem akar), akkor ragassz ki hirdetéseket szerte a városban, hogy milyen munkát vállalsz el (pl. takarítás, bébiszitterkedés, kerti munkák, bevásárlás stb), kérdezősködj ismerősöknél, rokonoknál nincs-e segítségre szükségük egy kis zsebpénz fejében.

2014. aug. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nézd át jobban a turkálót. Most kezdődik az új szezon és ilyenkor nincs annyi leárazás a városokban sem. Egy nadrág márkaboltban 6 ezernél kezdődik. Egy pulcsit már 4 ezerből megúszhatsz. A neten is vehetsz nagyon olcsón használt ruhát, de ott kérdéses, hogy mi lesz a csomagban, mert a fotón nem látszik, ha esetleg hibás a ruha. Akciós időszakban viszont, én pl. karácsony utáni első nap már körül szoktam nézni, mert hihetetlenül leviszik az árakat. Csak akkor érdemes utazásra költeni, ha akciók vannak, illetve joy magazinban, stb., is vannak jó akciós kuponok.
2014. aug. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Igaza van az elsőnek. A ruha problémád nem most augusztus végén jött elő, ezt már tudtad januárban is. Talán kellett volna diákmunkát keresned, vagy nyáron elmenni valahová dolgozni. Az én lányom, egész nyáron napszámban dolgozott, mert ahogy mondta kell neki a pénz. (nem mi erőltettük, sőt) Napszámba bárkit felvettek volna.
2014. aug. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy rossz lehet, de próbáld édesanyádat megérteni. Neki se könnyű, hogy nem tud neked mindent megadni ami kellene. Tudja ő, hogy nincsenek ruháid, de sajnos tényleg vannak olyan dolgok amik fontosabbak ennél. A tüzelő télre és az étel mindenképp.

17 éves vagy, elmehetnél diákmunkát végezni, akkor lenne zsebpénzed, tudnál magadnak vásárolni ezt-azt. Turiba is többször kell elmenni, nézd meg mikor van új áru, és aznap menj, akkor biztos találsz jó cuccokat.

2014. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Megertem a helyzeted de a szuleidnek sem konnyu. En megis a turkalora biztatnalak ahol tanulni fogsz ott sincs? Rengeteg ruhat kabatot vettem mar ott amik nagyon jok.
2014. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom miért kell mindig a diákmunkával jönni? Egy átlag 17 évesnek nem muszáj diákmunkáznia, egy faluból pedig teljességgel kivitelezhetetlen a diákmunka, mert ott nincs. Utazási költség, lakhatási költség elviszi az összes megkeresett pénzt.

Én egyébként 17 évesen teljes munkaidőben dolgoztam, mert esti gimnáziumba jártam, mégis tudom, hogy nem ez a normális. Más emberek miért nem tudnak különbséget tenni a saját sorsuk és az átlagos között?

Ha van valami amit nem használsz, azt esetleg el tudod adni a neten, a többi tanácsomat már leírtam fent........

2014. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Keresgélj a neten! Nekem is voltak ilyen időszakaim, mikor nem volt pénzem ruhára, és már teljesen rongyos volt minden göncöm. Én még finnyás is vagyok, csak feketét és sötét színeket hordok. Nézz szét vaterán, esetleg ha van olyan cuccod, ami nem kell, pakold fel, párszáz forint is pénz ilyen esetben. Sok facebook csoportban van ugyanez, gyakran egy-két százasért lehet találni, vagy tábla csokiért cserébe. A turis dolgot megértem, annyian dicsérik, de nekem se sikerült soha semmit kifogni... Viszont cipőt nem javaslok használtan, az nehezebb eset lesz. Pólót, nadrágot viszont találni dögivel!
2014. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem vállaltál nyári munkát? A megkeresett pénzedből tudtál volna magadnak pár ruhadarabot venni.
2014. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy rosszul érzed magad.

Én szívesen járok turkálóba. Először a véletlen hozta, hogy bebóklásztam egybe, de néha nagyon jó dolgokat fogtam ki pár száz forintokért. (Mondjuk én nagyvárosban lakom, itt gondolom, "jobbak" az árak...)

A kézimunkával hogy állsz? Én közepesen jól varrok, de horgoltam már magamnak mellényt. Mondjuk sokáig tartott (nem volt rá sok időm), de ha csak különféle kiegészítőket varrsz magadnak, azok is változatosabbá tehetik a már meglévő ruháidat.

És jó buli:)

Én nagyon szeretem azokat a dolgokat hordani, amiket magam csináltam, még akkor is, ha egy profi biztos szebben-jobban készítette volna el, és az ismerősöktől is pozitív visszajelzéseket kapok.

2014. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!