Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pasihiszti- mihez kezdjek vele?

Pasihiszti- mihez kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Nagyon véletlenszerű. Hol a kajával veszekszik, hol az egeret csapja oda, ha épp napja van, hol engem sérteget, és érzéke van hozzá, hogy oda szúrjon, ahol fáj is. Bírom a gonosz humort, de túlzásokba esik. Tudja, hogy alacsonyan van az önbizalmam, de ha kattan nála valami, akkor csakazértis odaszúr, aztán elvonul duzzogni, mint egy ötéves. Eddig kezeltem, de már erősen tele a puttonyom, ha felhozom a témát, azon is megsértődik, mindent úgy kell belőle harapófogóval kihúzni. Ha a véleményem nem egyezik az övével, és levezetem neki, besértődik, igaz később nagykegyesen elismeri, ha tényleg igazam volt. Ha nem, akkor meg hajbókoljak, mert én másképp vagy rosszul láttam... Általában érezni, hogy a körülmények nem tetszenek neki, és nem velem van a baja, mégis rajtam tölti ki. Ha velem van a baja, onnan tudom, hogy nem akarja elárulni...


És itt most apróságokról van szó, mint hogy állítsam a sütőt, mossak fel, és főleg, ki csinálja a házimunkát... Ez újabban a probléma forrása, amíg nem dolgoztam, természetes volt, hogy én vittem, de most egyszerre jött munka és suli, már nem győzöm egyedül. Talán mert itthon dolgozok, azt hiszi, végtelen időm van? Ezerszer leosztottuk már, de ott húzza ki magát alóla, ahol lehet.

Néha meg tudnám fojtani... (ettől függetlenül imádom, és ő is szeret, de ezen nem tudok dűlőre jutni vele). Idősebb nálam, és jópár éve együtt vagyunk már...

21L


2014. aug. 26. 08:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Ezzel nemigen lehet mit kezdeni, megváltozni nem fog. Vagy ezzel együtt szereted és tűröd, vagy váltasz. Én váltanék, mert ez inkébb rosszabb lesz később, mint jobb.
2014. aug. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
Csukd be az orra előtt az ajtót, és ne foglalkozz vele, hagy toporzékoljon. Ránts egyet a válladon, és csináld a dolgodat. Hisztizzen egymagába. Én nem izgatnám magam ezen, rántanék egyet a vállamon, és élném a kis életem. Maximum egy pohár vizzel néha nyakon öntheted, ha nagyon nem bír magával:DD Üditőleg tud hatni, rád is, rá is:xDD
2014. aug. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem tűrni szeretném, hanem megtanulni együtt élni vele és kezelni. Rég rossz lenne, ha ennyi miatt borulna a dolog.
2014. aug. 26. 08:26
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
3 Kezelni csak akkor fogod tudni jól, ha nagyon toleráns vagy, nagyon nagyon szereted, nem majom-szirup szeretettel. Akkor meg fog nyugodni melletted, és kevesebb jóval kevesebb hiszti lesz a jutalmad, mint alapjáraton. Egyszerűen olyan lesz az atmoszférád, hogy ha kivülről érik is ingerek-simán csirájában folytja el az egyéniséged ki nem mondva is. Nyugalom a hosszú élet titka-és ez a mondás igaz is:) Egy nyugodt otthon felbecsülhetetlen érték a mai világban. Csak sokan erre későn jönnek rá.
2014. aug. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%

Nem kellett volna egy álomba ringatnod, mint sok nő is megteszi ezt a kapcsolat elején, aztán meg jön, hogy "pasihiszti"

Hozzászoktattad egy jobb élethez, és most gondoltál egyet, és ez neked mégsem tetszik.

De a soraidból az tűnik ki, hogy nem a "pasi" hisztizik, hanem te.

2014. aug. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát csak kezelgessed akkor, én 12 évet húztam le ilyen ember mellett, a végére én lettem roncs. Teljesen hülye voltam, hogy nem váltam el az elején. A mostani férjem egy angyal, soha nincs veszekedés, azóta én vagyok a világ legnyugodtabb embere. Kitartást kívánok hozzá, ha neked megéri...
2014. aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ezek szerint súlyosabban jött le, mint amilyen... Igaz most elég morcos vagyok, az aktuális után. Naná, néha én is hisztizek, ki nem? Végülis lehet hogy ő meg ezt nem tudja kezelni... Nem úgy kell elképzelni, hogy minden nap csapkod eszetlenül, teljesen periodikus. A jobb élethez szoktattam volna hozzá? Igyekeztünk ésszerűen elosztani a terheket, most változtak a körülmények, igazodni kell hozzá. Nem vagyunk igavonók, és előbb vagy utóbb mindketten elvégezzük a dolgunkat, csak a "körítéssel" van a gondom. Azért nehogy én legyek már a hülye, hogy nem borítok egy 6 éves kapcsolatot egy viszonylag enyhe probléma miatt... Vagy tanácsot kérni csak akkor lehet, ha vér folyik?
2014. aug. 26. 09:03
 8/19 anonim ***** válasza:
4%
Kérdező, a pasidat csak a leírásodból tudom megítélni, de az biztos, hogy te most is hisztizel.
2014. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Egy biztos, hisztizek vagy sem, a leírásomból egyértelműen kivehető, hogy a probléma kezelésére keresek megoldást, és eszem ágában sincs otthagyni. Te (ti?) momentán indulatot próbálsz provokálni, és elérni, hogy tényleg hisztizzek, de jelentem, ennél már edzettebb vagyok, minthogy felvegyem. Viszont érdekességként elraktározom, köszi!
2014. aug. 26. 10:20
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

én egy nagyon jó futócipőt ajánlanék neked!

Komolyan! ez a tipikus se veled-se nélküled kapcsolat, amiben csak ölitek egymást "de nagyon szeretjük egymást" címszóval, közben meg mindketten felőrlődtök a napi stresszben!

Hagyd ott! Nekem is volt ilyen pasim, szerencsére csak 1,5 évet dobtam ki rá az életemből! de kb. azon is besérült, ha nyilvánvalóan nem volt igaza és én ezt megmondtam! Mert szerinte akkor is igazat kellene neki adnom, ha nincs igaza! Hát kössz, nem!

Szóval az ilyen kisebbségi komplexussal küzdő egyénekkel nagyon nem egyszerű, nekik olyan ember kell, akinek hasonlóan alacsonyan van az önértékelése, mint a sajátjuk!

Ha nem alacsony önértékelésűvel akadnak össze, akkor igyekeznek minél jobban leépíteni azt a másikban!


21 vagy ne pazarold el a legjobb éveidet, amikor önfeledtem lehetnél szerelmes!

2014. aug. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!