Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyerekkel, bevétel nélkül,...

Kisgyerekkel, bevétel nélkül, egyedül. Hogyan kezdjek neki a gyerektartás intézésének?

Figyelt kérdés
2014. aug. 17. 10:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ez már megvolt-e, de válás, ideiglenes gyermekelhelyezés, aztán beadod a gyerektartásra való kérelmet.


Közben pedig keresel munkát.

2014. aug. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor is gyermekelhelyezesi pert kell indítani, mert ha a gyereket nem nalad helyezik el, akkor te nem kapsz tartasdijat, hanem te fizeted. A beadványban kiterjesztése a tartasdijra is.m
2014. aug. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

bővebben?

mi az, hogy bevétel nélkül? gyes, családi van, nem?

gyerektartást meg a bíróságon tudsz kérni

2014. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Már nem jár a gyes. Az érdekelne, hogy konkrétan mi az első lépés, hova menjek? Nem voltunk házasok.
2014. aug. 17. 11:04
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Ha már nem jár a gyes, akkor a gyerek már nem épp kicsi...
2014. aug. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

akkor is bíróságra kell menni.

munkahelyet is kellene keresni!

2014. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy hogy házasok voltatok vagy sem.

Gyerekelhelyezést bíróságon kell intézni.

2014. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
Szia. Nálam úgy volt, hogy velem élt a lányom és csak tartásdíjért indítottam pert. A per során kértem gyermekelhelyezést is, de csakis azért, hogy 10%-os felügyeleti jogot szerezzek, hiszen az Apját nem érdekli a gyermek. De ez már bőven a per közepén volt. Gondoltam is magamba , hogy jó kis gyermekelhelyezés miután születése óta velem él.... Mindegy. Első körben be kellene menned arra a bíróságra amelyikhez tartozol, ott van ingyenes tanácsadás. Megkérdezed melyik nap van, elmész, segítenek kitölteni a megfelelő nyomtatványt. Kérsz egy nyomtatványt perköltségmentességre is. Ha tavaly nem volt bevételed (vagy csak kevés) akkor rögtön megadják, ehhez végig kell járni néhány (helyi önkormányzat, apeh) ott lepecsételik, a bírósára et beadod és megadják, attól kezdve ingyen pereskedsz. Tudnod kel Apuka bejelentett lakcímét és lehetőleg azt is hogy hol dolgozik jelenleg. Hosszas lesz. Az enyém 8 hónapja tart de még sehol a vége. Ha van bármi kérdésed, nyugodtan írj privit.
2014. aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
100 %-ost akartam írni.
2014. aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért mindenféle támogatás nélkül, 0 bevétellel, egy nem éppen kicsi gyereknél nem túl valószínű, hogy nálad helyezik el. Sürgősen keress munkát.
2014. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!