Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyerekkel, bevétel nélkül,...

Kisgyerekkel, bevétel nélkül, egyedül. Hogyan kezdjek neki a gyerektartás intézésének?

Figyelt kérdés
2014. aug. 17. 10:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hat 8, azert ez nem egeszen igy van. Hivatalosan el kell helyezni a gyereket akkor is, ha a masik szulot nem erdekli. Az iskolaban pl nem mondhatod azt, hogy "ja, velem el a gyerek, apukat nem erdekli, tessek csak felvenni nyugodtan" , mert bizony kerik az apa alairasat is.

100%os felugyeleti jog csak akkor van, ha a masik szulo felugyeleti jogat megvonjak. Ehhez nem eleg az "en akarok donteni mindenrol" vagy "nem is torodik vele az apja" mint indok. A torveny ugy gondolja, hogy a gyerek sorsat erinto lenyeges kerdesekben mindket szulonek azonos joga kell hogy legyen. Igy csak rendkivul ritka esetben kerul sor szuloi felugyeleti jog megvonasara.

Nyomtatvanyra semmi szukseg nincsen, se a beadvanyhoz, se koltsegmentesseghez. A beadvanyt vagy kezzel kell vegig megirni, vagy geppel: a masodik esetben szukseges ket tanu is. Koltsegmentesseget felesleges kerni, mivel majd a vesztes fel kell hogy fizesse a perkoltseget.

Az apa jelenlegi cimet se kell tudni,a munkahelyet meg plane nem. Az utolso ismert allando lakhelyet kell beirni. Ha ott nem talalhato, akkor a birosag majd megkeresi a lakcimnyilvantarton keresztul, vagy hirdetmenyi ertesitest rendel el. A munkahely ismerete megkonnyitheti a tartasdij igenylesenek folyamatat, de nem kell tudni az igenyleshez.

Nem biztos, hogy hosszadalmas lesz, plane, ha mondjuk ovodai beiratkozas miatt soronkivuliseget kersz. Nalunk 2 honap volt, az is csak azert, mert a targyalasok kozott minimum 1 honap el kell hogy teljen, de az elso targyalas utan ideiglenes hatarozat mar szuletett.

2014. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem pereskedni akarok, az apuka aránylag együttműködő, viszont szeretnék egy hivatalos összegben megállapodni, ill. azt is szeretném, ha papírom lenne arrol, hogy fizetnie kell a gyt-t, mert a mai világban bármi megtörténhet, hiába ígér meg most mindent...
2014. aug. 17. 12:43
 13/18 anonim ***** válasza:
Igen ezért kell bíróságra menni ha van közös megegyezés egy tárgyalás alatt rögzítik a gyerektartást és a láthatás szabályozását.
2014. aug. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13-as. Én csak azt írtam le, hogy nálam hogy volt. Még nem lehet tudni, hogy ki a vesztes, vagy nyertes, ennek ellenére határozatom van a perköltségmentességről. Persze ha megállapodnak, akkor gyors és egyszerű, a bíróság csak jóváhagyja. Viszont a kérdéséből nagyon nem ez jött le. Elhelyezés kérdésében persze biztosan igazad van, nem vitatkozom. Nekem is folyamatban van még csak a per.
2014. aug. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
8-as ha ennyire jártas vagy (utolsó vagyok) kérlek válaszolj nekem. A gyermeket nálam fogják elhelyezni, az Apa ezt nem ellenezte és ezt írásba is adta. Viszont velem nem kommunikál és ki is jelentette , hogy a számát is töröljem ki. Nem beszélünk 1 éve, csak a tárgyalásokon találkozunk ahol nem is köszönünk egymásnak. A gyermekkel sem kíván kapcsolatot tartani. Bármilyen hivatalos ügyintézésben csak hátráltatna a jövőben, hiszen ezek tükrében nem kérhetem, hogy írja alá pl. a gyermek iskolába íratását, hiszen nem áll velem szóba. Ilyen esetben mi van? Mégiscsak kérjem a jogai megvonását a bíróságon? Fontos mert most zajlik a per. Már most is problémáim vannak, 1 éve szeretnék lakcímet változtatni hivatalosan de mivel nem áll szóba így alá sem írhatja a gyermek papírját. Ha időd engedi kérlek válaszolj akár privibe is, köszi
2014. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. 13-as -hoz szóltam, bocs
2014. aug. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Priviben nem igazán szoktam válaszolni, remelem itt is jo:

Kérheted, de nem valószínű, hogy ennyi miatt megadják.... Bar ha nem akar a gyerekkel sem kapcsolatot tartani es ezt a bíróságon is elmondja, akkor van ra esély. Próba szerencse, veszteni valod végülis nincs vele. Sok sikert.

2014. aug. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen utolsó!
2014. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!