Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jár még gyerektartás, ha...

Jár még gyerektartás, ha hallgató lett a gyerek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 09:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
43%
nem, rokontartás jár
2014. júl. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
28%
Járhat, de a kotelezett kérheti, hogy rokontartasra változtassák. Annak osszege alacsonyabb es érvényesühet az erdemtelenseg is.
2014. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
27%
es a rokontartast mar a gyerek kap(hat)ja, nem a szulo.
2014. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Rokontartást kötelező lesz fizetnie az apának?
2014. júl. 29. 10:13
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Hallgató, ez mit jelent????
2014. júl. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
jó, hogy le vagyok pontozva, de nézzetek utána a dolgoknak, mert értelmezzétek a kérdést
2014. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
28%

Nem kotelezo, csak ha meg ítélik. De ha nem kéri a kotelezett, hogy rokontartasra váltsák, akkor marad gyermektartasdij a felsőfokú tanulmányok alatt is.


"Szükségesnek minősül a gyermek által folytatott tanulmány, ha az az életpályára előkészítő szakképezettség megszerzéséhez szükséges tanfolyam, vagy főiskolai/egyetemi tanulmány. A szükséges tanulmányok folyamatosságát nem érinti az indokolt megszakítás (pl. gyakorlati idő), de szünetel a tartási kötelezettség, ha a megszakítás ideje alatt a gyermek megélhetése biztosítva van, vagy arról maga képes gondoskodni."


Te ki vagy? Neked kell fizetni, te gondolod a gyereket vagy a gyerek vagy?



Hallgató-főiskolás, egyetemista, utolso....

2014. júl. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Azt, hogy továbbtanul.

Felsőoktatásban folytatja a tanulmányait.

2014. júl. 29. 10:17
 9/25 anonim ***** válasza:
27%
"Nappali tagozatos hallgatónak" jár a gyerektartás, ezért kérdeztem mi az, hogy "hallgató".
2014. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Én a gyerek vagyok, egyetemen tanulok tovább, de a képzés 4 éves, vagyis főiskolai, mivel úgy tudom az egyetemi képzés 5 éves.

Nincs szakmám, humán képzésre jártam.

2014. júl. 29. 10:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!