Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiraktak a szüleim, nincs hol...

Kiraktak a szüleim, nincs hol aludjak. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kedves ismerősömet a nemnormális szülei kirakták. A srác 19 éves. Sajnálatos módon nincs barátja, akinél el lehetne egy ideig.. A szülei azért rakták ki, mert felvették szoftver tesztelőnek egy céghez, és az apuci vérig sértődött azon, hogy nem a háznál akar segíteni... -.-" Nem véleményezem az ilyeneket...


Kérdés az, hogy:

Milyen szociális segítséget vehetne igénybe az önkormányazttól, stb?

van-e egyáltalán valamilyen esélye, a hajléktalan szállón kívül? (különöséppen, mert még a h.szálló is fizetős)


Köszönöm a normális válaszokat!


2014. aug. 25. 04:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sajnos nem sokról tudok, még a munkanélküli hajléktalanoknak sem adnak segélyt pedig "papíron" ők rosszabb helyzetben vannak, a barátodnak elvileg van jövedelme, az egy másik dolog, hogy tudom, abból ma nem lesz tető a feje fölött, csak a hivatalban ez őket nem érdekli.

Sajnos hajléktalan lakhatási segély is úgyműködik miint a munkanélküli, előtte nem is tudom mennyi időt kell hajléktalan szállón eltölteni...


Esetleg próbálkozzon valami pályakezdő dologgal, vagy ha esetleg "szerencsés" és a munkahelye 100 km-nél távolabb van az otthonától -ahova be van jelentve- akkor kaphat lakhatási támogatást.

2014. aug. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom.. miért nem fogadják be ti? és ha kap fizetést akkor mehet dolgozni
2014. aug. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Segíts neki te!, Nem hiszem, hogy egy hónapba belehalsz (még ha a szüleiddel laksz is, egy hónapra tényleg nem tudtok ennyit jótékonykodni?). Szerintem kamatostul visszaadná, amit ez idő alatt kap.

Na meg ha nem segítesz, és nincs barátja, de te mint kedves ismerőse nézed, hogy az utcára kerül, akkor megmondom őszintén te se vagy az én szememben jobb ember mint a szülei. Ők kirakták, te meg nem fogadod be. Hm.

2014. aug. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te vagy az "ismerős" is ugye? Nyugodtan felteheted a kérdésed egyes sz. első személyben is, úgysem tudjuk ki vagy.

Nagyszülőkhöz nem tudsz menni?

2014. aug. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Fogadd be!
2014. aug. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha az én gyerekem barátja járna így vagy egy barátnőm, két hétre minden további nékül befogadnám. Biztosan van olyan ismerőse, aki ezt megtenné. És keressen szobát, vegyen fel annyi kölcsönt, hogy ki tudja fizetni a a kauciót. Eleinte esetleg vállaljon még valami plusz munkát ha kevés a pénz.
2014. aug. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
A sötét betűs szöveget elfelejtetted 3.személybe írni. Tenni kéne valamit, hogy legyen valami hely, lehetőség az ilyeneknek is. Nehogymár egy-két ember kedve miatt fiatalok élete menjen tönkre (főleg, ha nem is csinált semmi rosszat). Talán a munkahelyeden próbálj segítséget kérni, hátha valaki befogad egy kis időre.
2014. aug. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A munkahelyén nem tudna fizetési előleget kérni, mondjuk kétheti bérről? Abból elmehetne legalább munkásszállóba lakni, az ételen meg lehet takarékoskodni egy hónapig.


Nincs senki, aki ennyi időre befogadná? Keresztszülő, nagyszülő, unokatestvér, bárki, aki ismeri s így megérti a szülőkkel való viszonyát?

2014. aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A szülőkkel nem lehet semmiképpen kibékülni legalább arra az egy hónapra? Akár úgy, hogy délutánonként, hétvégénként dolgozni a ház körül, aztán ha összegyűlik annyi pénz, akkor lehet költözni.
2014. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fogadd be te.

Egyébként hallottad, amikor azt mondták a szülei, hogy miért teszik ki? Ha nem, akkor nem kell feltétlenül elhinned....

2014. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!