Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem van ilyen férjem...

Csak nekem van ilyen férjem vagy másnak is?

Figyelt kérdés
Itthon nem csinál meg semmit, mindenre azt mondja, hogy nem tudja, nem ért hozzá, stb, Csak a fűnyírás de azt minden nap nyírná. Sok munka lenne a ház körül, az udvarba, a telken nagy a terület, de a hátsó udvar állt a gazban ember magasságban, míg meg nem fizettem egy srácot, hogy kaszálja le, mivel a férjem nem tud kaszálni. A kerítés tiszta rozsda nem festi le, mikor én akartam nem engedte, a nyulaknak nincs nyúlketrece mivel nem tud csinálni, pedig asztalosiparban dolgozik már 15 éve. A kilincsek minden ajtóról leesnek és még sorolhatnám de nem szeretném.... Ő akarta megvásárolni ezt a házat ekkora területtel, mert neki kell a nagy udvar, én vagy egy panelt, vagy egy kis udvarú családi házat szerettem volna. Nem bír el a területtel nem is érdekli az egész. De eladni nem engedi, hogy másikat vegyünk hallani sem akar róla, az a gond, hogy az udvar hátsó részén vannak telek szomszédok, és látják az ember nagyságú gazt is. Nem tudom mihez kezdjek. Nem egy tinédzser hanem egy 39 éves férfiről van szó!

2014. aug. 23. 16:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
76%
Régebben nem volt ilyen?
2014. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

# 7/11 ma 17:11

dogolj meg az ilyen!!!

erdekes en meg tudok csinalni ilyeneket, sot sokszor a szomszedokba is engem hivnak, kozbe nem keveset dolgozok, szoval ne altalanosits legyszives.

2014. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Sok ember lusta (én is, de azért csinálok dolgokat, mert kell. nem extrém gyorsan, de apránként), na az ilyennel én nem kezdenék, főleg nem vennék nagy házat és kertet. Viszont az már nem a lustaság témakörébe tartozik, hogy ha reagálnál rá (nem akarja eladni, nem hagyja, hogy lefesd), akkor elutasítja. Amúgy ahhoz nincs joga. Ha én le akarok festeni valamit a saját házamban, akkor lefestem és csak próbáljon valaki megállítani... Állj már a sarkadra!

Én kezdő barkácsoló vagyok, mert van egy csomó hulladékfánk a ház átépítéséből. Nulla hozzáérték és nem jó kézügyesség, alacsony fokú türelem, lustaság... Viszont érdekel és a páromat nem. Van pár láda, készül egy kis polc, nem lesznek gyönyörűek, de ez csak a kezdet! Nem tudom, mikor lesz meg a ketrec a leendő patkányaimnak, de azt is megcsinálom. Nem ördöngösség az, bárki megtanulhatja, ha akarja. Nem rendes bútor, az komolyabb dolog (bár attól függ, milyen s van, aki hobbiból remek dolgokat hoz össze, de azért az már speciális eset), csak egy ketrec... Ha valaki nem akarja, mondja azt, de hogy nem ért hozzá... Utána lehet nézni, meg lehet tanulni.

Mi a párommal megosztjuk a munkát (én aztán nem csinálom a zömét, az biztos, de azt se bírnám, ha semmit se csinálnék, jobb az arany középút), van, amit én nem szeretek csinálni, de ő nem bánja, van, amit fordítva. Remekül működik, főleg, hogy a hozzáállásunk hasonló, megértjük, hogy felelősséggel tartozunk a házért s nem próbáljuk meg a másik vállára tenni a saját munkánkat. Ez az alap, innentől lusta és ügyetlen is lehet a két fél... Mi építkeztünk, arra nincs is pénzünk, hogy burkolásra is embert hívjunk és amúgyis speciálisak az igényeink (pl. fúga nem lehet a házban, a fürdőszobában végképp nem :D). Nem bírjuk a napi több óra ilyen munkát, dönteni is lassan tudunk, sokáig tart, de csináljuk. Egyszer lesz egy szép házunk...

Ha a felek nincsenek összhangban egymással és a választott otthonuk munkaigényével, az baj :(

2014. aug. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
38%

Ne általánositsunk. Nem minden férj ilyen. Az én párom szinte mindent megcsinál itthon. Kisebb villanyszereléseket, vizszereléseket, csak festeni utál. A kertet szinte kizárólag ő csinálja, igaz nekünk kicsi az udvarunk, és nincs veteményesünk. Emellett ha éppen én úgy jön ki a lépés, akkor elmosogat. Mivel én nem igazán tudok létrára mászni ablakot is pucol ha kell.

És persze mind a ketten dolgozunk, tehát mind ezt a munka mellett csinálja. Azt hiszem szerencsém van, és kifogtam a pasik közül egy gyöngyszemet :)

2014. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
56%
Minek költöztök vidékre, vagyis családi házba, ha nem ért ezekhez? Én párom sem, ezért maradunk panelban. :)
2014. aug. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Nekem nem ilyen szerencsére. Bár lehet, hogy ha nem hatnék rá, akkor magától nem is csinálná, de ahhoz képest hogy diplomás és egyetemen tanít, itthon össze tudtunk rakni a gyereknek szekrényt és íróasztalt kettesben úgy, hogy mi vágattuk máretre az anyagokat, stb. nem volt könnyű, de megcsináltuk és még jó is lett. Sőt még a kertbe is összeeszkábáltunk egy sufnit szerszámtartónak. Hatni kell rá és ígérni utána egy kis jutalmat... ;)
2014. aug. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
74%
A 17:36-os voltam. Nekem is van egy (kissé lusta, de rendes) gyöngyszemem. Azontúl, hogy kedves és szeret, főz, mos, takarít, befőz, ő fúr falat és fémet (én fát s barkácsolok, azt ő semmiképp, bár becsavarozza a csavarokat, ha sok van és elunom), kivágja és metszi a fákat s eltüzeli a hulladékot főzés keretében, falat fest (a festék színét én döntöm el s én keverem, plusz olykor festek is. a fát és fémet én festem s szinte minden speciális, nagyobb pontosságot igénylő munka az enyém), múltkor megszerelte az egerem (végtére is számtek műszerész, többek között, ő a hardveres, bár engem is érdekel a téma s otthon, anyámnál én szereltem villanyt)... 1-2 általam kedvelt, általa utált dolgon kívül bármit megcsinál, természetesen mosogat is. Ez nekem teljesen természetes, akkor is, ha sokan nem csinálják meg (nyilván, ha az egyik fél sokkal többet dolgozik, akkor nem várhatjuk el tőle a házimunka felét, nagyon extrém esetben pedig semmit e téren, nálunk szimmetrikus a helyzet).
2014. aug. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden férj ilyen, az enyém is megcsinálja itthon, amit kell, ő glettelte, festette a falakat stb.

Kérdező a te férjednél nem a hozzá nem értéssel van a baj, hanem a nem akarással. Magyarán: lusta. Ami nem baj, én is lusta vagyok pl. a kerti munkákhoz, azokat különösen utálom, de mivel ezt tudom magamról, nem fogok egy rohadt nagy telekkel körülvett házba költözni, és nem fogom teli ültetni zöldségekkel, meg egyébbel. Ehelyett van egy kis kertünk, ahol fű van, meg fa, a férjem lenyírja a füvet minden héten, és ennyi, nem kell vele kínlódnom. A te férjednél az a gond, hogy ő nem mérte fel, hogy a lustaságához milyen életforma passzol. Vagy felmérte, de úgy volt vele, hogy majd te lekaszálod a füvet, kiásod a krumplit, gondozod a veteményest. Ő meg döglik a tv előtt, ahogy szereti.

Én azt csinálnám, hogy mikor nincs otthon, fognám magam, fölszámolnám a veteményest, és beültetném fűvel az egész kertet, hadd nyírja. Ha pampog, meg kell neki mondani, hogy "szívem, te akartál veteményest, de nem gondoztad, nekem meg ne csinálj programot, nem igénylem".

A kilincseket és a konnektorokat megcsináltatnám, szintén akkor, mikor nincs otthon, majd az orra alá raknám a számlát, a kerítésfestéssel ugyanezt tenném. Nehogymár egy düledező romhalmazban éljek a szarkupac közepén, mert ő semmit nem hajlandó csinálni. Bár ezeket a tanácsokat csak belőled kiindulva adom, ha tényleg én lennék ilyen helyzetben, megmondanám a férjemnek kerek-perec, hogy vagy eladjuk a rohadt házat telkestül, és veszünk egy kisebbet valahol, amihez nincs, vagy csak minimális kert van, vagy elválok tőle, és akkor vagy perkálhatja ki a felét, vagy szintén lehet eladni az egészet a francba, csak akkor felesége se lesz.

2014. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Jòkor jössz màr rà , hogy élõ Garfieldhoz mentél hozzà.

Az én férjem megcsinàl minden férfimunkàt én meg segìtek és fordìtva.

Pech, felnõtt emberen senki nem vàltoztat hacsak nem történik olyan ami gyökeresen vàltoztat az életén és ràdöbben a dolgokra....

2014. aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Úristen :(

Az én férjem szerencsére nem ilyen, egy tünemény. 35 éves. Itthon volt múlt héten, a barátnőmmel jöttünk haza hozzánk, mert mentünk koncertre hárman. Mire hazaértünk a melóból, csinált tojáslevest, májas-zöldséges rizottót és máglyarakást desszertnek. Összetakarított. Igaz, mi albérletben élünk egyelőre, de imád a kertben lenni, ha apukámnál vagyunk, múltkor lemetszette a szőlőt és kigyomlálta kérés nélkül, lerakta itthon a parkettát, kifestette az egész lakást.

Amit eddig ő csinált a lakásban: sarok számítógépasztal, cipős szekrény, konyhaszekrény 2 db, mos, tereget, és ha kell vízcsapot szerel.

Igaz, néha azért kell noszogatni, mosogatni pl. nem szeret, de felsöpör-felmos, ha kell.

A te férjed, és nem bántásból, de számomra nem férfias, én nem tudnék felnézni egy ilyen emberre, számomra nem az öltönyös emberek a férfiasak (tudom, hogy a tiéd asztalos), hanem az, aki fel tud tenni egy konyhaszekrényt, vagy esetleg ki tudja cserélni a zuhanyfülkét, ha kell.

Hogy csak neked van-e ilyen férjed nem tudom, én több ilyet nem ismerek, talán egyet, apósomat, ő se nagyon csinál semmit, csak a szőlőben szokott dolgozni, borász, de azt is csak akkor, mikor idény van, még kávét sem nagyon tud főzni magának....

2014. aug. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!