Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Kiborítanak...

Mit csináljak? Kiborítanak lassan!

Figyelt kérdés

Június végén végeztem a suliba, érettségim, ECDL vizsgám van, két nyelven beszélek, vakon gépelek.

Azóta keresek állást, több mint 50 helyre adtam be az önéletrajzomat, eddig 1!!! helyre mehettem állásinterjúra, amire felesleges volt, mivel előre el volt döntve (excel próba feladat: nem lehetett módosítani fájlt, szóltam, de a válasz az volt, így meg kell tudni csinálni...).

Gyakornok vagyok egy újságíró cégnél, most kezdtem, 3hónap múlva ha elégedettek, akkor felvesznek. Itthonról dolgozom, ingyen.

Beregisztráltam a héten a munkaügyi központba...

OKJ-s tanfolyam szeptemberben kezdődik. Az mellett tudnék dolgozni, de az iskolába kell a pénteki nap, így van ahol az a baj...

A testvérem két naponta felhív, hogy kaptam-e már állást... (vidéki vagyok, pestiek vissza se jeleznek...).

Végre ezen kívül másról is tudtam vele beszélgetni és kicsit abbahagyta, erre a barátom kezdte el...

Komolyan nagyon rosszul érint, hogy nem rajtam múlik. Őket az ismerős bevitte melóhelyre és azóta ott vannak, sosem voltak interjún, nem kerestek állást. Illetve a barátomnak férfi keresett, hiányszakmája van... Ezzel nem tudom felvenni a versenyt. Pont neki mondtam, hogy kiborít a tesóm, erre most ő...

Normális munkát keresek, ők olyanokat ajánlanak, amikhez nincs végzettségem, gyakorlatom vagy anyuék se engednék hogy olyan munkát végezzek (pultos, csapos éjjeli bárban)... Ők nem piszkálnak, tudják milyen itt.


2014. aug. 15. 19:10
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
19/L vagyok amúgy. Bocsánat, hogy hosszú lett, de nem tudom, mit tehetnék.
2014. aug. 15. 19:11
 2/19 anonim ***** válasza:
10%
Én ha csaj lennék akkor tuti a sarkon állnék bikiniben :D
2014. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20%

"excel próba feladat: nem lehetett módosítani fájlt, szóltam, de a válasz az volt, így meg kell tudni csinálni..."


Pedig ezt tényleg nem lett volna nehéz.

2014. aug. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Utálom ezt a hozzáállást...


Amíg meg nem volt a diplomám, a gyártól kezdve a benzinkutasig a pultoson át mindent elvállaltam, a pénz az pénz! Amikor szerencsém volt, mehettem nyáron hosszabb távra nyelvi munkát is végezni az agyammal, de legalább mindig volt valami.


Mi az, hogy anyádék nem is engednék? Felnőtt ember vagy, mért anyád szabná meg, hogy te mit dolgozhatsz? Vagy csak szimplán neked derogál? Álmodozhatsz, de egy 19 éves az iskolapadból félig kilógó leányt SENKI nem fog normális, felelősségteljes munkára felvenni, ill. ritkán. Munkaerő-túlkínálat van, a cégek válogathatnak a képzettebbnél képzettebb, tapasztalt munkaerők közül. Miért kellene egy olyan, akinek semmiféle képzettsége? - mert 19 évesen max. érettségid van, a 2 nyelv pedig alapfeltétel bármilyen értelmes munkához ma már..


Ha pénzhez, munkához akarsz jutni, neked kell lejjebb adnod az igényeidből. Ha esetleg lesz egy szakmád, akkor nézelődhetsz abban, de egyelőre SEMMID nincs.

2014. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Védett fájt nehéz megcsinálni, főleg hogy le volt tiltva a módosítás. Direkt megcsináltam itthon és lehetett... :\
2014. aug. 15. 19:21
 6/19 KlenDie ***** válasza:
Németül beszélsz?
2014. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen, társalgási szinten.

amúgy voltam már hűtőházban melós, animátor, irodista. Ők se akarják hogy olyan melóm legyen ami tönkre tesz. 42kg-os 152 cm-es nő vagyok... egy baleset óta pedig a térdeim miatt nem állhatok egy helyben órákat. Nem derogál hidd el!

2014. aug. 15. 19:26
 8/19 A kérdező kommentje:

Csak úgy érzem, hogy 1,5 hónap alatt nem lehet megváltani a világot és ezért nem kell basztatni.

A tescoba nem vesznek fel, mert túlképzett vagyok, oda is jelentkeztem árufeltöltőnek.

2014. aug. 15. 19:30
 9/19 anonim ***** válasza:

Oké ne menj pultosnak meg bárba de azért nagy igényeid se legyenek, mert azért lényegében semmihez sem értesz, semmi végzettséged nincs. Oké nyelvet beszélsz, olyan állásokhoz általában diploma is kell így kilőve, érettségi tudod mikkor született Petőfi Sándor, ez munkáltatónak semmi, ELCD meg nem is írok semmit:).

Inkább tanulj valami jó szakmát, legjobb lenne hiányszakmát aztán majd feltudod venni a versenyt.

2014. aug. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%
A file védettségét le lehet venni total commanderben vagy windows intézőben...
2014. aug. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!