Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Lassan felőről...

Mit tegyek? Lassan felőről hat éves autista fiam gondozása!

Figyelt kérdés

Sajnos oviba most nem járhat, mert ez nem speciális ovi, év közben is nyolctól tízig lehet ott mivel nem szobatiszta. Rajta kívűl még van másik két gyerekünk is, igaz, ők már nagyobbak. Párom dolgozik, így minden az én nyakamba szakad, főzés, mosás, takarítás emellett persze figyeljem, hogy mit csinál a gyerek. Még egy évet kell neki oviba járnia, lenne egy "bentlakásos" ovi kifejezetten ilyen gyerekeknek ahol csak hétvégén jöhetne haza a kisfiú. Felvetettem ezt a témát a páromnak, de ő hallani sem akar róla.

Egyre többet veszekszünk, én ideges vagyok, ordibálok a gyerekre az apja meg énrám amiért bántom a gyereket.

Sajnos segíteni senki nem tud, mivel a gyerek senkivel sem marad el csak velünk. Hat éve csak a boltig jutok el, kikapcsolódni nem tudok.

Mit tehetnék?


2014. aug. 4. 10:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Apuka nem latja/tudja, hogy mi megy napkozben. Probalhatnal egy gondozot, idovel megszokna a kisfiu. Nem fogad el senkit, mert csak te hozzad van szokva, teged lat. Elso heten Te is ott lehetnel a gondozoval, mondjuk jatszoterre menni, stb. Ezt igy nem birod sokaig csinalni. Egeszsegedre, hazassagodra, a tobbi gyerekek rovasara fog menni. Igenis, apukanak bele kell egyezni, hogy legalabb megprobalni a bentlakasos ovit. Apuka otthon maradhat ket het szabira a kisfiuval, hogy lassa, hogyan is tortennek a napok.
2014. aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%
Váltsátok egymást a pároddal: most ő legyen otthon pár évet, míg te dolgozol.
2014. aug. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Minden tiszteletem a tiéd, óriási teher van a válladon. Biztos vagyok benne, hogy nagyon szereted a kisfiad, de van egy pont, ahol az ember már nem bírja tovább és mérlegre kell tenni, hogy tönkremegy és akkor a család többi tagjával sem tud foglalkozni, vagy bevállalja a majdnem bevállalhatatlant.

A férjed számomra elég önzőnek tűnik. Ha nem akarja a kicsit bentlakásos oviba adni, akkor fogadjon melléd segítséget, vagy maradjon ő otthon vele hosszabb ideig, hogy kipróbálja azt a hatalmas lelki és fizikai megterhelést, ami ezzel jár.


Próbáld meggyőzni, hogy nem bírod tovább, rámegy a kapcsolatotok.

Az is érv lehet, hogy a bentlakásos oviban talán többet tudnának foglalkozni vele és szakemberek segítségére lenne bízva. Neked ott van a kicsi mellette az ezer másféle munkád.

Talán emellett el tudnál menni dolgozni is, ami változatosság az eddigi életedhez képest.

2014. aug. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
98%
Miért ne látná, elso? Nyilván nem 7/24ben dolgozik. Egyszeruen az a fajta, aki ugy gondolja, hogy " ha mindenki bele döglik is az en gyerekem". Sokan vannak igy....
2014. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon nehez tanacsolni barmit is, mivel elkepzelni sem tudjuk,mit elhetsz at nap, mint nap.

Megertelek, amiert kikeszulsz, foleg, mivel tobb gyerek is van, es a takaritas is rad marad. Egyszerubb lenne nyilvan lepasszolni a gyereket,de gondolj bele, ez meddig mukodhet? Bentlakasos ovi, majd suli es utanna? Gondozointezet? A gyerekednek fogod tudni nevezni? Ismerni fogod ot? Es o teged/titeket?

Azt javaslom, vagy a hazimunkara, vagy a gyerek melle fogadj takaritot vagy apolot. Akkor egyutt vagytok, de megsem lesz minden a te dolgod.

2014. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nagyon nehéz lehet most neked.

Nem lehetne, hogy te menj vissza dolgozni, és a férjed legyen otthon a gyerekekkel? Lehet, akkor ő is jobban belátná,mennyire lesziv téged a beteg kisfiatokról való gondoskodás. Vagy esetleg te is és ő is félállásban dolgoznátok? Szerintem neked ez sokat segitene, hogy elszakadsz kicsit otthonról, találkozol más emberekkel is..

A másik, hogy ha a kisfiad csak veletek van el, akkor kérj meg valakit, hogy a házimunkában segitsen legalább...

próbáld meg észérvekkel elmagyarázni a férjednek, hogy szreinted a bentlakásos ovi miért jó választás, pont azt, amit nekünk is irtál, hogy csak ideges vagy, máson vezeted le a feszültséget. LEgalább megpróbálhatnátok, és ha nem megy, akkor kiveszitek, és újra otthon lesz veled. Szerintem te is kiegyensúlyozottabb lennél, ha egy kicsit fellélegezhetnél, és ez pozitivan hatna a család minden egyes tagjára. Szerintem a férjed az egészből azt szűri le, hogy a bentlakásos ovi egyenlő azzal, hogy lepasszolod a gyereket, mert nincs kedved nevelni. Ezen a hozzáállásán kéne változtatni.

2014. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
53%
Apuka nem fog otthon maradni a gyerekkel, ez egyértelmű, ahogy az is, hogy bentlakásos intézmény se jöhet szóba. Tehat a lehetőségek: csinálod, ahogy eddig is, vagy elválsz es -ha megkapod a gyerekek felugyeleti jogát- intézetbe adod a gyereket. Durván hangzik, de ezeken kívül mas lehetőség nincs,
2014. aug. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy iszonyatosan sokba kerülne fogadni mellé valakit mivel elég sok baj van vele. Másrészt már azt is megkaptam a férjemtől, hogy azért vagyok itthon, hogy neveljem a gyereket.
2014. aug. 4. 10:54
 9/29 anonim ***** válasza:
7%
Nos, nem azert? Ebben nyilván igaza van. Gondolom gyesen vagy vele.m
2014. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
6%
Hiaba pontoztatok nullára. Nyilván gyesen van a gyerekkel, az pedig pont azert van, hogy otthon tudja nevelni, gondozni a gyereket.
2014. aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!