Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 évesen lassan családot...

21 évesen lassan családot alapítani. Vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves vagyok és lassan lesz az esküvőm. Külföldön élünk a párommal, a családja mellett. Eleinte kicsit féltem a költözéstől (főleg anyukám), de sikerült legyűrnöm az érzést, hogy új helyen élek. Lassan a gyerekvállalás is szóba kerülget, azonban kicsit izgulok az anyaságtól. A páromnak mondtam, hogy esküvő után szeretnék én gyereket. Fejet hajtott a kívánságom előtt. Ti hogy kezeltétek, vagy kezelnétek ezt a helyzetet ilyen korban? Féltetek, hogy egy piciny baba ott lesz a szívetek alatt, és alig tudtok még valamit az anyaságról?

Köszönöm :)



2014. jún. 16. 21:03
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
61%
Ha stabil életed van minden tekintetben (ahogy olvastam neked ez adott) szerintem jöhetne a baba:)
2014. jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem leszel anya, addig mindig új lesz az anyaság. A helyedben amiatt izgulnék, hogy majd öt-hat év múlva tele lesz a tököm azzal, hogy én viszem az egész családot, velem viszont senki sem foglalkozik. Ilyen fiatalon, ilyen tapasztalatlanul könnyű megtörni, kiégni. Nem tudom rá azt mondani, hogy nem korai. De hát a te dolgod.
2014. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
szerintem 21 évesen kissé korai
2014. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Jaj azt elfelejtettem hozzátenni, hogy katona a párom és elhivatottan győzködött arról, hogy ő neki az ideál ha kis háziasszony lennék. Természetesen keresnék apróbb munkát, de ígyis, milyen véleményen vagytok? :))
2014. jún. 16. 21:15
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem ez a felfogás távol áll és nem vállalnám ezt az életet. De ha te úgy érzed erős a kapcsolatotok és erre az életre vágysz akkor vágj bele.
2014. jún. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Én 22 éves vagyok,de egyszerűen a gondolatától is rettegek,de nem is akarok még.Nem hogy megfelelő párom nincsen a családalapításhoz.De szakmám sincs.Érettségim van és kisebb,időszakos munkák mellett nem tudok tanfolyamra gyűjteni.Én család előtt karriert szeretnék.Házi asszony sosem leszek.Addig maradok a gyerekkel amíg szükséges utána dolgozok.

Szeretnék családot,de vhogy a karrier most még nekem fontosabb!

Ez persze csak egy vélemény.

Nekem korai lenne most a családalapítás még ha a párom és anyagi hátterem is lenne a dologhoz,várnék vele.Inkább tanulnék,dolgoznák,buliznék,kiélném magam.Ha ott a gyerek akkor eléggé le leszel kötve.

2014. jún. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

Katona, szóval tényleg sokat lesz távol, és te meg egyedül maradsz a gyerekkel. Hány és hány nőt hallani panaszkodni arról, hogy a férjük havonta jár haza, hogy nincs kihez beszélniük, hogy nincs, aki megérintse őket. Bele kellene gondolnod ebbe. Bírnád-e a hiányát függetlenül attól, hogy jól keres? El bírod-e viselni, hogy a gyereket esetleg minden találkozás alkalmával újra be kell mutatni az apjának? Merthogy nyilván mennie kell majd missziókra.


Szóval a helyzetedben az tűnik nekem a legkevésbé rémisztőnek, hogy egy olyan valami van a hasadban, ami "nem te" vagy...

2014. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

#7 Sógorom is katona és minden nap otthon alszik.


Kérdező, ezt neked kell tudni. Minden embernek más a természete, az igénye. Ha te úgy érzed menni fog, akkor menni is fog.

2014. jún. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ritkán szoktam magamat gyűrni a negatív gondolatokkal, igen benne volt már ez hogy most nem lesz itthon... mégis hogyan állhatnék hozzá?
2014. jún. 16. 21:34
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

Sokat használod a "lassan" szót. Miért félsz ennyirre az öregedéstől? Ki nyomatja neked folyton azt, hogy "már ezt vagy azt kéne" csinálnod (szerinte)?


Szerintem ebben a korban nagyon korai a házasság és a gyerek is, de ezt te tudod, Minden ember más. Van, aki 22 évesen pontosan tudja, hogy mit akar, van, aki csak később érik. Sok boldogságot! :)

2014. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!