Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 évesen lassan családot...

21 évesen lassan családot alapítani. Vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves vagyok és lassan lesz az esküvőm. Külföldön élünk a párommal, a családja mellett. Eleinte kicsit féltem a költözéstől (főleg anyukám), de sikerült legyűrnöm az érzést, hogy új helyen élek. Lassan a gyerekvállalás is szóba kerülget, azonban kicsit izgulok az anyaságtól. A páromnak mondtam, hogy esküvő után szeretnék én gyereket. Fejet hajtott a kívánságom előtt. Ti hogy kezeltétek, vagy kezelnétek ezt a helyzetet ilyen korban? Féltetek, hogy egy piciny baba ott lesz a szívetek alatt, és alig tudtok még valamit az anyaságról?

Köszönöm :)



2014. jún. 16. 21:03
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Hogyha valaki katona már mindjárt erre kell gondolni? Olyan részleget választott a katonaságnál, ahol mindennap hazajön... nem minden amerika. Igen bennem van a félsz, de valahogy el kell kezdeni.
2014. jún. 22. 18:27
 22/23 anonim ***** válasza:

Akkor függni valakitől egy idegen országban ,aki minden nap hazaön,0 munkatapasztalattal,0 pénzzel és egy csecsemővel mindezt 21 évesen.


Igen bármikor tönkremehet egy kapcsolat itthon is,és bármikor lehet munkanélküli az ember,de ha 21 éves vagy könyörgöm épp csak leesett a tojáshéj a fenekedről /nem sértés/ ,fiatal vagy,miért nem tanulsz,dolgozol ,aztán ha éltél egy kicsit ,és biztos a házasság 2 év múlva is,szülsz egy gyereket? Ha te elhatároztad magad,hogy ezt fogod tenni ,úgysem tud senki lebeszélni . Egy a biztos,abból,hogy valaki 21 évesen még vár egy kicsit ezzel még nagy baj nem történt. Az ellenkezőe meg lassan mindennapos,2-3 éves gyerekek csonka családban,az anyjuk meg ide írogat,hogy mit tegyen ha nem veszik fel sehová dolgozni,mit tegyen ha nem tudja fizetni a bölcsödét,bébiszittert,nem tud hová menni a gyerekkel,nincs aki elhozza az óvodából stb


Nem egy nagy rózsaszin habos vattacukorfelhő az élet ,és egy gyerek nem játék ,nem ártana a "felelős családtervezés" fogalmát komolyabban venni.

Értem én,ha nincsenek úgy sem anyagi gondok ha te nem dolgozol,de ilyen fiatalon nagyon kockázatos 0 egzisztenciával ennyire kiszolgáltatott helyzetbe hozni magad,még ha ezt most nem is érted és elképzelhetetlennek tartod,hogy akármi keresztbehúzza a számításaidat.

2014. jún. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy Rögtön szülnék házasság után. (a kiírásom alatt azt értem, hogy nem házasság előtt) Páromat noszogattam, hogy várjunk egy kicsit vele mert muszáj lesz megszokni egymást, meg nekem az új helyet. Nem szeretném elhalasztani az egyetemet, ha úgy alakul. (ugye sosincs késő szokták mondani) Igen, kicsit még félek, hogy vajon milyen anya lehetnék. Csak véleményekre voltam kíváncsi... :)
2014. jún. 22. 19:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!