Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon kiszúrnék a lányommal,...

Nagyon kiszúrnék a lányommal, ha ezt a nevet kapná?

Figyelt kérdés

Elma.

Nekem nagyon tetszik, szerintem szép a hangzása, különleges is, és illik a vezetéknévhez.

Csak kicsit bizonytalan vagyok, nem szeretném, hs cikiznék miatta.

Ti mit gondoltok, mennyire vállalható?



2014. júl. 31. 13:23
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem rossz, aranyos a hangzása. Nem mondom, hogy hívnám így lányomat, de nem vészes, mivel abszolút nem hangzásidegen, mint egy csomó, amúgy rendkívül divatos társa, amiktől engem a hideg is kiráz.


Hogy mennyire szúrsz ki vele, mennyire fogják cikizni, az megjósolhatatlan, és baromira nem azon múlik, hogy mennyire ritka az adott név. A feleségem Zita, ami egy teljesen átlagos, megszokott keresztnév, óvodában, általánosban mégis egyfolytában parazitázták; de volt p1Csanád gúnynevű ismerős is. Nekem a keresztnevem nem volt támadható, ellenben helyette volt vezetéknevem :D.


Szóval ezen az alapon éppen baromi mindegy, hogy milyen nevet választasz, a gyerekek ha cikizni akarják, akkor cikizik a nevével - vagy éppen mással. Az Elma név bármennyire is nem szokványos, azért mégsem tartom kifejezett provokációnak, és egyúttal azért nem is kapnám fel a fejem kiakadva, mint egy csomó társára.


Manapság már az Olümposz meg a komplett görög mitológia teljes névarzenálja minden további nélkül anyakönyveztethető (nemrég komolyan találkoztam egy Afrodité nevű kislánnyal), ahogyan rendkívül divatosak a latin és angolszász nyelvekből erőltetetten honosított változatok is (Cintia, Goldina, Kitti); na ezektől megyek én a falnak, és mondom azt, hogy tán a gyerekre is illene gondolni a névválasztás során. Az Elma szerintem baromi messze van ettől.

2014. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
49%
Hát, ha nekem adták volna, nagyon nem szeretném, bár amilyen neveket mostanában szokás a gyereknek választani, valószínűleg nem tűnne ki a többi közül....
2014. júl. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
57%

Én szerintem az átlagnál toleránsabb vagyok a nevekkel kapcsolatban, úgyhogy én nem tudnám azt kijelenteni, hogy kiszúrnál a gyerekeddel ezzel a névvel.

De ha bizonytalan vagy, akkor mit szólnál mondjuk az Emmához, vagy az Ellához? :)

2014. júl. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
35%

Még mindig meg tudok lepődni mi mindent nem engednek anyakönyveztetni itthon.

ajni se kicsi lánynak, se felnőtt nőnek, se hölgynek nem tudom jól hangzó névként elképzelni. :(

2014. júl. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
57%
Szép név, teljesen komoly, kellemes hangzása van. Egyáltalán nem fura számomra, pedig én sem ismerek senkit, akit így hívnak. Nem értem igazából, hogyan lehetne ez a név kiszúrás, és a kiakadást sem. Simán adnám, mondjuk engem nem érdekel mások véleménye ilyen kérdésekben...
2014. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
45%
Akinek nem tetszik az le lesz pontozva? Csak kérdem, ennek függvényében válaszolnék.
2014. júl. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
67%
Nekem tetszik ez a név, szerintem nem szúrnál ki vele.:) Én a helyedben ezt adnám: Elma Eliza
2014. júl. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
45%
Njjjjjjjja, mostmár mindenki le van pontozva. ;)
2014. júl. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
60%
Neves kérdéseknél ezen ne csodálkozz, általában mindenki 50%-on áll a végére. :DD Ha fontos lenne a %, egyáltalán nem írnék véleményt ezekhez.
2014. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem poénból mutatkozz be pár embernek ezen a néven, és figyeld a reakciót. Ha jó érzés, és kellemesen csalódsz, akkor mehet, de ha nem, akkor érdemes elgondolkodni.
2014. júl. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!