Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek költözek el itthonr...

Mit tegyek költözek el itthonról vagy menjek még tovább tanulni?

Figyelt kérdés
először is van egy pék-cukrász szakmám,most végeztem egy élelmiszer érettségim és tervbe volt véve hogy ha indul pék-cukrász technikusi akor még azt megcsinálom. De közbe találtam egy nagyon jó munkahelyet Budapesten (protekcióval vettek fel) havi 130 ezer plusz étkezési utalvány (20 ezer) Most vagyok 22 éves ha még a technikusit leteszem már 24 leszek és sehol nem fogok tartani. Nem tudom hogy közöljem ezt anyámal :/ nem a legjobb a visszonyunk :S 2 éve már eljöttem itthonról egy nagy vitta közepette :S Tudom 22 évesen ne anyám mondja meg nekem mit tegyek :/

2014. júl. 25. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el, vállald a munkát. Ha annyira tanulni szeretnél, munka mellett is megteheted, igaz sokkal nehezebb,d e ez nem akadályozó tényező.
2014. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben mindenképp elköltöznék,és munka mellett pedig tanulnék:)
2014. júl. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
annyira gondolkodtam az elköltözésen hogy a munka mellett is tanulhatok ez eszembe se jutott :) köszönöm :) azt nem is írtam hogy albiba mennék,barátomal és az ő egyik rokonjával :) Vidéken lakom Budapest elég nagy változás lenne nekem :/ Ezt hogy közöljem anyámal? :/
2014. júl. 25. 20:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért ezt gondold át. 150 ezer tök jó, de előbbre nem jutsz vele. Budapesten ha normálisan akarsz élni, mind elmegy, vagy majdnem mind. Ha mellette tanulsz is, akkor jó lehet, bár ahhoz nagyon nagy elszántság kell.

Anyukáddal egyszerűen, tényszerűen közöld. Az a legegyszerűbb :)

2014. júl. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ezért megyek albiba 2 emberel is hogy maradjon pénzem :) köszönöm :)
2014. júl. 26. 08:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 18 évesen suli miatt költöztem Pestre. Ha szobát bérelsz, akkor 35-40 ezerből meg lehet oldani a lakhatást (bérleti díj+rezsi), ha nem a budai hegyekbe akarsz költözni :) Suli mellett lehet dolgozni. Én is egyetem mellett dolgoztam, mint sokan mások. 150-ből társbérletben Pesten is simán meg lehet élni, és még félre tenni is tudsz (persze, ha bulizásról és féktelen pénzszórásról van szó, akkor nem :) )

Előbb utóbb úgy is el fogsz otthonról költözni, mert ha már feleséged és gyereked lesz, akkor nem anyukáddal akarsz élni. A kérdés:mikor? Válasz: most, mert kaptál egy jó lehetőséget!

2014. júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! lány vagyok :D a lényeget értem :) közbe utánanéztem és mikor legutoljára indították a technikusit (kb. 5 éve) akor 2 éves volt most meg 3 év :S kizárt dolog hogy én még lehúzak ott abba az iskolába :/ És igen most kaptam remek áláslehetőséget és most kell élnem vele :)
2014. júl. 27. 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!