Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hogy vitessem...

Mit csináljak? Hogy vitessem el itthonról örökre?

Figyelt kérdés

Helló !


Egy olyan problémával fordulok hozzátok, amire már nagyon régóta kellene egy végleges, életbevágó megoldás. A nagymamámról van szó (Isten bocsánatát kérem, hogy leírtam ezt a szót). Egy alkoholista, pszichés beteg. És a betegségét nem kezelik. Nem azért, mert nem hoztuk ezt egyetlen orvos tudomására sem, hanem mert kijátszotta őket. Amikor ez történt, én még nagyon kicsi voltam, anyutól tudom ezt az információt. Egyébként lehet nem tudnám, nem is élnék, mert leszúrta volna a saját lányát egy alkohol és pszichózis mámorban, ha apám nem lép közbe (aki ugyancsak alkoholista). Lehetséges, hogy igazságtalanul dobtam el a pszichózis szót, mert egyáltalán nem biztos, hogy skizofrén, de valami óriási baj tuti van a fejében.

A tünetek (ha iszik):

- magában mond trágár szavakat, pl. k.anyád, gané, szemét

- csapkod, jó hangosan mindent

- nem ért a jó szóból, se a rosszból, de még a pofonokból sem

- a szemében rémisztő üresség és valamiféle gyermeki csodálkozás ül (bevallom, ettől a tekintettől félek 20 éves fiú létemre, mert itt érzem, hogy tényleg komoly van, és lesz is, ha nem tudjuk lecsillapítani)

- hörög, károg, de ebben valami végtelen gonoszság lappang, ahogy anyu mondta, mintha valami gonosz lakozna benne, és ettől úgyszintén rettegek

- fújtat, nehezen veszi a levegőt, dührohama van

- anyu után leskelődik

Ha józan, akkor az utolsó két pont nem áll fent, de nagyon ritkán vannak józan állapotai. A trágár szavak mantrázását abbahagyja, ha észreveszi valaki, amint káromkodik. Valamint hamarabb megnyugszik. Ha valaki rászól, mikor részeg, hogy nyugodjon meg, így tesz: "Én ? Én ?, ÉN ??; Én viselkedjek ?" Vagy nem tudja mit csinál, vagy tudja, csak úgy akarja beállítani a dolgokat, hogy ő emberi módon viselkedik, és a másik állat módjára. Történeteket nem akarok elmesélni, miket csinált, elég súlyos volt az a gyilkossági szándék. És mégis vele élünk, mert máshol nem tudunk. A hozzá intézett szavam nagy néha egy "csá". Amúgy nem szólok hozzá. Kivétel, mikor őrjöng. És akkor én is majdnem azon a szinten vagyok. Nem lehet bírni. Nem tudok elmenni albérletbe, nem tudnék kivel, miből, és ha tudnék, akkor se tenném, mert nem akarom itt hagyni anyát meg az öcsémet. Ő fog elmenni. Nem tudom még hogyan, ezért remélem, tudtok segítséget adni. Ha kell, elráncigálom ide az orvost és kényszerítem, hogy nyilvánítsa elmebeteggé és zárassa be. Gyűlölöm, és egy csepp sajnálatot sem fogok érezni, mikor eltűnik innen.


2014. júl. 23. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Amíg nem tesz másban kárt, addig nem fogod tudni elvitetni otthonról.
2014. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

van olyan idősotthon, ahol kifejezetten pszichés betegek laknak, de hogy ehhez kell-e a beleegyezése azt nem tudom.


itt tudnak segíteni, habár ez budapesti cím, meg kell keresni azt a helyet ami hozzátok tartozik.


[link]

2014. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tipikus esete annak, amikor kizáró gondnokság alá kell helyeztetni valakit. Ezt szakorvosi vélemény alapján lehet megindítani, hosszú hónapokig tartó jogi és orvosi procedúra.
2014. júl. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Először is keress egy alkoholistákkal foglalkozó orvost. Ha ő beszámíthatatlannak nyilvánítja, akkor azonnal kiad egy végzést a te/anyukád - valószínűleg a te - engedélyeddel. Akkor elszállítják egy intézetbe, ahol alkohol miatti elmebetegekkel foglalkoznak, megpróbálják kigyógyítani belőle őket. Ha épelméjűnek mondja - ami a leírtak alapján elég valószinűtlen - akkor a következő teendőd egy jó, türelmes, erre szakosodott pszichológust keresni, ugyanis ahogy mondtad, ez valóban a pszichén alapul.

Egyébként pedig próbáld megnyugtatni magadat, anyukádat és az öcsédet is, valamint próbáld ignorálni a mamádat. Sajnos az a baj, ha ezek nem válnak be, a mamád pedig nem hajlandó idősotthonba menni, akkor nem nagyon maradt semmi. Nagyon sajnálom a helyzeteteket, és kitartást nektek!!

2014. júl. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kié az ingatlan? Terhelt-e haszonélvezettel?
2014. júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"de még a pofonokból sem"

Hát ez nem semmi, szóval ti veritek a beteg nagymamát? :D

2014. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a privátot is.

Az övé és a férjéé a ház, de nem arra játszunk. Éreztem, hogy valaki fog ilyet is feltételezni. Meg olyat is, hogy szinte félholtra verjük. Van annyi esze itt mindenkinek, hogy inkább tényleg ignorálja, mintsem hogy úgy üsse meg, hogy ő kerüljön bajba. De kiprovokálja az emberből..

Anya említett olyat, hogy tanúk is kellenének a vizsgálathoz, de a szomszédokban kételkedem, holott tudják, mi a pálya itthon, főleg úgy, hogy minden kihallatszik a házból. Egy hangfelvétellel mit érnék ?

2014. júl. 24. 16:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Szóval jól értem, hogy a nagyidé és a férjéé a ház, de te szeretnéd kitúrni a saját házából, mert nem tetszik neked a viselkedése?
2014. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tökéletesen érted, az okait pedig fentebb újból elolvashatod, mert szerintem te tévesen gondolkodsz errõl a történetrõl.
2014. júl. 25. 03:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!