Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a ferje szokott otthon...

Kinek a ferje szokott otthon segiteni?

Figyelt kérdés
ugy ertelmezem hogy takaritani,fozni meg ilyenek!

2014. júl. 25. 08:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
59%
Na akkor irok en is, nalunk a haztartasba nem segit. Semmit. Ez nem volt igy, mindent kozosen csinaltunk, de amiota itthon vagyok a masfel evessel, azota onalloan nem kezd semmihez. Szoktam mondani, hogy vigye ki a szemetet, illetve levagja a fuvet kb 2-3 hetente, de ennyi...
2014. júl. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%

Mindenben segít a férjem, talán a vasalást és a WC-pucolást leszámítva, de utóbbira bevethető azért, ha én valamiért nem érek rá vagy beteg vagyok :)

Most csak ő dolgozik, de még a mosogatásba így is beszáll munka után, kikapcsolja elvileg (szellemileg megerőltető munkája van).

Szeptembertől viszont mindketten újra tanulunk, plusz én is dolgozni fogok végre, akkor a bevált rendszerünk lesz újra: én főzök, ő mosogat, a szobánkat csak ő takarítja, enyém a fürdő/konyha, és kb. ennyi az "említésre méltó" házimunka, a mosás ugye nem egy nagy dolog, és vasalni sem gyakran szoktunk.

2014. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nekem szokott lelkifurdalásom lenni, amiért ennyi mindent megcsinál, ilyenkor ő ki szokott nevetni, hogy hát jobb lenne, ha mindent rám hagyna, ő meg feküdne a tv előtt?

(igen, én olyan családban nőttem fel, ahol a nők dolga a háztartás - 12 éves voltam, amikor apám kijelentette, hogy ő többet 2 nő mellett nem fog porszívózni)

Egyébként a takarítást együtt csináljuk, portörlés közösen, ő egyik szoba, én másik, ő porszívózik, én felmosok. Bevásárolni együtt járunk, semmit nem enged cipelni, csak max. egy kiló krumplit.

Főzni én szoktam, de ő is tud. Mosogatást fele-fele arányban végezzük.

Mosni-vasalni is én szoktam.

Egyébként ha bármire kérem, szó nélkül megcsinálja.

2014. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az enyém mindent megcsinál, sőt főzni általában ő szokott. Mivel 18 éves kora óta egyedül él, így neki természetes, hogy mos, főz, takarít.
2014. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Az én férjem semmilyen háztartási munkát nem végez. Mindent én csinálok, viszont ő megteremti a feltételeket, hogy hetente egy munkanap itthon tudok maradni, és a java részt akkor csinálom meg. Egyébként meg mindent megcsinál a kertben és minden egyéb munkát, és nekem is bármit megtesz kivéve a háztartási munkát :) Nekem ezzel semmi problémám nincs. Ennyit simán megérdemel.
2014. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ahogy itt páran írták korábban: én "anyutól hoztam el" az embert, volt is ebből némi feszültség :)

Amikor összeköltöztünk, neki nagyon természetes volt, hogy mindent a feneke alá tett az édesanyja, gondolta: én is így teszem majd. Tévedett.

Kitartással és türelemmel (meg időnként morgással, minek tagadjam) 2 év alatt elértünk oda, hogy már magától is észreveszi, ha valami teendő van. Nem kérem tőle hogy vasaljon, nem kell főznie - ezeket tényleg utálja. Viszont nekem sem kell hűtőt leolvasztanom és kimosnom, mert én meg attól vagyok rosszul, ő megcsinálja. A többi házimunkán megosztozunk :)

2014. júl. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Na nekem nem segít semmit. Ő pont az aki bedöglik a tv elé egy sörrel a kezében amíg én próbálom a vacsorát megfőzni a gyerekeket szétválasztani miközben ölik egymsát, a szennyest kimosni az edényt elmosni és még a kutyát is elvittem sétálni. Most munkát keresek és ha meg tudok állni a saját lábamon elválok. Mert ez így olyan mintha három gyerekem lenne. Már beleuntam. Csak az udvari munkákat csinálja meg azt is csak nagy noszogatásra. Füvet kb 4-6 hetente vágja mikor már mondom hogy jóóóó nagyranőtttt neeeemmm????
2014. júl. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Amíg ugyanannyit dolgoztunk, elég jól működött a kb. fele-fele arány. Kivéve a takarításnál, ami szerinte már tiszta, az szerintem még takarítandó, és nyilván én csináltam meg. De ennyi belefér.

Most én már kevesebbet dolgozom, így több házimunkát csinálok, most már ő tényleg inkább csak besegít.

Viszont tervben van jónéhány hasznos időspóroló háztartási gép beszerzése. Első a mosogatógép, utána robotporszívó, és talán majd robotfelmosó is. Anyukája használt ilyet, azt mondja, nagyon jó. Ha ezek megvannak, akkor már nem sok munka marad, a nagybevásárlásnál rá akarunk állni a futáros megfejtésre (600 Ft-os kiszállítási díj mellett nem éri meg bkv jegyre költeni :D), és akkor már tulajdonképpen csak két időrabló tevékenység maradt, a főzés és a vasalás. De remélem, a robotvasalót is hamarosan feltalálják :D

2014. júl. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!