Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 20 éves...

Szerintetek egy 20 éves lánynak mit kell segíteni otthon?

Figyelt kérdés
2012. jún. 17. 08:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Mindent. Mosni, főzni, takarítani, vasalni.
2012. jún. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
63%
Amit a szülei hagynak neki megtenni. Az én anyám nem engedett semmit.
2012. jún. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%
Semmit nem KELL. Amit megbeszéltek. Én pl. sosem vasaltam otthon, a saját ruháimat se, takarítást sem csináltam (wc, kádpucolás, felmosás, ilyeneket nem), csak porszívztam és mosogattam, meg magam után elpakoltam.
2012. jún. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%
Ja, főzni se főztem soha.
2012. jún. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

20 évesen, amíg el nem költöztem otthonról, gyakorlatilag én voltam az ingyencseléd. 5 emberre főztem, mostam, takarítottam, pakoltam, bevásároltam.

Szerintem az az ideális, ha a család összefog, tehát nincs az, hogy az egyik semmit sem csinál, amíg más megszakad. Mindenki tartsa rendben a saját holmiját, szobáját, a közös helyiségeket pedig meg kell beszélni ki takarítja. A főzést is fel lehet osztani, hogy ki mikor csinálja.

2012. jún. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%

Amire megkérnek. Ha nem szoktak, mondván hadd pihenjél, utána meg zsörtölődnek, hogy semmit se csinálsz, akkor nem megkérdezni kell, hogy mit segíthetsz, hanem odamész és átveszed tőlük. (pl. mosogatás, vasalás, gyomlálás, fűnyírás, ami épp van) Egy 20 éves felnőtt embernek meg kéne tudni csinálni.

Az egyedüli dolog, amit nem csinálok itthon az a főzés. Viszont az előkészítésben szoktam.

2012. jún. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ, hogy osztják be a családtagok a házimunkát. Az a normális, ha mindenkinek megvan a feladata, amit korához és erejéhez mérten tud végezni. Egy szüleivel lakó 20 éves felnőtt lány, aki erős és egészséges, elég sok mindent tud csinálni(legalábbis a kérdés ezt sejteti, hogy szülőkkel lakóról van szó).
2012. jún. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Igen még itthon lakom a szüleimmel. Majdnem mindent meg szoktam csinálni: sepregetek, mosogatok, néha főzök, fürdőt takarítok, kiviszem a szemetet, ablakot pucolok. Vasalni nem szoktam mert azt nem tudok. De ezeket minden nap meg kell csinálni? Mert szüleim szerint igen.
2012. jún. 17. 09:35
 9/27 anonim ***** válasza:
94%
Nem segíteni kell, hanem kivenni a részét a munkából. Elvileg mindent, meg kellene látnia, hogy teli a szemét, leviszi, megbeszélni anyukával, hogy most ki főz, ki mos, ki takarít. Mondjuk én 20 évesen már nem laktam otthon, de mosogatást csináltam leggyakrabban, néha viráglocsolást, porszívózást.
2012. jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Én mindenben segítettem, magamtól.

Mostam, főztem, takarítottam, bevásároltam, vasaltam, varrtam is, ha kellett.

Nem tudtam volna elnézni, hogy anyunak kelljen mindent megcsinálnia munka után.

2012. jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!