Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 20 éves...

Szerintetek egy 20 éves lánynak mit kell segíteni otthon?

Figyelt kérdés
2012. jún. 17. 08:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
51%

Elképzelem, hogy tisztaságmániás szülő vagyok, aki azt mondja a lányának: Lányom, a hétvégédet azzal KELL töltened, hogy négykézláb mászva fogkefével felsúrolod az egész lakást! Minden nap el KELL mosogatnod, fel KELL mosnod, és naponta 2x ki KELL súrolnod a WC-t.

Elképzelem, hogy megkérdezem itt, hogy jól csinálom-e, jó szülő vagyok-e.

Kapnám a válaszokat, hogy beteg vagyok, nem vagyok normális.

Sorban leírnák az emberek, hogy ez még normális, ez már nem. Ezt bizony meg KELL tennie, de azt már nem.

X szerint elég ha segít elmosogatni.

Y szerint mosogasson, törölgessen és takarítsa ki a WC-t.

Z szerint hagyjam békén, intézzem el én magam.

Én pedig tartom az álláspontom, hogy igenis robotoljon.

Ki téved? Kinek van igaza?

Nincs olyan, hogy KELL!

Olyan van, hogy megpróbálom megtanítani a lányomat arra, amire szüksége lehet az életben. Nem erőszakolom rá, nem mondom, hogy KELL! Semmit sem kell. Csak LEHET.

2012. jún. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
46%

Addig KELL(ene) megtanítani a dolgokra, amíg LEHET(őség) van rá!

Amikor már tudja, attól kezdve kinek, mikor, mit kell, és mit nem kell, azt az élet majd kialakítja.

Csak egy vélemény a sok közül.

2012. jún. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
51%
Mivel az élet alakítja, azért nem kell. Csak lehet. Szerintem. :)
2012. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
66%

Szinte semmit nem szoktam,anyukám vezeti a háztartást.

Mosni szoktam,általában a saját ruháimat,illetve a wc-t szoktam még letakarítani.Legtöbbször főzni szoktam,illetve főzésbe besegíteni.De mindegyiket alkalomszerűen.Nem kérnek meg rá,magamtól szoktam.

2012. jún. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
74%

20 évesen már nem anyukámmal laktam, de kb 16 éves koromtól én sikáltam a lakást. önszántamból. láttam, hogy anyum azért gebed néha napi 12 órákat, hogy nekem legyen pénzem az angolórára, sportra, nyelvvizsgára, ruhára, ételre.

láttam, hogy mikor hazajön az egyetlen vágya, hogy kajáljon, feltegye a lábát a fotelba, és kicsit pihenhessen.


soha nem nehezményeztem, hogy én mosogatok, pucolom a fürdőt, porszívózok, rendet teszek a lakásban.

igaz, ő főzött, én még nem voltam nagy mogul, de mikor elköltöztem, akkor folyton hordta a kaját, amit néha nem ettem meg. mondtam neki, hogy inkább ne csinálja, majd kotyvasztok valamit :) felcsaptam a netet, receptoldalakat bújtam, és mostanra kb 10-15 kaját meg tudok csinálni. de végülis bármit, ha van hozzávaló, és le van írva, hogy hogy kell. :)


szóval egy 20 éves lánynak illik segíteni, sőt, ha úgy alakul, akkor mindent megcsinálni. pláne ha még nem dolgozik, hanem csak tanul. ha elköltözik, akkor sem fogja más megcsinálni helyette.

2012. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Miért lettek lepontozva azok a válaszok, ahol nem cselédként kezelik a gyereket?
2012. jún. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Utolsó,énsem értem!Anyukámnak nincs munkája,egés znap itthon van,ráér.Nekem egyetem,meg diákmunka.Miért baj ha csak keveset segítek be?!
2012. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!