Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 20 éves...

Szerintetek egy 20 éves lánynak mit kell segíteni otthon?

Figyelt kérdés
2012. jún. 17. 08:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
56%
mit kell mindennap, ne viccelj. Mosogatni, esetleg, de takarítani heti 2* untig elég, kétnaponta főzni, és nem egyedül kellene csinálnod mindent.
2012. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%

10-es vagyok

Na, hát minden nap azért nem kell nagytakarítást rendezni, és halálra dolgozni magad, az baromság. Azt kell elvégezni, ami adja magát (ha sok a mosatlan, kimosok, de heccből nem állok neki ablakot pucolni).

2012. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
76%

Azért kíváncsi vagyok, h az aki azt mondja, h "vedd ki a kezéből a munkát" v sagíts, ahogy tudsz, azoknak milyen szüleik vannak? Az én anyám szó szerint tajtékzott, ha csak el is akartam mosogatni. Mondván én semmire nem vagyok képes, h rendesen csináljam. Szünetekben, ha nem volt otthon és megszerveztem magamnak a takarítást, mert ő nem takarított és minden mocsok volt, akkor hazajőve mindig lecseszett, hiába volt minden tiszta és az élére állítva. Volt olyan, h kidobtam dolgokat, mint pl több éve lejárt tisztítószerek, kaják, több éves reklámújságok és képes volt kivenni őket a kukából. Én egy idő után mindig feladtam, h bármit is csináljak.

Volt olyan, h két hétig nem voltam otthon, gyakorlat miatt, mire hazaértem éreztem, h valami bűzlik. Mikor el akartam kezdeni takarítani, akkor ordított, h ő most pihen, ne csináljak felfordulást. Alig vártam, h elmenjen. Undorító volt, hiszen egy megrepedt tojás okozta a bűzt, amit anyám a konyhaszekrényben tárolt. Azt sem vette észre, h kukacok vannak benne, meg kislegyek repülik körül. Majdnem behánytam.

2012. jún. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
89%
igaz én csak 18 vagyok és csak hétvégén vagyok itthon (plusz nyáron hébe-hóba). Nálunk úgy alakult, hogy mikor hétvégente együtt van a család, vagy a mamánál ebédelünk, vagy anyu csinál sok kaját, hogy mindenki tudjon magával vinni a hétre, így nekem kb. semmi szerepem. Persze amikor ketten vagyunk itthon tesómmal, megcsinálom a bolognait vagy a rakott krumplit, de ennyi. Porszívózni nem szoktam, mert kiskoromban az az én feladatom volt, és olyan szinten megutáltam, hogy inkább wc-t takarítok, mint porszívózzak. A vasalást anyuval ketten intézzük, a saját cuccaimat mindig én, meg a többiekét is, ha van időm. A mosogatást tesómmal ketten osztjuk fel, de ha úgy jön ki, van hogy más csinálja. Nálunk ez tök flexibilis, és mivel keveset vagyunk itthon, így ritkán is kell foglalkozni vele.
2012. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
66%

Persze, sok helyen van, ahol bizony az anyu nem úgy áll hozzá a munkához, hogy más is hozzáférjen, pedig pont azokat a munkákat kellene átengedni, tanítani, amik még nem mennek. Pl. vasalás.


Nekem (ma már tudom) szerencsém volt, hogy édesanyám olyan szolgáltatócégnél dolgozott, amelyik vasárnap is üzemelt (fedett strandfürdő télen-gyáron), ezért elég sokszor előfordult, hogy a hétvégi ebédet is én készítettem el. Péntek-szombat megbeszéltük (és ahhoz vásároltunk), hogy mit főzünk vasárnap, és megcsináltam.

Nem volt olyan házimunka, amire nem tanított volna meg, persze ez nem jelenti azt, hogy attól kezdve minden az én dolgom volt.

Ahogy itt írta valaki: éppen mi volt soron, hogy csinálni kell, azt csináltuk.

2012. jún. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
61%
Én néha mosogatok (magam után mindig), főzök magamra, meg pakolászok, szemetet kiviszek, de nagyon több elvárás nincs. A mosást jobb szereti anyu csinálni, mert fél hogy valamit elszúrok.
2012. jún. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
59%

Én a saját szobámat takarítottam csak, meg néha összepakoltam kicsit a konyhát, meg kuktáskodtam(krumplipucolás stb)

Elég nagy pofonvágás volt, mikor összeköltöztem a párommal és mindent én kellett csináljak. Még most, egy év után se sozktam meg. Azt hiszem, sosem leszek egy házitündér.

2012. jún. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
55%
Mindenhez kell már ilyen korban értened (persze a főzés mindig tud hozni új tapasztalatot még 50 év múlva is...). Az, hogy mennyit segítesz, az meg már rajtad, és szüleiden (esetleg testvéreiden) múlik. Nálunk pl a nővérem 25-26 évesen kezdett bele a házimunkába, ez már vérciki.
2012. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
39%
Olyan nincs, hogy kell.
2012. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
32%

Egyetértek, olyan nincs, hogy kell!


De olyan van, nem is egyszer, hogy huszonéves lányok görcsölnek azon, hogy nem sikerül a palacsinta, hogy csomós maradt a főzelék, vagy akármilyen (mások számára) alapvető dolgokat kénytelen kérdezni, mert amíg otthon voltak, addig nem volt olyan, hogy kell!

2012. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!