Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a ferje szokott otthon...

Kinek a ferje szokott otthon segiteni?

Figyelt kérdés
ugy ertelmezem hogy takaritani,fozni meg ilyenek!

2014. júl. 25. 08:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Egy olyan házasságban, ahol mindkét fél dolgozik, ezt nem segítségnek, hanem normális munkamegosztásnak hívják. Vagy azokat célzod meg a kérdéssel, ahol a feleség bármilyen okból (gyes, munkanéélküliség, bármi) otthon van?
2014. júl. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Az enyém. Én otthon nem csinálok más házimunkát, mint a főzés és a mosás a géppel, de abban is csak a saját és a gyerekek ruháit. A férjem hárklis a ruháira, úgyhogy azokat magának mossa. Ő mosogat, takarít, ágyaz, ágyneműt húz, stb. Amikor a saját nemzetiségének ételeire vágyik, azt is megfőzi magának.
2014. júl. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk általában én csinálom a házimunkát (takarítás, mosás) viszont övé a kert. A mosogatást szoktuk felváltva. Főzés nagy részben én, néha ő. Vagy egy-két étel, amit mindig ő szokott elkészíteni.

Ha nem vagyok otthon munka miatt, vagy beteg vagyok, akkor ő is meg tud mindent csinálni.

2014. júl. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Miért írod, hogy segíteni? A te dolgod, amiben ő SEGÍT? nem a közös háztartásotok?:)


Nekem nem "segít", hanem fel sem merül benne, hogy ne tegye meg a dolgokat. Pl. látja, hogy van mosatlan, vagy látja, hogy főzni kellene (bár utóbbit együtt csináljuk, mert szeretjük a kedvenc szitkomunkat nézni közben a konyhában). Látja, ha van szemét (leviszi), látja, hogyha van szennyes ruha (a mosógépünkön konkrétan egy gombot kell csak hosszan megnyomni).


De ő életképes, előttem élt lakótársakkal már, szóval nem anyutól "hoztam el":) És van szeme. A tiédnek van szeme? Nem lehet, hogy ez a baj?:)


27N

2014. júl. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
csak azert kerdeztem mert sok szemelytol hallottam hogy nehez egyedul meg nem segit a ferje..az enyem is mindent megcsinal ...
2014. júl. 25. 09:03
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Most már értem!:) Azt hittem, rólad van szó.


Szerintem ezek a nők az anyjuktól hozták el a pasit, ahol szintén nem látták a férjeik, hogy az apukájuk segít, esetleg a feleségek rontották el, hogy eleinte mindent megcsináltak, később meg már nem bírták. Vagy: otthon vannak, nem dolgoznak.

2014. júl. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Mindenki maga választ párt, ha egy lusta embert, az már az ő hibája, ne sajnálja magát miatta.

Az én párom mosogat, porszívóz, port törölget, pakolászik, felmos, meg mindent csinál amit tud. Főzni nem tud, igaz azt én sem...

2014. júl. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem segít, mindent ugyanannyira megcsinál mint én.


Általában én főzök többször, emitt ő takarít többször..

2014. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a 11 év alatt kb. kialakult, ki-mit csinál otthon:

férjem: mosogatógép A-Z-ig az ő reszortja, szemétlevitel, porszívózás, konyhai előkészületek (pucolás, reszelés stb.)

én: a takarítás többi része, mosás-vasalás, főzés

Amit többnyire közösen csinálunk, az a bevásárlás, tankolás.

Természetesen a fiunkkal is foglalkozunk, ált. én többet, de a férjem is kiveszi a részét.

2014. júl. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A férjem nem segíteni szokott, hanem egyenlő arányban megosztjuk a házimunkát. Főzni imád pl., sokszor szokott vacsorával vagy ebéddel meglepni.
2014. júl. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!