Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól kijöttök anyagilag?

Jól kijöttök anyagilag?

Figyelt kérdés
Mennyi a családod összbevétele és kiadása havonta? Hányan éltek együtt?
2014. júl. 21. 22:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

13, lehet, hogy lehetne a telefonszmlán spórolni, de nem itthonról beszélek, és az sms dobná meg, amt pluszban küldenem kell a munkámból kifolyólag kell,fix 10e ami az előfizetés,megyébken 20-onezres számla jönne ki.. Egész nap a telefonon lógok, ügyfelekkel ,partnerekkel beszélek:)


De köszi az ötletet

2014. júl. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
36%
4-en vagyunk, 300e Ft az összebevétel. Rezsi?: 50e +telefon általában 3e/fő, és bérletek. Bevásárlások 60e/hó. Többi elmegy kocsira, egyébre. Hitel nincs. Elvagyunk még valahogy . Nyaralásra most nem futja, mert a gyerek főiskolára megy.
2014. júl. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
36%

Egyedülálló édesanya vagyok, ovis kisfiúval.

Havi bevételünk (fizetésem, cafeteria és prémium) átlagban 550 eFt.

Mindenre telik ésszerűen:

- rezsi (víz, gáz, áram, telefon, ip tv, lakás- és autóbiztosítás stb.) kb. 60-70 eFt

- magánovi étkezéssel kb. 80 eFt

- háztartási dolgok (élelmiszer, tiszítószer, egyebek) kb. 80 eFt

- 2 db lakáskasszás előtakarékosság: 40 eFt

- egyéb megtakarítás: 60-100 eFt (változó, de 60 eFt minimum)

- nyugdíjelőtakarékosság, TBSZ számla (nem havonta fizeten, de havi átlag kb): 50 eFt

- kisfiam számlájára meg a családi pótlék (13.700 Ft/hó)

- tankolás, autófenntartás, súlyadó (átlag): 30 eFt

- programok, kultúra, könyvek, koncert, bábszínház, játszóház, kirándulás stb.: 20-30 eFt

- nekem mindenféle "szépségipar": fodrász, kozmetika, manikűr-pedikűr stb. (átlag) 20 eFt

- egészségügyi kiadások (pl. gyógyszerek, vitaminok, egészségpénztári befizetés, szupinált cipő a kisfiamnak stb.) átlag 20 eFt

- különböző ajándékok (pl. ünnepekre, barátoknak, kisfiam barátainak szülinapi bulira stb.) átlag 10-15 eFt

- ruházkodás, egyéb egyszeri dolgok kb. 20-30 eFt


Nem élünk hivalkodóan, nagy lábon, de mindenre van, ami szükséges. Figyelek arra, hogy legyen tartalékunk, figyelem a biztosítóváltásokat, hűségnyilatkozatokat, nagyobb dolgok beszerzési árait stb.

De ugyanígy fontosnak tartom, hogy közös programra, kisebb kirándulásra, könyvekre és kultúrára, oktatásra (jó ovi) is jusson elegendő.


A bankszektorban dolgozom, pénzügyi elemző vagyok.

2014. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
49%

Én 68e-t keresek, férjem 250-300e közt átlagban, de volt 330e is.

Albérlet: 20e

Rezsi: 30e

Telszámlák: 8e

áruhitelek: 30e (lejárnak évvégén)

tv+net+teló: 5e

bérlet: 4e

kondibérlet:4,5e


Az össz kiadásunk kajával, amit muszáj kifizetni kb 200e ft.

Havi 100-150 közt tudunk általában eltenni


Én szociális munkás vagy, férjem fogtechnikus, 24 évesek vagyunk, Baranya megye

2014. júl. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Havonta 20ezer koronából élünk (kb 800e Ft).

Ebből 12ezer a rezsi és a lakás bérleti díja, négyezret költünk élelmiszerre, a maradékot pedig minden másra. Kijövünk belőle, de jobb lenne több pénz. Eddig csak a vőlegényem fizetéséből éltünk, augusztustól munkát keresek én is. Ha szerencsém van, lesz egy állásom 12ezer koronáért, az félmillió forint. Akkor már jobban élünk.

2014. júl. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
49%
A vőlegényem 75 ezer körül keres hivatalosan, plusz 75 ezer körül kap zsebbe. Én 110 ezret keresek nettóba, plusz minden hónapban kapok 8 ezer forint értékben étkezési utalványt. Tehát összesen 260 ezer forint a bevételünk 1 hónapban. Ebből elmegy 15 ezer forint nekem kb a munkába járásra,a rezsi olyan 30-40 ezer körül van nyáron. Sajnos mindketten dohányzunk a párommal, így havonta kb. 40 ezer csak cigire megy el. Van egy kutyánk is, aki allergiás minden félére, így speciális tápot kap, szóval 2 havonta olyan 10-15 ezret költünk rá is. (Táp, kiegészítő jutalomfalatok). 50-60 ezer elmegy kajára, mondjuk nem figyeljük az akciókat, vagy hogy a legolcsóbb terméket vegyük meg. Meg szoktunk magunknak engedni néha-néha pizzarendelést, stb. Én havonta, 2 havonta járok fodrászhoz, az 3500 ft. A maradék pénzből szórakozunk, olykor ruhát veszünk, kirándulunk stb. Nyár óta nem igazán maradt félretenni, sok volt a balatoni kirándulás, habzsi-dőzsi, de átlagban 40 ezer szokott maradni a félretett kasszában. Sokkal többet tudnánk spórolni ha nem dohányoznánk (tervben van), illetve ha jobban odafigyelnénk a kötlekezésre és csak azokat a dolgokat vennénk meg ami igazán szükséges. Így olyan 90 ezret is félre tudnánk rakni szerintem.
2014. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én 100e körül keresek, a párom 150e körül. A lakbér+rezsi 70-90 ezer között mozog, a többi pénz elmegy kajára, cigire, utazásra, stb. Egyébként főleg kajára, mert a sógorom velünk lakik és emiatt muszáj rendelni, mert ha vásárolunk, szó nélkül megeszi. Jövő hónapban költözünk, utána a lakás kicsit drágább lesz, de reményeink szerint emellett is tudunk majd kicsit félretenni.
2014. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!