Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te gyerekeid- én gyerekeim!...

Te gyerekeid- én gyerekeim! Hogyan oldjátok ezt meg anyagilag, hogy ne legyen belőle vita?

Figyelt kérdés

A párommal kicsit hamarobb költöztünk össze, mint eredetileg terveztük (anyagi okokból), így sajnos néhány dolog felkészületlenül ért minket. Ilyen téma ez is.

A gyermekeim velünk élnek, a párom gyermekei (11 éves lány 10 éves fiú) pedig elég változó időpontokban jönnek, csak minden második hétvégén alszanak itt, de heti 3-4 nap beugranak. Ami ebben zavaró, az az, hogy soha nem tudom, mikor számítsak rájuk, arra pedig egyikünknek sincs pénzünk, hogy az így felmerülő extra kiadásokat álljuk, pl. a hétvégén úgy volt, hogy nem jönnek, én állatkertbe készületem a gyermekeimmel, mire indulás előtt 10 perccel befutottak a párom gyermekei és persze ők is jönni szerettek volna. Végül a párom marad itthon a gyerekeivel, mi meg mentünk állatkertbe, ebből persze sértődés lett. Ez csak egy példa volt, de sajnos elég sok akad. Nem tudom, hogyan oldjuk ezt meg.


2014. júl. 21. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Nos, félre kell tenni ilyen alkalomra, vagy egyszeruen "beáldozni" a programot, ha nincs ra penz. Ha a gyerekeid veletek elnek, akkor nyilván az o kiadásaikat közösen fedezitek, igy illő lenne az o gyerekeinek kiadásait is közösen állni. Nem hinnem, hogy heti 3 alkalommal 2 plusz gyerek akkora anyagi teher lenne.
2014. júl. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát ez így tényleg nem jó, mert a gyerekeknek biztos rossz lehetett, de megértelek téged is,hogy váratlanul ért! Érdemben nem tudok segíteni,mert nálunk is folyton megy a vite ebből, van egy fiam, és egy közös gyerekünk, ők velünk élnek, a férjem fia az anyjával és mégis sokkal több pénz elmegy rá mind a másik kettőre,mert mindenféle táborba megy, az összes létező dologra be van fizetve (színház, foci,úszás, bábszínház...) de ezenkívül is mindent megkap amit szeretne közben a másik kettő nem!
2014. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Maradjatok külön kaszán akkor. Rezsit, lakbér negyedét fizesse csak különben ha ő költ a te gyerekeid neked is illő lenne.
2014. júl. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Külön kasszán vagyunk. A párom csak annyit ad be a közösbe, amennyivel megnőtt a rezsi illetve amennyi eddig nekik az étkezésük volt. Sajnos tényleg nincs rá keret, hogy extrákat fizessünk. Az én pénzem eddig is elment szinte az utolsó forintig (igaz van vésztartalékom és lekötés a gyermekeimnek), a páromnak sem túl sok marad a fizetéséből (90000Ft a fizetése ebből 36000Ft a gyerektartás).
2014. júl. 21. 12:29
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Akkor beszéljetek meg - gyereke nelkul!- hogy legyen fix időpontok, amikor jönnek az o gyerekei es csináljatok közösen programot. Aztan legyenek olyan időpontok, amikor mindenki a "sajat" gyerekeivel csinál programot.
2014. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ők így szokták meg. A gyerekek gondolnak egyet és átjönnek (gyalog 5 perc). Van, hogy átjönnek, azt mondják nálunk ebédelnek és mire megfő az ebéd már rég hazamentek.

Hiába van jó fizetésem, igenis probléma, hogy + 2 gyereket ellássak. Nagyon nem mindegy, hogy 4 vagy 6 gyerekre főzök vagy veszek fagyit, fizetek belépőket...

2014. júl. 21. 13:29
 7/16 anonim ***** válasza:
A parodnak errol mi a véleménye?
2014. júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz és kényes szitu. Nem mondhatod azt, hogy akkor ne jöjjenek, csak fix időpontban, hiszen nem korlátozhatod a gyerekeket abban, hogy lássák az apjukat. Az a javaslatom, hogy eleve készüljetek úgy az extra programokra, hogy +2 gyerek. Ha megmarad a pénz, mert nem jöttek, akkor marad a következő alkalomra. Ha programot terveztek, eleve kérdezzétek meg a gyerekeit, hogy jönnének e, ha nem, akkor ekkor és ekkor nem lesztek itthon. Sokat beszélgessetek, szervezzetek közös programokat, minél többet. Egy játszóterezés, maratoni társasjátékozás, séta a természetvédelmi területen, bringatúra, nem mind kerül olyan borzasztó sokba, erre nyugodtan hívjátok őket is.
2014. júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A párod gyermekeinek kiadásait fedezze a párod. A saját gyermekeidét pedig te.
2014. júl. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az eredeti elképzelés valóban az lett volna, hogy mindketten a saját gyermekeinkre költünk, de ez már nem működik, legalábbis a párom gyermekeinél.

Ők eddig, ha az apjukkal voltak leültek gépezni és kész. Most azt látják, hogy én a gyerekekkel megyek mindenfelé (színház, uszoda, állatkert, kicsikkel játszóház, kirándulás stb.) és ők is szeretnének jönni, ami viszont nem fér bele. A gyermekeim költségeit az apjukkal közösen állom, illetve, ha nekem nem fér bele, az apjuk fizeti (pl. állatkert és uszoda bérlet), a párom semennyit nem tud adni ilyen célokra, pont azért költöztünk össze, mert a lakbére megemelkedett 5000Ft-ra (jelképes összeg, egy haverjánál lakott), amit már nem tudott kifizetni.

2014. júl. 22. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!